Kategorie

Rejestracja na szczepienie COVID - 4 sposoby

Redakcja
Rejestracja na szczepienie COVID - jak się zapisać?
Rejestracja na szczepienie COVID - jak się zapisać?
Shutterstock
Rejestracja na szczepienie COVID może odbyć się na 4 sposoby - infolinia, online, SMS i kontakt z konkretnym punktem szczepień. Jak zapisać się na szczepienie?

Rejestracja na szczepienie COVID-19 - 4 sposoby

Aby zarejestrować się na szczepienie przeciwko COVID-19, można wybrać jedną z 4 opcji:

 1. infolinia (czyli zapis telefoniczny),
 2. online (czyli zapis internetowy),
 3. bezpośredni kontakt z konkretnym punktem szczepień,
 4. wiadomość SMS.

Zapis na szczepienie przeciw COVID przez telefon - infolinia

Zapis telefoniczny odbywa się pod numerem infolinii 989, która czynna jest przez całą dobę. Do tej rejestracji wystarczy podać numer PESEL. Osoba zapisująca otrzyma dokładną datę, godzinę i miejsce szczepienia. W ten sposób można zapisać nie tylko siebie, ale i inne osoby z rodziny, np. mamę czy babcię.

Rejestracja na szczepienie COVID - online

Rejestracja na szczepienie przeciwko koronawirusowi może być dokonana również online. Służy temu specjalna platforma eRejestracja na stronie pacjent.gov.pl. W tym trybie można wybrać dwie ścieżki:

Osobom z potwierdzonym testem na COVID (obecność wirusa SARS-COV-2) i ozdrowieńcom możliwość zapisu na szczepienie zostanie udostępniona najwcześniej po upływie 3 miesięcy od uzyskania pozytywnego wyniku testu.

Przy rejestracji za pomocą Profilu Zaufanego otrzymuje się 5 proponowanych terminów i miejsc szczepienia najbliżej miejsca zamieszkania. Można wybrać jeden z nich lub, jeśli żadna propozycja nie odpowiada, wpisać w wyszukiwarce interesującą daną osobę lokalizację i termin.

Natomiast przy rejestracji bez Profilu Zaufanego otrzymuje się jeden termin i miejsce szczepienia. Aby zarejestrować się w ten sposób należy podać nazwisko, PESEL i numer telefonu. Na podany numer zostanie przesłany kod dostępu, który należy wpisać na stronie.

Rejestracja nie jest możliwa - co to oznacza?

Niektórym osobom może pojawić się komunikat "Rejestracja nie jest możliwa". Co to oznacza? Jedną z przyczyn może być fakt bycia przez daną osobą ozdrowieńcem, gdy nie upłynął jeszcze termin 3 miesięcy od pozytywnego wyniku testu albo osoba jest jeszcze chora na COVID-19. Takim osobom nie wystawia się e-skierowania na szczepienie. Wytłumaczeniem braku możliwości zarejestrowania się na szczepienie jest więc:

 • podanie błędnych danych, takich jak PESEL czy nazwisko;
 • niepodanie kody wysłanego na wskazany numer telefonu;
 • brak e-skierowania.

Rejestracja na szczepienie COVID - punkt szczepień

Kolejnym sposobem zapisania się na szczepienie jest kontakt z konkretnym punktem szczepień. To sposób dla osób, które chcą zaszczepić się w wybranym miejscu. Sprawdź MAPĘ punktów szczepień i skontaktuj się z jednym z nich.

Zapis na szczepienie COVID - SMS

Ostatnim dostępnym sposobem zapisu na szczepienie jest SMS. Wiadomość tekstową należy wysłać na jeden z numerów: 664 908 556 lub 880 333 333. Treść wiadomości to: SzczepimySie. Osoba zapisująca się na szczepienie otrzyma sms zwrotny z prośbą o podanie numeru PESEL, a następnie kodu pocztowego. Następnie przyjdzie wiadomość z proponowaną data, godziną i miejscu szczepienia. Zaakceptowanie szczepienia osbywa się poprzez wysłania wiadomości o treści "TAK". Odpowiedź "NIE" skutkuje otrzymaniem kolejnej propozycji terminu i miejsca szczepienia.

Przy pomocy jednego numeru telefonu można zapisać jedynie 3 osoby.

Chcesz dowiedzieć się więcej, sięgnij po nasze publikacje
KOMPLET: VAT zmiany od 1 lipca 2021 + JPK_VAT + VAT w e-commerce
KOMPLET: VAT zmiany od 1 lipca 2021 + JPK_VAT + VAT w e-commerce
Tylko teraz
99,00 zł
119,70
Przejdź do sklepu
Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Prawo
  1 sty 2000
  26 wrz 2021
  Zakres dat:
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail

  Oszustwo "na 14. emeryturę" - co robić?

  Oszustwo "na 14. emeryturę? ZUS przestrzega przed osobami, które oferują pomoc przy wypełnieniu wniosku o świadczenie.

  Zasada niezmienności składu orzekającego - zmiany w k.p.k.

  Zasada niezmienności składu orzekającego sprawia, że zmiana sędziego oznacza przymus prowadzenia procesu od początku – co nikomu nie służy. Jest jednak szansa na poprawę sytuacji.

  Wjazd do Wielkiej Brytanii od 1 października 2021 r. - zmiany

  Wjazd do Wielkiej Brytanii od 1 października 2021 r. będzie tylko na podstawie ważnego paszportu. Są jednak wyjątki. Jakie?

  Ochrona konsumenta - przepisy uzupełniające weszły w życie

  Przepisy uzupełniające ochronę konsumentów weszły w życie. Zmiany dotyczą m.in. postępowania nakazowego z weksla czy wnoszenia pism do sądu.

  Noc spisowa - GUS wydłuża godziny pracy 25 września

  Noc spisowa zostanie zorganizowana przez GUS w sobotę 25 września. Jak i gdzie będzie można się spisać?

  Kalkulator zmiany oprocentowania kredytu mieszkaniowego

  Kalkulator zmiany oprocentowania kredytu mieszkaniowego. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przygotował kalkulator, dzięki któremu można sprawdzić o ile orientacyjnie wzrośnie rata kredytu, gdy zmieni się jego oprocentowanie. Jak skorzystać z kalkulatora?

  Ubezwłasnowolnienie - zasady, skutki, procedura

  Ubezwłasnowolnienie jest możliwe tylko w określonych przypadkach. Na czym polega? Jakie wywołuje skutki? Jak wygląda procedura?

  Duże zmiany w prawach konsumenta - dyrektywa Omnibus

  Prawa konsumenta. Szykują się rewolucyjne zmiany w ochronie praw konsumenta. Wdrożenie tzw. dyrektywy Omnibus ma wyeliminować nieprawidłowości podczas wyprzedaży. W przypadku obniżki cen towarów, sklepy - tradycyjne oraz internetowe - będą miały obowiązek podawania informacji o najniższej cenie tego produktu lub usługi w ciągu 30 dni przed wprowadzeniem obniżki. Wpłynie to istotnie na przebieg coraz popularniejszych w Polsce wyprzedaży. Co więcej, zabroniona będzie sprzedaż usług finansowych poza lokalem sprzedawcy, gdy ma to miejsce podczas tzw. pokazów lub wycieczek.

  DVB-T2/HEVC. Od kiedy w Polsce nowy standard telewizji?

  DVB-T2/HEVC to nowy standard telewizji Od kiedy pojawi się w Polsce? Na wiele pytań konsumentów ma odpowiedzieć nowa kampania społeczna.

  Sąd okręgowy – od jakiej kwoty? [ZMIANY]

  Sąd okręgowy rozpatruje m.in. sprawy od określonej kwoty wartości przedmiotu sporu. Zmianę tego progu przewiduje projekt przygotowany przez resort sprawiedliwości.

  Turnusy rehabilitacyjne dla emerytowanych rolników

  Możliwość kierowania emerytowanych rolników na turnusy rehabilitacyjne zakłada projekt, który znalazł się w pracach legislacyjnych rządu. Co jeszcze ma się zmienić?

  Renta rodzinna dla studenta pierwszego roku za wrzesień

  Renta rodzinna dla studenta pierwszego roku również za wrzesień? To możliwe, ale trzeba pamiętać o formalnościach. Termin upływa 30 września.

  Sprawy o stwierdzenie nieważności decyzji starszych niż 30 lat

  Nowelizacja Kodeksu postępowania administracyjnego weszła w życie 16 września 2021 r. Co z umorzeniem spraw o stwierdzenie nieważności decyzji starszych niż 30 lat?

  Świadczenie pielęgnacyjne a śmierć dziecka

  Świadczenie pielęgnacyjne nie przysługuje w przypadku śmierci dziecka z niepełnosprawnością. Czy przepisy ulegną zmianie?

  1000 plus – dla kogo?

  1000 plus. Dla kogo przewidziano wsparcie w ramach rodzinnego kapitału opiekuńczego? Prezentujemy najważniejsze założenia.

  Zadośćuczynienie za naruszenie więzi rodzinnej - nowe przepisy

  Przepisy dotyczące zadośćuczynienia za naruszenie więzi rodzinnej weszły w życie. Jakie sytuacje obejmują?

  Zmiany w "500 plus" - nowelizacja uchwalona

  Zmiany w "500 plus" mają dotyczyć przejęcia przez ZUS obsługi programu. Wniosek złożymy tylko elektronicznie. Nowelizacja została uchwalona przez Sejm.

  Punkty spisowe w placówkach ZUS

  Punkty spisowe w placówkach ZUS powstaną w całej Polsce. Jaką pomoc będzie można w nich uzyskać?

  Opieka nad seniorem w miejscu zamieszkania

  Opieka nad seniorami ma być świadczona w miejscu zamieszkania. Rząd planuje zmiany w funkcjonowaniu domów pomocy społecznej.

  Przepisy antylichwiarskie na stałe?

  Przepisy antylichwiarskie zostały uwzględnione w tzw. ustawach covidowych. Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad nową stałą regulacją.

  ZUS przejmie obsługę 500 plus [WYWIAD]

  ZUS ma przejąć obsługę programu "500 plus"? Czy jest na to gotowy? O szczegółach mówił PAP wiceprezes ZUS Włodzimierz Owczarczyk.

  PE o wolności mediów i praworządności w Polsce

  Parlament Europejski przyjął w rezolucję zatytułowaną "Wolność mediów i dalsze pogarszanie się praworządności w Polsce".

  Nowelizacja KPA a odszkodowania

  Nowelizacja Kodeksu postępowania administracyjnego weszła w życie. Czy właściciele nieruchomości będą dochodzić odszkodowań przed ETPC?

  Czas pracy - od kiedy?

  Czas pracy budzi szereg wątpliwości. Od kiedy się liczy? Co z tzw. czynnościami przygotowawczymi?

  Brak alimentów a dodatkowe zajęcia pozalekcyjne [BADANIE]

  W wielu przypadkach rodziców opiekujących się dziećmi, które nie otrzymują alimentów, nie stać na sfinansowanie jakichkolwiek zajęć pozalekcyjnych.