reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Gmina > Powódź 2010 > Aktualna sytuacja powodziowa - 12 czerwca

Aktualna sytuacja powodziowa - 12 czerwca

Fala kulminacyjna na Wiśle przepływa obecnie przez tereny województwa kujawsko-pomorskiego. Kulminacja fali wezbraniowej na Odrze przepływa przez województwo lubuskie.

Kulminacja fali powodziowej przechodzi przez teren województwa.

Sytuacja na tamie we Włocławku jest stabilna. Poranne zrzuty wody wynosiły 5310 m3/s. Prawdopodobnie nie będzie potrzeby zwiększenia zrzutu.

13 czerwca br. przewiduje się znaczny spadek stanów wód we Włocławku, Toruniu i Fordonie oraz w Chełmnie i Grudziądzu.

Na ten moment nie ma bezpośrednich przesiąknięć na wałach przeciwpowodziowych.

Na terenie województwa służby stale zabezpieczają wały przeciwpowodziowe. Na bieżąco kontrolowany jest ich stan, który określany jest jako stabilny. Korzystne są również prognozy hydrologiczno – meteorologiczne.

Przeprowadzone do tej pory badania pomorskich kąpielisk nie wykazały zwiększonych stężeń zanieczyszczeń czy bakterii.

W siedmiu nadwiślańskich powiatach w dalszym ciągu obowiązuje alarm powodziowy oraz zakaz wstępu na wały przeciwpowodziowe przez osoby postronne.

Do Bałtyku fala wezbraniowa dotrze w dniach 13/14 czerwca br.

Zobacz: Dowód osobisty utracony w powodzi

W województwie sytuacja na Odrze i Warcie nie stwarza bezpośredniego zagrożenia powodziowego dla ludzi. Hydrolodzy przewidują, że stany alarmowe utrzymywać się będą na Odrze jeszcze około tygodnia, a na Warcie przez dwa tygodnie.

Fala kulminacyjna Warty wpłynęła do Odry. Dobowe spadki poziomu wody tej rzeki wynoszą 10 cm.

Fala kulminacyjna na Odrze znajduje się na wysokości Krosna i zbliża się do Słubic. Stan alarmowy w tych miejscowościach jest przekroczony o 100-150 cm.

W dalszym ciągu zamknięte pozostają drogi w powiecie zielonogórskim: Szklarka Radnicka – Będów (droga wojewódzka 278), podtopiona droga Krępa – Odra (0,3 km); w powiecie nowosolskim: Nowa Sól – Stany (droga powiatowa Nr 1027F), Bytom Odrzański – Drogomil (droga wojewódzka Nr 292), Nowa Sól – Przyborów – zniszczona (droga wojewódzka Nr 315), Nowa Sól – Wolsztyn. Na drodze wojewódzkiej Nowa Sól – Przyborów po opadnięciu wody zostanie ułożona przez wojsko tymczasowa przeprawa; w powiecie wschowskim: zamknięta jest (droga powiatowa) nr 1007F w kierunku Szlichtyngowa – Karów oraz Wyszanów – Niechlów; w powiecie gorzowskim: zamknięto ruch dla transportu ciężkiego powyżej 12 ton: Kostrzyn nad Odrą – droga w kierunku Słońska (droga krajowa Nr 22), Kostrzyn nad Odrą w kierunku Słubic (droga krajowa Nr 31), Kostrzyn nad Odrą – Namyślin (zachodniopomorskie) – (droga powiatowa Nr 1383F), zamknięto drogę powiatową Nr P 1372F w Kostrzynie nad Odrą, w powiecie słubickim: miasto pozostaje nadal zamknięte dla pojazdów ciężarowych powyżej 12 ton za wyjątkiem transportu z żywnością.

Zobacz: Pomoc dla rolników poszkodowanych w powodzi

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

fot. KM PSP Nowy Sącz
fot. KM PSP Nowy Sącz

Kasy fiskalne 2020 (PDF)29.90 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dawid Niemczycki

Prawnik, adwokat kościelny, ekspert w dziedzinie procesów o stwierdzenie nieważności małżeństwa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama