REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Alimenty, Dzieci

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy wiesz jak dzieci znoszą długie podróże?

Długa podróż z dzieckiem jest trudnym wyzwaniem, ale może też być ciekawą przygodą. Wszystko zależy od tego, jak dobrze zorganizujemy wyprawę.

Jak stworzyć wymarzony ogród dla dzieci?

Ogród dla dzieci – niewielkim wysiłkiem możemy stworzyć dzieciom kącik do zabawy i odpoczynku. Przygotowanie ogrodu dla maluchów nie jest drogie, wystarczy kilka drobiazgów, które zamienią ogród w miejsce zabaw i odpoczynku naszych dzieci.

Unieważnienie małżeństwa- i co dalej

Unieważnienie małżeństwa można nastąpić jedynie wówczas, gdy zostało ono nieważnie zawarte. Skutkiem unieważnienia jest powrót małżonków do stanu przed zawarcia związku małżeńskiego. Jako panna i kawaler niedoszli małżonkowie powracają również do swoich poprzednich nazwisk.

Przenośny odtwarzacz DVD – radość dzieci, spokój kierowcy

Jeżeli Twój samochód nie został wyposażony w fabryczny Car Entertiment i nie stać Cię na zakup porządnego systemu multimedialnego powinieneś zainteresować się rozwiązaniami alternatywnymi.

REKLAMA

Kino w samochodzie – czy palmtop i laptop wystarczą?

Rozwiązaniami alternatywnymi dla systemów kina samochodowego jest użycie palmtopa, komórki z palmtopem albo notebooka. Do wszystkich tych urządzeń można dokupić zasilacze samochodowe. Niestety wszystkie mają sporo wad.

Czy alimenty na dziecko są opodatkowane?

Świadczenia alimentacyjne są zwolnione od podatku do ukończenia przez dziecko 25 roku życia. Podatek należy zapłacić od odsetek, naliczanych od alimentów płaconych z opóźnieniem.

W jaki sposób przewozić rowery samochodem?

Wyjazd nad morze, jezioro czy w góry wcale nie oznacza, że nasz rower musi zostać w domu. Najprościej skorzystać ze specjalnie przystosowanego do tego bagażnika.

Jak jeździć drogami wewnętrznymi (osiedlowymi itp.)?


Drogi wewnętrzne (osiedlowe, prywatne itd.) są miejscem, gdzie bardzo często dochodzi do wielu wypadków.

REKLAMA

Jakie dowody powołać w sprawie o alimenty?

W sprawie o alimenty to strona przedstawia sądowi dowody na potwierdzenie swoich roszczeń. Mogą być nimi w szczególności: faktury czy zeznania świadków. Sąd przeprowadza dowód z przesłuchania stron.

Zabezpieczenie wydatków przed urodzeniem dziecka

Ojciec nie będący mężem matki obowiązany jest przyczynić się w rozmiarze odpowiadającym okolicznościom do pokrycia wydatków związanych z ciążą i porodem oraz kosztów trzymiesięcznego utrzymania matki w okresie porodu.

Jak wyegzekwować zasądzone alimenty?

Jeżeli osoba zobowiązana do płacenia alimentów tego nie czyni, z wyrokiem opatrzonym w klauzulę wykonalności można udać się do komornika, który ma obowiązek ściągnięcia należnych alimentów. Informacje o komornikach można znaleźć na stronie sądu, w którym został wydany wyrok alimentacyjny. Wierzyciel ma prawo wyboru komornika.

Alimenty na rzecz rodzica - czy zawsze?

Obowiązek alimentacyjny dostarczania środków utrzymania, a w miarę potrzeby także środków wychowania obciąża krewnych w linii prostej oraz rodzeństwo.

W jaki sposób zgodnie z prawem i zasadami bezpieczeństwa przewozić dzieci w samochodzie?

Dzieci są szczególnie narażone na powstanie urazów podczas nieprzewidywalnych zdarzeń drogowych. Delikatne ciało dziecka podczas kolizji narażone jest na działanie olbrzymich sił.

Kiedy dłużnik alimentacyjny zostanie umieszczony w rejestrze?

Rodzic, który nie płaci alimentów jest wpisywany do rejestru dłużników. Musi jednak zostać o tym poinformowany. Odpowiedni wpis powinien zostać umieszczony w rejestrze.

Jak podróżować z kilkorgiem dzieci?

Samochodowa podroż z jednym dzieckiem jest nie lada wyzwaniem, a co dopiero, gdy przewozimy ich kilkoro. Warto skorzystać kilku praktycznych rad tak by przejażdżka autem nie zamieniła się w koszmar.

Jak pakować bagaże, gdy podróżujemy z dziećmi?

Najważniejsze jest bezpieczeństwo. Dlatego, o ile to możliwe, ograniczyć ilość przewożonych kabinie pasażerskiej przedmiotów. Podpowiadamy, jak pakować bagaże jadąc z dziećmi.

ISOFIX: co to jest?

ISOFIX to system mocowania fotelików dziecięcych w samochodzie. Skrót pochodzi od angielskich słów International Organisation for Standardisation - ISO Fixture.

Czy warto kupować dodatkowe lusterko do obserwacji dziecka?

Prowadzenie samochodu nie należy do najłatwiejszych czynności, trzeba nie tylko kontrolować to, co się dzieje wokół nas na drodze, ale również szybko reagować. Zwłaszcza gdy jedzie z nami dziecko.

Jak zapinać pasy bezpieczeństwa w ciąży?

Złe samopoczucie w ciąży nie zwalnia kobiety od dbania o bezpieczeństwo swoje i dziecka. Bardzo ważne jest by w sposób prawidłowy zapinać pasy bezpieczeństwa lub też używać specjalnych adapterów.

Jak podróżować ze starszym dzieckiem?

„Małe dziecko mały problem, duże dziecko duży problem.“ Niestety to zdanie odnosi się także do podróży autem z naszą pociechą. Starszak jest dużo bardziej wymagającym pasażerem od niemowlaka.

Jakie są skutki uznania ojcostwa?

Z chwilą uznania ojcostwa całkowicie zmienia się sytuacja dziecka i ojca. Ojciec ma od tej pory władzę rodzicielską. Dziecku przysługują roszczenia alimentacyjne oraz prawo do dziedziczenia.

Przepisy drogowe w Grecji

Wiele osób na wakacje wybiera słoneczną i przepiękną Grecję, i zastanawia się, czy wybrać się tam własnym samochodem. Podróż autem może być przyjemniejsza i bardziej opłacalna niż podróż samolotem.

Samochodem do Wielkiej Brytanii – jak się przygotować?

Najpopularniejszym sposobem dotarcia do Wielkiej Brytanii jest transport lotniczy. Coraz więcej ludzi decyduje się jednak na podróżowanie własnym autem. Oto, jak należy się przygotować.

Na co zwrócić uwagę wybierając fotelik dla dziecka?

By zapewnić dziecku bezpieczeństwo, trzeba je przewozić w foteliku dobranym do jego wieku i wagi. Tylko wtedy maluszek będzie bezpieczny w aucie.

Czym zająć dziecko w czasie podróży?

Dorosły może zrozumieć, że trzeba stać w korku, że do babci, która mieszka na drugim końcu Polski jedzie się długo, z dzieckiem bywa gorzej. Przypięte pasami już po pięciu minutach chciałoby wysiąść...

Jak podróżować z niemowlakiem?

Nie możemy zgodzić się ze zdaniem: „Małe dziecko – mały kłopot“, gdyż podróż z kilkumiesięcznym maluszkiem to nie lada wyzwanie. Radzimy jak przygotować się do podróży z niemowlakiem.

Jak zamontować fotelik i przewozić dziecko?

Jeżeli fotelik jest źle zamontowany w aucie, dziecko jest nieprawidłowo przypięte to może ucierpieć w wypadku tak samo, jakby jechało bez fotelika.

Jak dobrać fotelik samochodowy dla dziecka?

Bardzo ważne jest, by dobrać fotelik, który nie tylko będzie pasował do tapicerki auta, ale przede wszystkim będzie odpowiedni dla wieku, wagi i wzrostu malucha.

Jak walczyć z chorobą lokomocyjną dziecka?

Nie każdy dobrze znosi podróż samochodem, choroba lokomocyjna dotyka również najmłodszych. Jest kilka sprawdzonych sposobów, aby sobie z nią poradzić.

Co kontrolować w okresie jesienno-zimowym?

Eksploatacja auta w okresie jesienno-zimowym nie należy do najłatwiejszych. Jest to czas gdzie zachować szczególną ostrożność i wykazać dużą troskę o stan techniczny samochodu.

Jak się przygotować do jazdy z dzieckiem?

Bezpieczeństwo naszych dzieci to najważniejsza rzecz o jaką możemy dbać podczas podróży samochodem. Będąc rodzicem staramy się, aby nasze pociechy jak najmilej spędziły jazdę w aucie.

Jak zaplanować idealny ogród

Ogród przed domem to wspaniałe miejsce nadające się do odpoczynku. Relaks w gronie rodziny czy przyjaciół w pięknym, zadbanym ogrodzie to gwarancja mile spędzonego czasu. By ogród służył Waszej rodzinie do zabawy i odpoczynku musi spełniać kilka istotnych warunków.

Ośrodek pomocy społecznej poprowadzi postępowanie alimentacyjne

Postępowanie wobec dłużnika alimentacyjnego od 14 czerwca br. może być prowadzone przez ośrodek pomocy społecznej na podstawie upoważnienia. Organ właściwy, czyli wójt burmistrz lub prezydent miasta może upoważnić w formie pisemnej, swojego zastępcę, pracownika urzędu albo kierownika ośrodka pomocy społecznej lub innej jednostki organizacyjnej gminy do podejmowania działań wobec dłużników alimentacyjnych, prowadzenia postępowania i wydawania w tych sprawach decyzji.

Jak zaplanować wyjście na plażę

Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego niż wybrać się z rodziną na plażę w trakcie urlopu. Być może nie ma potrzeby trzymać się jakichś sztywnych reguł, by plażowanie było udane, lecz pamiętając o tym, że małe niedopatrzenie może zepsuć nasz humor, przyjrzyjmy się kilku wskazówkom.

Co z prawem jazdy dłużnika alimentacyjnego?

Prawo jazdy zostanie zatrzymane rodzicowi, który zalega z płatnością za okres dłuższy niż sześć miesięcy. Od decyzji tej dłużnik będzie mógł odwołać się do samorządowego kolegium odwoławczego.

Co grozi dłużnikowi alimentacyjnemu

Nawet gdy w obowiązku alimentacyjnym rodzica wyręczy Fundusz Alimentacyjny, nie oznacza to, że może on spać spokojnie. Zgodnie z prawem nierzetelny rodzic powinien zwrócić gminie dług wraz z odsetkami.

Świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego 2010/2011 r.

Od 1 sierpnia można składać wnioski o ustalenie prawa do alimentów z Funduszu Alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy tj. od 1 października do 30 września 2011 r. Podpowiadamy, kto może ubiegać się o świadczenia i jakie dokumenty należy złożyć.

Czy wiesz jak ochronić kontakty i nie tylko przed małymi dziećmi?

Małe dzieci są bardzo ciekawskie. Często nie zdając sobie sprawy z zagrożenia mogą próbować włożyć palce do kontaktu lub ściągać na siebie ciężkie przedmioty. Zobacz jak zabezpieczyć mieszkanie, a raczej dziecko!

Kvarner - wellness przez okrągły rok

Kvarner jest kuszącym celem podróży o każdej porze roku.

Chorwacja wakacje

Rozpocznijcie Państwo zwiedzanie od stolicy - Zagrzebia. Już dawniej było to miejsce styku najrozmaitszych kultur, a dzisiaj kultury chorwackiej.

Kompendium wiedzy o alimentach

Alimenty to obowiązek dostarczania środków utrzymania (zarówno pieniędzy, jak i innych przedmiotów np. wyżywienia, ubrania, książek) oraz tzw. środków wychowania – czyli innymi słowy – wychowywania.

Gdy zmieni się sytuacja finansowa uprawnionego do świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego

Gdy sytuacja finansowa uprawnionego do świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego zmieni się np. gdy znajdzie on pracę, to ten fakt musi być niezwłocznie zgłoszony wiadomości Gminy. Pieniądze z Funduszu Alimentacyjnego są wypłacane tylko tym uprawnionym, którzy osiągają dochód mniejszy niż 725 zł w przeliczeniu na członka rodziny.

Praktyczne aspekty realizacji obowiązku alimentacyjnego

Obowiązek alimentacyjny rodziców względem dzieci normuje art. 133§1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego (dalej: krio). Zgodnie z tym przepisem, rodzice obowiązani są do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, chyba że dochody z jego majątku wystarczają na pokrycie kosztów utrzymania i wychowania.

Osoby pełnoletnie posiadające własne dziecko dostaną pieniądze z FA?

Rzecznik Praw Obywatelskich wniósł do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o stwierdzenie niezgodności z Konstytucją RP przepisu ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów. Przepis ten odbierał prawo do świadczeń z funduszu alimentacyjnego osobom pełnoletnim posiadającą własne dziecko. Trybunał będzie musiał wkrótce zająć stanowisko w tej kwestii. Nie wykluczone, że wkrótce osoby pełnoletnie posiadające własne dziecko będą mogły liczyć na świadczenia z funduszu alimentacyjnego.

Nie tylko kolejne małżeństwo powoduje wygaśnięcie obowiązku alimentacyjnego

Kodeks rodzinny i opiekuńczy stanowi, że obowiązek dostarczania środków utrzymania małżonkowi rozwiedzionemu wygasa w razie zawarcia przez tego małżonka nowego małżeństwa. Czy tylko?

Czy tylko niedostatek uzasadnia alimenty

Prawo przyznaje małżonkowi, który nie został uznany za wyłącznie winnego rozkładowi pożycia prawo do żądania od małżonka winnego alimentów.

Obowiązki rodziców względem dzieci

Obowiązkiem rodziców jest dostarczanie środków utrzymania i wychowania dziecka. Obowiązek taki ciąży na rodzicach, aż do momentu, kiedy dzieci będą w stanie samodzielnie się utrzymać.

Gminy będą walczyć o skuteczniejszą egzekucję alimentów

Alimenty a prawo jazdy

Na mocy wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 22 września 2009 r. osoby zalegające z alimentami nie stracą już prawa jazdy. Trybunał Konstytucyjny uznał, że przepis, umożliwiający odbieranie prawa jazdy dłużnikom alimentacyjnym, jest niezgodny z konstytucją.

Ściągnięcie alimentów – od czego zacząć?

Udało się, masz wyrok nakazujący ojcu twojego dziecka płacić 700zł alimentów miesięcznie na wasze dorastające dziecko. Mija miesiąc, potem trzy, a pieniędzy jak nie było, tak nie ma. Sama niewiele zarabiasz, więc zaczyna być ci coraz trudniej. Decydujesz się pójść do komornika, ale od czego zacząć?

REKLAMA