Reklamacja towaru kupionego przez internet (cz. 2)
Aktualizacja: 28.02.2012
Towary zakupione przez internet podlegają takiej samej reklamacji, jak te kupione w tradycyjnym sklepie. Sprzedawcą musi być jednak przedsiębiorca. »
Reklamacja towaru kupionego przez internet (cz. 1)
Aktualizacja: 28.02.2012
Towary zakupione przez internet podlegają takiej samej reklamacji, jak te kupione w tradycyjnym sklepie. Poza tym kupujący mają 10-dniowy termin na odstąpienie od umowy. »
Głos eksperta: czy ACTA zagraża naszej wolności?
Aktualizacja: 20.02.2012
Problem nie leży w samych zapisach umowy ACTA, ale w dotychczasowej praktyce implementowania do polskiego prawa regulacji dotyczących telekomunikacji i internetu. Ograniczenie wolności w internecie? »
ACTA – wolność słowa vs. prawa twórców
Aktualizacja: 20.02.2012
Kontrowersyjna umowa międzynarodowa doprowadziła do hakerskiego ataku na polskie strony rządowe. To tylko echa wielkiego frontu, w którego środku znaleźliśmy się przez przypadek. »
ACTA, czyli z czym walczą hakerzy?
Aktualizacja: 20.02.2012
Ostatnie dni zaowocowały wzmożonymi atakami hakerów na strony internetowe polskiego rządu. Wszystko związane jest z zamiarem podpisania umowy ACTA przez polskie władze. Czym jest ACTA i o co chodzi hakerom? »
Sprzedaż rzeczy prywatnych przez Internet a podatek dochodowy
Aktualizacja: 05.01.2012
Zakupy w sieci mają coraz większą liczbę zwolenników. W Internecie możemy kupić zarówno rzeczy nowe, jak i używane. Często szkoda nam wyrzucić daną rzecz. Zdarza się, że otrzymaliśmy nietrafiony prezent i po prostu chcemy się go pozbyć. Czy sprzedaż rzeczy prywatnych przez Internet podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym? »
Zakupy w drodze licytacji a „kup teraz” – możliwości odstąpienia od umowy
Aktualizacja: 05.01.2012
Zakupy przez Internet stają się coraz bardziej popularne. Pozwalają nie tylko zaoszczędzić czas, ale również pieniądze. Każde zakupy powinny być przemyślane, ponadto te dokonywane za pomocą sieci wymagają zachowania reguł ostrożności. Możemy przecież się rozmyślić. Czy przysługuje w takiej sytuacji prawo odstąpienia od umowy? »
Oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość (10 dni) - WZÓR
Aktualizacja: 14.10.2011
Od umowy zawieranych na odległość (np. umowy przez internet), których przedmiotem jest świadczenie usług, konsument może odstąpić w terminie 10 dni od daty zawarcia umowy. Oświadczenie takie należy sporządzić na piśmie. »
Oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość - WZÓR PISMA
Aktualizacja: 14.10.2011
Zaniedbanie wymogów informacyjnych, wymaganych od przedsiębiorcy przy umowach zawieranych na odległość, skutkuje tym, że termin dla konsumenta na odstąpienie od umowy może wynosić nawet 3 miesiące od dnia zawarcia umowy. »
Vademecum: Konsumenci w internecie
Aktualizacja: 18.10.2011
Coraz więcej umów zawieranych jest za pośrednictwem internetu. Jakich pułapek powinniśmy się wystrzegać? Jakie uprawnienia mają konsumenci? »
Zakupy na licytacji – czy można powołać się na wady oświadczenia woli?
Aktualizacja: 13.02.2019
Zakupy przez Internet są coraz bardzie popularne. Kupując na licytacjach nie mamy czasu na dokładne przeczytanie oferty i przemyślenie zakupu. Kierując się z pozoru świetną ofertą, coraz częściej padamy ofiarą oszustów. Czy można powołać się na wadę oświadczenia woli i na tej podstawie żądać zwrotu pieniędzy? »
Aktualizacja: 18.10.2011
Kupiłeś coś przez internet ale chciałbyś to zwrócić? Każdy konsument ma prawo dokonać zwrotu towaru zakupionego przez internet w ciągu 10 dni. W pewnych sytuacjach taki zwrot nie będzie jednak możliwy. »
Ściąganie plików z Internetu to nie przestępstwo
Aktualizacja: 18.02.2011
Rozpowszechnienie dostępu do Internetu zrewolucjonizowało zakres spojrzenia na kwestię praw autorskich. Twórcy ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z 1994 roku wielu rzeczy nie mogli przewidzieć. Jak w takim razie interpretować przepisy prawie pełnoletniej już ustawy w dzisiejszych realiach? Lista pytań dotyczących praw autorskich w Internecie wydaje się nie mieć końca. »
Niedozwolone klauzule w umowach ze sklepami internetowymi
Aktualizacja: 18.10.2011
Przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż elektroniczną mają obowiązek posługiwania się regulaminami przy zawieraniu umów. Te muszą być zgodne z wymogami kodeksu cywilnego i z ustawą o warunkach sprzedaży konsumenckiej. »
Ułatwienie dla usługodawców i usługobiorców – punkt kontaktowy
Aktualizacja: 18.10.2011
Usługodawcy i usługobiorcy będą mogli korzystać z punktu kontaktowego, który powstała przy ministerstwie gospodarki. Chodzi o usługi świadczone drogą elektroniczną. »
Powikłania po szczepieniach przeciwko COVID–19. Państwo wypłaci odszkodowanie