reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Gmina > Nieruchomości > Przygotowania do MdM-u

Przygotowania do MdM-u

Od stycznia oficjalnie rusza następca „Rodziny na Swoim”, czyli program rządowy „Mieszkanie dla Młodych”. Ale czy faktycznie będzie można z niego skorzystać? Czy banki będą mogły udzielać kredytów z państwową dopłatą? A czy sami deweloperzy również podejmują jakieś działania związane z nadchodzącym programem?

Wczoraj BGK zarządzający programem „Mieszkanie dla Młodych” podpisał stosowne umowy z  pierwszymi bankami, umożliwiające im przyjmowanie wniosków w jego ramach. Na razie są to tylko PKO BP i Pekao SA, ale w kolejce czekają już pozostałe zainteresowane banki. Kwestią kilku najbliższych tygodni jest zatem zawarcie kolejnych umów. Jak wynika z wypowiedzi przedstawicieli BGK zainteresowanie jest na tyle duże, że docelowo liczba banków biorących udział w programie ma szansę osiągnąć poziom zbliżony do tego, jaki miał miejsce w czasie obowiązywania „Rodziny na Swoim”. Wtedy brało w nim udział aż 20 banków. 

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

A czy deweloperzy zaznajomieni są z wymogami nowego programu i będą mogli wyjaśnić jego zasady swoim klientom? Czy przygotowywana jest specjalna oferta spełniająca niezbędne kryteria? To w dużej mierze zależy od limitu cenowego jaki będzie obowiązywał w danym mieście. Jeśli konkretny deweloper dysponuje mieszkaniami, które może zaoferować w cenie równej lub niższej ustalonego poziomu to oczywiście jest mocno zainteresowany rządowym programem. Zresztą nie jest on dla deweloperów całkowitą nowością, gdyż część zastosowanych w nim rozwiązań została już przećwiczona w ramach „Rodziny na Swoim”.

W ostatnich dniach obserwujemy, iż coraz więcej z nich na swoich materiałach reklamowych informuje o spełnianiu wymogów programu „Mieszkania dla Młodych” przez oferowane lokale. Podobnie jak miało to miejsce w „Rodzinie na Swoim” zdarzają się przypadki, gdy w droższej inwestycji jedno mieszkanie oferowane jest w cenie równej limitowi. Dzięki temu zostanie ona zauważona również przez klientów nastawionych na otrzymanie budżetowej dopłaty do zakupu pierwszego mieszkania.

Wydaje się zatem, że program ma bardzo dużą szansę ruszyć bez opóźnień. Część zaangażowanych w niego instytucji i deweloperów jest już gotowych. W przypadku pozostałych trwa właśnie dopinanie ostatnich szczegółów.

Mieszkanie dla młodych w 2014 r.

reklama

Czytaj także

Ekspert:

Emmerson Nieruchomości

Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Mieszkanie dla Młodych
Mieszkanie dla Młodych

Kasy fiskalne 2020 (PDF)29.90 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

PwC Studio

Serwis prawno-podatkowy PwC

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama