reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Umowy > Finanse > Umowa zastawu na prawach - WZÓR UMOWY

Umowa zastawu na prawach - WZÓR UMOWY

Przedmiotem zastawu mogą być również zbywalne prawa. Umowa dotycząca zastawu na prawach powinna być sporządzona w formie pisemnej z datą pewną.


UMOWA ZASTAWU NA PRAWACH


zawarta w dniu ....................... r. w ........................., pomiędzy:


1. ......................................... z siedzibą w .................................... przy ul. ...................................., numer KRS ............................, zwanym dalej Zastawnikiem, reprezentowanym przez:

...........................................,

...........................................,


oraz

2. ......................................... z siedzibą w .................................... przy ul. ...................................., numer KRS ............................,  zwanym dalej Zastawcą, reprezentowanym przez:

...........................................,

...........................................,


o następującej treści:


§ 1

Strony oświadczają, że w chwili zawarcia niniejszej umowy Zastawnikowi przysługuje bezsporna i wymagalna wierzytelność wynikająca z umowy ............................... z dnia .......................... w wysokości .......... zł (...............................................................), zwana dalej wierzytelnością.

§ 2

Zastawca oświadcza, że jest wspólnikiem spółki ........................... sp. z o.o. z siedzibą w .................................., nr KRS ................., w której posiada ....... udziałów (zwanych dalej udziałami) o wartości nominalnej ........... zł, o łącznej wartości ......... zł (..........................................................), co stanowi ...... % w kapitale zakładowym spółki. Zastawca oświadcza, że zgodnie z § 24 umowy spółki ..................................... sp. z o.o. Zastawnik może wykonywać prawo głosu.

§ 3

1. Zastawca ustanawia w celu zabezpieczenia wierzytelności Zastawnika wynikającej z umowy ............................................ z dnia ................................................ zastaw na udziałach spółki ......................................, a Zastawnik zastaw przyjmuje.

2. Zastawca oświadcza, że zastawienie udziałów nie zostało uzależnione przez umowę spółki ..................................... sp. z o.o. od zgody spółki ani ograniczone w żaden inny sposób.

3. Zastawca oświadcza, że udziały nie były wcześniej przedmiotem zastawu oraz że nie zostały obciążone w inny sposób. Ponadto Zastawca oświadcza, że spółce ....................................... sp. z o.o. nie przysługują wobec niego żadne roszczenia związane z udziałami.

§ 4

1. Zastawca jest zobowiązany zawiadomić niezwłocznie spółkę ................................ sp. z o.o. o zawarciu niniejszej umowy i ustanowieniu zastawu na udziałach oraz przedstawić spółce egzemplarz niniejszej umowy.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

SOVA Accounting

Biuro rachunkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama