| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Gmina > Komunikacja > Kiedy egzaminator przerwie egzamin na prawo jazdy?

Kiedy egzaminator przerwie egzamin na prawo jazdy?

Po ukończonym kursie przychodzi wreszcie czas na egzamin. Niestety często trudno jest go zdać za pierwszym razem. Za jakie błędy egzaminator przerwie egzamin na prawo jazdy?

Teoria

Przede wszystkim aby rozpocząć praktyczną część egzaminu na prawo jazdy należy uzyskać pozytywny wynik z jego części teoretycznej. Obecnie nie jest to wielkim wyzwaniem. Kursanci posiadają całą pulę pytań i tylko od chęci ich nauczenia zależy powodzenie na egzaminie teoretycznym. Jednak od stycznia 2013 roku ulegnie to zmianie. Przystępujący do egzaminu teoretycznego nie będzie znał puli pytań, test będzie jednokrotny i przedstawiał będzie sytuacje w rzeczywistym czasie.

Praktyka

Po zdaniu egzaminu teoretycznego przychodzi czas na praktykę. Egzaminator może przerwać egzamin już na placu manewrowym. Często dzieje się to na łuku. Zdający ma jedną szansę na bezbłędny przejazd do przodu i do tyłu po wyznaczonym pasie ruchu. Najechanie na linię lub uderzenie w pachołek kończy egzamin z wynikiem negatywnym. Egzamin może zakończyć się również na tak zwanej górce. Przy drugim nieudanym podejściu do ruszania na ręcznym hamulcu egzamin również zostaje przerwany.

Gdy zdającemu uda się wyjechać na miasto wachlarz błędów, za które egzamin może być przerwany znacznie się powiększa. Przerwanie egzaminu nastąpi zawsze w przypadku kolizji lub wypadku drogowego i to niezależnie od tego, z czyjej winy zostanie spowodowany.

Zobacz: Kto może zostać egzaminatorem?

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Eksperci portalu infor.pl

Ltdconsulting.pl

Biuro księgowe wzbogacone o doradztwo i consulting gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »