| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Umowy > Usługi > Umowa przewozu międzynarodowego - WZÓR UMOWY

Umowa przewozu międzynarodowego - WZÓR UMOWY

W umowie określone są zasady dotyczące współpracy umawiających się stron w zakresie przewozu międzynarodowego. Pobierz bezpłatny wzór umowy.

§ 11

Przewoźnikowi przysługuje prawo do ustalenia trasy przewozu między punktami docelowymi, w szczególności obejmuje ono wybór przejść granicznych.

§ 12

Przewoźnik może powierzyć wykonanie przewozu innym przedsiębiorcom zajmującym się działalnością transportową i spedycyjną na całej trasie przewozu lub jej części, pod warunkiem, że posiadają oni wszelkie stosowne uprawnienia do dokonywania przewozów w transporcie międzynarodowym.

§ 13

Przewoźnik nie ponosi odpowiedzialności za różnice wagowe i ilościowe stwierdzone przy rozładunku, jeżeli nie przekraczają one norm ubytków naturalnych oraz przy zgodnej liczbie sztuk i nienaruszonych opakowaniach wchodzących w skład ładunku.

§ 14

1. Za każdy wykonany przewóz Przewoźnikowi przysługuje wynagrodzenie według stawek określonych w załączniku do niniejszej umowy.

2. Załącznik, którym mowa w ust. 1 stanowi integralną część umowy. Każda zmiana jego treści, za wyjątkiem określonym w ust. 3, wymaga zmiany niniejszej umowy.

3. Zmiana kosztów przewozu, a w szczególności podwyższenie kosztów cen paliwa lub jakichkolwiek opłat związanych z dokonywanym przewozem uzasadnia zmianę załącznika zawierającego stawki wynagrodzenia Przewoźnika. W takim przypadku zmiany może dokonywać Przewoźnik. Zmiany nie mogą być dokonywane częściej niż raz na 3 miesiące.

§ 15

1. Wynagrodzenie będzie wypłacane Przewoźnikowi na podstawie faktury płatnej w terminie dwudziestu jeden dni od daty wystawienia. Dniem zapłaty jest data wpływu środków na rachunek bankowy Przewoźnika.

2. Datą wystawienia faktury jest data zakończenia przewozu.

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Sponsorowany

Eksperci portalu infor.pl

Mariusz Zając

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »