| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Umowy > Finanse > Umowa zastawu rzeczy - WZÓR UMOWY

Umowa zastawu rzeczy - WZÓR UMOWY

Umowa zastawu stanowi jeden ze sposobów zabezpieczenia wierzytelności. Dzięki niej wierzyciel może zaspokoić z rzeczy ruchomej dłużnika z pierwszeństwem względem innych osób.


UMOWA ZASTAWU  RZECZY

zawarta w dniu ....................... r. w ........................., pomiędzy:

1. ......................................... z siedzibą w .................................... przy ul. ...................................., numer KRS ............................, zwanym dalej Zastawnikiem, reprezentowanym przez:

...........................................,

...........................................,


oraz

2. ......................................... zam. w .................................... przy ul. ...................................., zwanym dalej Zastawcą,


o następującej treści: 


§ 1

1. Strony oświadczają, że w dniu ............................. zawarły umowę sprzedaży .................................................... o wartości .............................. zł (..............................................................). Strony oświadczają, że termin zapłaty ceny został odroczony do dnia ............................. i na dzień zawarcia niniejszej umowy wierzytelność Zastawnika z tytułu ceny sprzedaży nie jest wymagalna.

2. Zastawca oświadcza, że w dniu .............................................., odebrał przedmiot umowy sprzedaży zgodnie z ww. umową. Przedmiot sprzedaży został mu dostarczony w całości.

§ 2

1. Zastawca ustanawia w celu zabezpieczenia wierzytelności Zastawnika wynikającej z umowy sprzedaży z dnia ........................ zastaw na samochodzie ciężarowym marki .............................................., nr rej. ....................................,  rok prod. ................................, nr silnika ............................, nr nadwozia .................................... a Zastawnik zastaw przyjmuje.

2. Zastawca oświadcza, że przedmiot zastawu stanowi jego własność i nie jest obciążony prawami osób trzecich, a ponadto, że żadna osoba nie rości sobie praw do przedmiotu zastawu i nie jest on przedmiotem postępowania sądowego.

§ 3

1. Samochód osobowy, stanowiący przedmiot zastawu, pozostaje w posiadaniu Zastawcy. Zastawca na zasadach określonych w niniejszej umowie oraz k.c. może korzystać z przedmiotu zastawu zgodnie z jego społeczno-gospodarczym przeznaczeniem. Zastawca powinien jednakże dbać o zachowanie przedmiotu zastawu w stanie nie gorszym niż wynikający z prawidłowego używania.

2. Wszelkie koszty związane z korzystaniem przez Zastawcę z przedmiotu zastawu obciążają Zastawcę. Dotyczy to w szczególności kosztów bieżącej eksploatacji, napraw, obowiązkowych składek na ubezpieczenia komunikacyjne OC, kosztów przeglądów technicznych.

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Dr Irena Kamińska-Radomska

Trener etykiety biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »