REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nawet 10 000 zł dla Kół Gospodyń Wiejskich w 2024 roku. Kwota ma być przeznaczona na działania ekologiczne

ekologia, ochrona środowiska, ochrona przyrody
Nawet 10 000 zł dla Kół Gospodyń Wiejskich w 2024 roku. Kwota ma być przeznaczona na działania ekologiczne
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Nawet 10.000,- zł dofinansowania na działania w zakresie edukacji ekologicznej oraz promocji postaw proekologicznych w środowisku lokalnym może otrzymać jedno Koło Gospodyń Wiejskich od Fundacji Krajowej Grupy Spożywczej S.A. „Pomaganie krzepi”. Wnioski w programie grantowym „Eko-gospodyni” można składać do 31 lipca 2024 r.

To już IV edycja programu grantowego "Eko-gospodyni" przeznaczonego dla Kół Gospodyń Wiejskich. Tym razem łączna pula dofinansowania to 100 tys. złotych.

REKLAMA

Na co można uzyskać dofinansowanie?

REKLAMA

Jak czytamy na stronie Fundacji Krajowej Grupy Spożywczej S.A. „Pomaganie krzepi”, dofinansowanie można uzyskać na działania w zakresie edukacji ekologicznej oraz promocji postaw proekologicznych w środowisku lokalnym, w szczególności wśród członkiń Kół Gospodyń Wiejskich.

Projekty składane w Programie grantowym mogą dotyczyć m.in. (poniższe wyliczenie jest przykładowe):
a) organizacji warsztatów ekologicznych i przyrodniczych,
b) organizacji działań mających na celu dbałość o lokalne środowisko naturalne (np. sadzenie lasu, sprzątanie terenów zielonych itp.),
c) organizacji szkoleń z zakresu edukacji ekologicznej,
d) organizacji działań dotyczących oszczędzania oraz racjonalnego wykorzystywania wody i energii,
e) organizacji przedsięwzięć edukacyjnych w zakresie ochrony przyrody i innych działań w zakresie edukacji ekologicznej,
f) organizacji działań dotyczących eko-upraw,
g) organizacji przedsięwzięć edukacyjnych mających na celu ograniczanie marnowania żywności.

Dofinansowanie można uzyskać także na inne działania w zakresie edukacji ekologicznej oraz promocji postaw proekologicznych w środowisku lokalnym, przy czym warunkiem jest, by  liczba osób korzystających z Projektu nie była mniejsza niż 10. 

Ważne

Uwaga! Dofinansowanie nie może być przeznaczone na działania, które nie przyczyniają się do zwiększenia świadomości ekologicznej członkiń KGW oraz ich społeczności lokalnych, w szczególności na: 
a) zakup indywidualnego sprzętu przeznaczonego dla osoby potrzebującej,  
b) działania sponsoringowe,  
c) działania mające cel inny niż wymieniony w § 2 ust. 5 Regulaminu Programu (czyli  edukacja ekologiczna oraz promocja postaw proekologicznych w środowisku lokalnym).

Kto, jak i do kiedy może złożyć wniosek o dofinansowanie?

REKLAMA

O dofinansowanie w tym Programie mogą wnioskować Koła Gospodyń Wiejskich zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich, prowadzonym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, działające na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. 

Warunkiem przystąpienia do Programu jest przesłanie wniosku z propozycją Projektu w formie elektronicznej za pomocą Generatora wniosków na stronie  www.pomaganie-krzepi.pl/generator do dnia 31 lipca 2024 r. do godz. 23:59.  Fundacja zastrzega, że wnioski złożone po terminie oraz w innej formie nie będą rozpatrywane. 

Ważne przesłanie wniosku poprzez ww. Generator wymaga założenia bezpłatnego konta na stronie https://www.pomaganie-krzepi.pl/generator/ (poprzez podanie adresu e-mail oraz nadanie hasła). Dalsze kroki będą przedstawiane na poszczególnych etapach zakładania konta. Co istotne, osoba zakładająca konto w Generatorze i składająca Wniosek poprzez Generator musi oświadczyć, że ma pełnomocnictwo lub zgodę do reprezentowania KGW we wskazanych czynnościach w Programie. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo
Ważne

Zakładanie konta w Generatorze i składanie wniosku krok po kroku
a) Wejdź na stronę www.pomaganie-krzepi.pl/generator/ 
b) Wpisz swój adres e-mail w wyznaczonym polu. 
c) Poczekaj na link aktywacyjny, który zostanie przesłany na wskazany wcześniej adres email. (Warto zwrócić na folder SPAM, ponieważ e-mail może tam trafić ze względów bezpieczeństwa). 
d) Kliknij link aktywacyjny i zmień hasło. 
e) Zaloguj się na założone przez siebie konto w generatorze.  
f) Wybierz Projekt: Konkursy dla Kół Gospodyń Wiejskich. 
g) Wybierz odpowiedni formularz i rozpocznij wypełnianie. 
h) Pola oznaczone * są obowiązkowe do wypełnienia.  
i) W ostatnim kroku zaznacz wszystkie zgody i kliknij „ZŁÓŻ WNIOSEK”.
j) Na wskazany adres e-mail zostanie przesłana informacja o prawidłowym złożeniu Wniosku. 

Przyjęcie przez Fundację przesłanego Wniosku zostanie automatycznie potwierdzone informacją zwrotną na adres e-mail podany przy zakładaniu konta. Brak informacji o przyjęciu przesłanego Wniosku jest jednoznaczny z niezakwalifikowaniem Wniosku do Programu. 

Ważne

Uwaga! Jedno Koło Gospodyń Wiejskich może złożyć tylko jeden Wniosek.

Kiedy dofinansowania zostaną przyznane?

Zwycięskie Projekty zostaną ogłoszone na stronie internetowej Fundacji pomaganie-krzepi.pl oraz profilu Facebook: www.facebook.com/fundacjapomaganiekrzepi do 30 września 2024 r.

Regulamin

Więcej szczegółowych informacji na temat Programu, w tym:
- zasady oceny Projektów i przyznania dofinansowania,
- zasady realizacji projektów oraz rozliczania dofinansowania,
- wzór sprawozdania finansowego z realizacji Projektu,
- harmonogram Programu,
 można znaleźć w Regulaminie Programu grantowego dla Kół Gospodyń Wiejskich pn. „Eko-gospodyni”.

oprac. Paweł Huczko

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaka ochrona przysługuje sygnaliście

Okazuje się, że ochrona sygnalistów jest bardzo szeroka, wręcz niedookreślona, ponieważ przepis zawiera katalog otwarty. W szczególności sygnaliście przysługuje ochrona stosunku pracy, ochrona przed mobbingiem, dyskryminacją, zmianą warunków pracy i płacy.

Renta rodzinna z ZUS. Zmieniły się kwoty graniczne przychodu

Renta rodzinna z ZUS. Od początku czerwca uczniowie i studenci, którzy pobierają rentę rodzinną z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, mogą więcej dorobić do swojego świadczenia. Zmieniły się kwoty graniczne przychodu, które będą obowiązywać do końca sierpnia.

ZUS: Nowe możliwości dla nauczycieli od 1 września 2024 r. Więcej osób może skorzystać z tzw. kompensówki i wcześniejszej emerytury stażowej

ZUS informuje, że od 1 września 2024 r. więcej nauczycieli będzie mogło skorzystać z nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego (potocznie zwanego "kompensówką") oraz z wcześniejszej emerytury stażowej. 

Osiem lat więzienia za znęcanie się i usiłowanie zabójstwa ośmiomiesięcznego dziecka

Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał w piątek karę ośmiu lat więzienia dla młodego mężczyzny oskarżonego o znęcanie się i usiłowanie zabójstwa dziecka swojej ówczesnej partnerki. Skazany ma też zapłacić 80 tys. zł zadośćuczynienia. Wyrok jest prawomocny.

REKLAMA

Głosowanie korespondencyjne dla wszystkich. Wystarczy zamiar zgłosić wójtowi gminy, w której jest ujęty w spisie wyborców do 13 dnia przed dniem wyborów. Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu wyborczego

Sejm przyjął w piątek nowelizację Kodeksu wyborczego, autorstwa KO, rozszerzającą uprawnienie do głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich, do Sejmu i Senatu oraz do Parlamentu Europejskiego na wszystkich wyborców.

“Jak uniknąć ogromnych podwyżek energii”. MKiŚ ostrzega

Ministerstwo Klimatu i Środowiska ostrzega przed stronami internetowymi, wiadomościami sms, zdjęciami wykorzystującymi wizerunki znanych osób zawierającymi linki wyłudzające dane. Grafiki i posty wzbudzające zaufanie z hasłem “jak uniknąć ogromnych podwyżek energii” pojawiły się w mediach społecznościowych. MKiŚ przypomina, że od 1 lipca 2024 r. będzie obowiązywała ustawa o czasowym ograniczeniu cen za energię elektryczną, gaz ziemny i ciepło systemowe oraz o bonie energetycznym. Klikanie w niesprawdzone linki i fałszywe informacje na temat sposobów uniknięcia drastycznych podwyżek jest jednym ze sposobów wyłudzania danych, oszustw oraz prowadzenia działań dezinformacyjnych, których celem jest wywołanie paniki.

120,75 zł – o tyle wzrosną emerytury i renty w 2025 r. [Rada Ministrów przyjęła propozycję Ministry Agnieszki Dziemianowicz-Bąk]

W przyszłym roku emerytury i renty wzrosną o co najmniej 6,78%. Rząd zaproponuje Radzie Dialogu Społecznego pozostawienie zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2025 roku na ustawowym poziomie. Jakie to będą kwoty? 

"Pozbawienie źródła zarobkowania, mobbing, pozbawienie awansu, nagrody czy premii – to działania odwetowe". Ochrona sygnalistów idzie do podpisu Prezydenta

W piątek Sejm przyjął poprawki Senatu do ustawy o ochronie sygnalistów. Te zmiany mają istotny wpływ na zakres ochrony sygnalistów w Polsce. O czym warto wiedzieć?

REKLAMA

Renta wdowia już w tym roku. Na początek 15 proc. drugiego świadczenia

Renta wdowia, która ma zostać wprowadzona już w tym roku, ma być krokiem w stronę poprawy sytuacji finansowej wdów i wdowców. Choć na początek będzie to tylko 15 proc. drugiego świadczenia, stopniowy wzrost do 50 proc. ma na celu długoterminowe wsparcie dla osób, które straciły swoich małżonków.

Wyjazd do pracy za granicą – jak się przygotować?

Wakacje, które już za progiem, to doskonały okres, aby w czasie krótkiego, kilkutygodniowego, zagranicznego wyjazdu podreperować domowy budżet. Dla młodych ludzi może być to z kolei ekscytujące doświadczenie. Niezależnie od tego, z jakich powodów chcemy wyjechać, zawsze warto dobrze się przygotować. Najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób, które planują wyjechać po raz pierwszy, jest zgłoszenie się do agencji pośrednictwa pracy. Nie tylko pomoże ona w znalezieniu najlepszej oferty, ale też zajmie się wszelkimi formalnościami i dokładnie wyjaśni, jak przygotować się do wyjazdu. 

REKLAMA