| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Gmina > Nieruchomości > "Rodzina na swoim" - podsumowanie programu

"Rodzina na swoim" - podsumowanie programu

Program "Rodzina na swoim" ma na początku 2014 r. zostać zastąpiony nowym "Mieszkaniem dla Młodych". Skutki finansowe "Rodziny na swoim" będą jednak odczuwalne w budżecie co najmniej do 2012 r.

Sejm przyjął informację Rady Ministrów o realizacji rządowego programu preferencyjnych kredytów mieszkaniowych „Rodzina na Swoim” oraz zamierzeniach w sprawie wprowadzenia po 31 grudnia 2013 r. systemów wspierania rodzin w zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych. Program „Rodzina na swoim” przewidywał dopłaty z budżetu państwa do oprocentowania kredytów preferencyjnych zaciągniętych przez osoby fizyczne m.in. na zakup mieszkania na własność, czy też na zakup i budowę domu jednorodzinnego.

W latach 2007 – 2012 udzielono 181,5 tys. kredytów preferencyjnych o łącznej wartości 32,9 mld zł. Większość kredytów była związana z zakupem nieruchomości na rynku wtórnym – ok. 55 proc. W przypadku transakcji na rynku pierwotnym było to ok. 26 proc. umów kredytowych, a związanych z budową domu jednorodzinnego ok. 18 proc.

Wnioski w ramach programu mogły wpływać do 31 grudnia 2012 r. Banki kredytujące udzielają więc kredytów na ich podstawie także w 2013 r., a skutki finansowe programu będą odczuwalne w budżecie co najmniej do 2021 r. W dokumencie odniesiono się także do instrumentów proponowanych przez rząd, które zastąpią program „Rodzina na swoim”. Dokument był prezentowany na posiedzeniu Sejmu 23 maja 2013 r.

Źródło: Sejm

Zobacz również: Mieszkanie dla młodych - warto czekać do 2014 r.?

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Klimkiewicz-Deplano

Partner Zarządzający Advicero Nexia, Doradca Podatkowy nr wpisu 09935

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »