reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy rodzinne > Pomoc Społeczna > Niepełnosprawni > Pełnomocnik Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych

Pełnomocnik Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych

Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych jest od listopada 2007 Jarosław Duda. Sprawuje on bezpośredni nadzór nad orzekaniem o niepełnosprawności oraz jej stopniu.

Pełnomocnik jest sekretarzem stanu w urzędzie obsługującym ministra właściwego do spraw zabezpieczenia społecznego. Powoływany i odwoływany jest przez Prezesa Rady Ministrów na wniosek Ministra Pracy i Polityki Społecznej. 

Pełnomocnik sprawuje nadzór

Nadzór nad orzekaniem o niepełnosprawności polega na kontroli orzeczeń co do ich zgodności z zebranymi dokumentami lub z przepisami dotyczącymi orzekania o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności oraz kontroli prawidłowości i jednolitości stosowania przepisów, standardów i procedur postępowania w sprawach dotyczących orzekania o niepełnosprawności i o stopniu niepełnosprawności. Nadzór Pełnomocnika obejmuje także szkolenie członków wojewódzkich zespołów oraz udzielanie wyjaśnień w zakresie stosowania przepisów regulujących postępowanie w sprawach dotyczących orzekania o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności.

Do zadań Pełnomocnika należy organizowanie konferencji i szkoleń, udzielanie informacji w sprawach z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnienia osób niepełnosprawnych, opracowywanie oraz opiniowanie projektów aktów normatywnych dotyczących zatrudnienia, rehabilitacji oraz warunków życia osób niepełnosprawnych.

Pełnomocnik do Spraw Osób Niepełnosprawnych opracowuje projekty programów rządowych dotyczących rozwiązywania problemów osób niepełnosprawnych, inicjuje i realizuje działania zmierzające do ograniczenia skutków niepełnosprawności i barier utrudniających osobom niepełnosprawnym funkcjonowanie w społeczeństwie.
Pełnomocnik współpracuje z organizacjami pozarządowymi i fundacjami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych.

Pełnomocnik wykonuje swoje zadania przy pomocy Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych (BON), które stanowi wyodrębnioną komórkę organizacyjną w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

Zobacz też: Niepełnosprawni

Przyjęcia interesantów

Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych przyjmuje interesantów w ramach Dnia Otwartego w każdy drugi wtorek miesiąca w godzinach 14–16.

Zapisy telefoniczne przyjmowane są pod numerami telefonów: 022 55 10 116, 022 55 10 117, 022 55 10 230

Źródło: www.niepelnosprawni.gov.pl

Zobacz też: Gmina

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Pełnomocnik Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych sprawuje bezpośredni nadzór nad orzekaniem o niepełnosprawności oraz jej stopniu.
Pełnomocnik Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych sprawuje bezpośredni nadzór nad orzekaniem o niepełnosprawności oraz jej stopniu.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

JSLegal Jankowki & Stroiński

Adwokacka Spółka Partnerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama