Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu sprzedaż. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące sprzedaż.
Nieruchomość w spadku - dziedziczenie, podatek sprzedaż
Aktualizacja: 02.03.2020
Stan prawny nieruchomości znajdującej się w spadku zawsze wymaga uregulowania. Jednak uzyskanie aktu poświadczenia dziedziczenia lub postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku nie oznacza końca obowiązków spadkobiercy. Należy pamiętać o podatku od spadków i darowizn, a niekiedy również od sprzedaży odziedziczonej nieruchomości. »
Jak bezpiecznie kupić lub sprzedać nieruchomość (wywiad)
Aktualizacja: 16.07.2019
W jaki sposób sprawdzić uczciwość sprzedawcy? Czy przed zakupem warto sporządzić umowę przedwstępną u notariusza? O tym jak bezpiecznie kupić lub sprzedać nieruchomość mówi notariusz Maciej Celichowski. Jak przekonuje, najbezpieczniejsze są normalne transakcje, za średnie ceny. »
Dyrektor ds. sprzedaży (branża FMCG) - zarobki, obowiązki 2019 r.
Aktualizacja: 07.06.2019
Dyrektor do spraw sprzedaży w branży FMCG tworzy długoterminową politykę handlową przedsiębiorstwa i nadzoruje jej wykonywanie. Od efektywności działu, którym zarządza, zależy rentowność całej firmy. Co należy do obowiązków dyrektora ds. sprzedaży? Ile zarabia się na tym stanowisku w Polsce w 2019 r.? Na jakie premie można liczyć? »
Branża FMCG - przewidywany wzrost wynagrodzeń
Aktualizacja: 28.05.2019
Branża FMCG intensywnie się rozwija. Duży wpływ na konsumpcję miał program 500+ oraz wprowadzenie niedziel wolnych od handlu. Jakie są trendy w branży fast-moving consumer goods? Jaki jest przewidywany wzrost wynagrodzeń? »
Odpowiedzialność sprzedawcy samochodu z tytułu rękojmi jest obiektywna
Aktualizacja: 28.05.2019
Odpowiedzialność sprzedawcy samochodu z tytułu rękojmi jest obiektywna. Jak podkreśla adwokat Paweł Wróblewski, jest to odpowiedzialność niezależna od winy sprzedawcy i jego wiedzy. Czy istnieje zatem możliwość zabezpieczenia się przed ewentualnymi roszczeniami kupującego? »
Dyrektywa o treściach cyfrowych i dyrektywa o sprzedaży towarów
Aktualizacja: 17.04.2019
15 kwietnia 2019 r. Rada UE przyjęła pakiet, na który składają się: dyrektywa o umowach na dostarczanie treści i usług cyfrowych (dyrektywa o treściach cyfrowych) i dyrektywa o umowach na sprzedaż towarów (dyrektywa o sprzedaży towarów). Formalne przyjęcie oznacza zakończenie procesu prawodawczego. Dzięki tym nowym przepisom konsumentom łatwiej i bezpieczniej będzie kupować a firmom sprzedawać za granicą towary i treści cyfrowe. »
Sprzedaż gruntu w trakcie trwania dzierżawy
Aktualizacja: 05.04.2019
Umowa dzierżawy jest powszechna i często zawierana przez rolników. Czy właściciel gruntu ma prawo rozwiązania przedmiotowej umowy, gdy trafia się okazja sprzedania nieruchomości rolnej w dobrej cenie? »
Wygląd sklepu jako znak towarowy
Aktualizacja: 16.07.2014
Wygląd sklepu może być znakiem towarowym - takie stwierdzenie wynika z oceny Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej dokonanej w wyroku o sygn. akt C-421/13. Zdaniem TS UE odróżniający wystrój i układ sklepu detalicznego może być zastrzeżony jako znak towarowy. »
Wzrost sprzedaży detalicznej - maj 2014
Aktualizacja: 30.06.2014
Wzrost sprzedaży detalicznej w maju 2014 roku wynosił - zgodnie z danymi podanymi przez Główny Urząd Statystyczny - 3,8 proc. Sprzedaż detaliczna, czyli konsumpcja gospodarstw domowych, rośnie stosunkowo wolno. »
Wzrost sprzedaży detalicznej w kwietniu 2014 r.
Aktualizacja: 28.05.2014
Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) sprzedaż detaliczna w kwietniu 2014 roku wzrosła w ujęciu rocznym o 8, 4 proc. »
Aktualizacja: 24.04.2014
W Sejmie trwają prace nad rządowym projektem ustawy o informowaniu o cenach towarów i usług. Projekt m.in. wprowadza pojęcie "eksponowania cen", znosi obowiązek tzw. metkowania, czyli oznaczania ceną każdej sztuki towaru oraz zobowiązuje do informowania o przyczynie przeceny towaru. »
Zakaz handlu w niedziele – konieczność czy zbędny luksus?
Aktualizacja: 18.02.2014
Do sejmu trafił obywatelski projekt ustawy zakazującej handlu w niedziele. Za słusznością wprowadzenia zakazu handlu w niedziele przemawia aspekt religijny i społeczny, jednak nie gospodarczy. Jakie skutki dla gospodarki wywrze wprowadzenie zakazu handlu w niedziele? »
O czym należy pamiętać podczas zimowych wyprzedaży?
Aktualizacja: 02.01.2014
Okres wyprzedaży to czas zarówno dla sprzedawców, jak i konsumentów. W tym okresie należy zwracać szczególną uwagę na ceny na metkach produktów oraz przy kasie. O czym jeszcze należy pamiętać podczas zimowych wyprzedaży? »
Jak kupić używany samochód z Niemiec?
Aktualizacja: 10.04.2013
Przed zakupem używanego samochodu z Niemiec upewnijmy się, że sprzedawca jest wiarygodny, a przed sporządzeniem umowy dokonajmy tłumaczenia otrzymanych dokumentów. »
PayPal koniecznym narzędziem płatności internetowych?
Aktualizacja: 03.04.2013
System Pay Pal został stworzony, aby umożliwić komfortowe dokonywanie i odbieranie płatności online. Oferuje klientom indywidualnym i firmom nowoczesne rozwiązania płatnicze. Jest wyjątkowo łatwy w obsłudze i całkowicie bezpieczny. Na całym świecie liczba aktywnych kont w systemie przekroczyła już 100 milionów. Jak zdobywa się takie zaufanie? »
Powikłania po szczepieniach przeciwko COVID–19. Państwo wypłaci odszkodowanie
Kancelaria Kubiczek Michalak Sokół
Kancelaria Kubiczek Michalak Sokół świadczy wyspecjalizowane usługi w zakresie prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego.
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »