REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Umowa przewozu międzynarodowego - WZÓR UMOWY

Piotr Chmiel

REKLAMA

W umowie określone są zasady dotyczące współpracy umawiających się stron w zakresie przewozu międzynarodowego. Pobierz bezpłatny wzór umowy.

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa przewozu międzynarodowego

REKLAMA


UMOWA O WSPÓŁPRACY GOSPODARCZEJ

W ZAKRESIE PRZEWOZÓW MIĘDZYNARODOWYCH


zawarta w dniu ....................... r. w ........................., pomiędzy:


1. ....................................................................................................... z siedzibą w .................................... przy ul. ...................................., zwanym dalej Zleceniodawcą, reprezentowanym przez:

.........................................................................,

Dalszy ciąg materiału pod wideo

.........................................................................,


oraz


2. ........................................................................................................ z siedzibą w .................................... przy ul. ...................................., numer KRS ......................... zwanym dalej Przewoźnikiem, reprezentowanym przez:

......................................................................................,

......................................................................................,


o następującej treści:


§ 1

Niniejsza umowa określa zasady współpracy stron w zakresie przewozów międzynarodowych środkami transportu samochodowego.

§ 2

W zakresie niniejszej umowy Przewoźnik będzie dokonywał przewozów na zlecenie Zleceniodawcy na rzecz wskazanych przez niego odbiorców.

§ 3

REKLAMA

1. Strony zobowiązują się wykonywać zobowiązania wynikające z niniejszej umowy z należytą starannością wymaganą w obrocie profesjonalnym, dbałością o zachowanie dobrego imienia i wzajemnych interesów gospodarczych oraz wedle najlepszej wiedzy i umiejętności.

2. Przewoźnik oświadcza, że posiada wszelkie niezbędne uprawnienia wymagane przez obowiązujące przepisy do świadczenia na rzecz Zleceniodawcy usług przewozowych w transporcie międzynarodowym.

§ 4

Strony zobowiązują się do zachowania tajemnicy handlowej, obejmującej wszelkie informacje handlowe, które uzyskały w związku z realizacją niniejszej umowy.

§ 5

1. Przewoźnik będzie wykonywał przewozy na podstawie planu przewozów, przygotowanego przez Zleceniodawcę, obejmującego tydzień (od poniedziałku do niedzieli), zwanej dalej planem tygodniowym.

2. Zleceniodawca jest zobowiązany przedstawić plan tygodniowy na kolejny tydzień nie później niż do piątku tygodnia poprzedniego. Plan tygodniowy może zostać przedstawiony Przewoźnikowi listem, pocztą elektroniczną lub faksem.

3. W przypadku nieprzedstawienia Przewoźnikowi planu tygodniowego w terminie określonym w ust. 2 Przewoźnik może odmówić wykonania przewozu, jeżeli okres pomiędzy terminem planowanego przewozu i zawiadomieniem Przewoźnika go o tym fakcie jest krótszy niż ... (...............) dni robocze.

4. W odniesieniu do każdego przewozu ujętego w planie tygodniowym Zleceniodawca określi co najmniej termin przewozu, ładunek, punkty docelowe oraz termin rozpoczęcia przewozu.



§ 6

1. Niezależnie od planów przewozu Przewoźnik jest zobowiązany dokonać przewozu na podstawie jednostkowego zlecenia Zleceniodawcy, przesłanego listem, pocztą elektroniczną lub faksem, na co najmniej ... (...............) dni robocze przed planowanym terminem rozpoczęcia przewozu.

2. Zlecenie powinno określać w szczególności termin przewozu, ładunek, punkty docelowe oraz termin rozpoczęcia przewozu.

§ 7

1. W terminie określonym w zleceniu jako termin rozpoczęcia przewozu Przewoźnik podstawia pod wskazane miejsce środek transportowy. Czynności ładunkowe dokonuje Zleceniodawca lub inny wskazany przez niego podmiot.

2. Przewoźnik może odmówić przyjęcia towaru, jeżeli stan ładunku lub sposób opakowania uniemożliwiają dokonanie przewozu bez uszkodzenia lub zniszczenia ładunku.

§ 8

Z chwilą dokonania załadunku Przewoźnik przejmuje ryzyko przypadkowej utraty lub uszkodzenia lub zniszczenia ładunku. Ryzyko przechodzi na odbiorcę w chwili rozpoczęcia wyładunku.

§ 9

List przewozowy CMR wystawia Zleceniodawca i wydaje Przewoźnikowi wtórnik tego listu.

§ 10

Koszt ubezpieczenia przewożonego przez Przewoźnika ładunku ponosi Przewoźnik.


§ 11

Przewoźnikowi przysługuje prawo do ustalenia trasy przewozu między punktami docelowymi, w szczególności obejmuje ono wybór przejść granicznych.

§ 12

Przewoźnik może powierzyć wykonanie przewozu innym przedsiębiorcom zajmującym się działalnością transportową i spedycyjną na całej trasie przewozu lub jej części, pod warunkiem, że posiadają oni wszelkie stosowne uprawnienia do dokonywania przewozów w transporcie międzynarodowym.

§ 13

Przewoźnik nie ponosi odpowiedzialności za różnice wagowe i ilościowe stwierdzone przy rozładunku, jeżeli nie przekraczają one norm ubytków naturalnych oraz przy zgodnej liczbie sztuk i nienaruszonych opakowaniach wchodzących w skład ładunku.

§ 14

1. Za każdy wykonany przewóz Przewoźnikowi przysługuje wynagrodzenie według stawek określonych w załączniku do niniejszej umowy.

2. Załącznik, którym mowa w ust. 1 stanowi integralną część umowy. Każda zmiana jego treści, za wyjątkiem określonym w ust. 3, wymaga zmiany niniejszej umowy.

3. Zmiana kosztów przewozu, a w szczególności podwyższenie kosztów cen paliwa lub jakichkolwiek opłat związanych z dokonywanym przewozem uzasadnia zmianę załącznika zawierającego stawki wynagrodzenia Przewoźnika. W takim przypadku zmiany może dokonywać Przewoźnik. Zmiany nie mogą być dokonywane częściej niż raz na 3 miesiące.

§ 15

1. Wynagrodzenie będzie wypłacane Przewoźnikowi na podstawie faktury płatnej w terminie dwudziestu jeden dni od daty wystawienia. Dniem zapłaty jest data wpływu środków na rachunek bankowy Przewoźnika.

2. Datą wystawienia faktury jest data zakończenia przewozu.



§ 16

1. Zleceniodawca dokona przelewu kwoty wynagrodzenia na rachunek bankowy Przewoźnika ulokowany w .........................numer ................................................

2. Zleceniodawca oświadcza, że posiada numer NIP ................... i upoważnia Przewoźnika do wystawienia faktury bez jego podpisu.

§ 17

Niniejsza umowa została podpisana na czas nieokreślony i obowiązuje od dnia podpisania przez strony.

§ 18

Każda ze stron może wypowiedzieć umowę z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia. Wypowiedzenie powinno nastąpić w formie pisemnej listem poleconym na adres siedziby drugiej strony umowy pod rygorem bezskuteczności.

§ 19

Wszelkie zmiany umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.

§ 20

W zakresie nieuregulowanym stosuje się przepisy prawa przewozowego i konwencji o międzynarodowym przewozie drogowym.

§ 21

Wszelkie spory wynikające z niniejszej umowy strony rozstrzygać będą w sposób polubowny. W przypadku braku możliwości polubownego rozstrzygnięcia sporu właściwym dla jego rozpatrzenia będzie sąd siedziby Zleceniodawcy.

§ 22

Niniejsza umowa została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.



..........................................          ...........................................
              Zleceniodawca                     Przewoźnik

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Umowa przewozu międzynarodowego

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Szykują się spore zmiany przepisów dla cudzoziemców w Polsce. Na lepsze? Od kiedy?

Jak co roku, po przerwie wakacyjnej, wypoczęci i naładowani wracamy do trybu pracy. Wyjątkiem nie są nasi ustawodawcy. Choć sporo tematów jest na porządku dziennym, dużo wymaga zmian i poprawy, w poniższym artykule omówimy planowane zmiany dotyczące cudzoziemców, ich pobytu i zatrudnienia w Polsce.

Aktywni rodzice w pracy. Na czym polega warunek łącznej aktywności zawodowej rodziców?

Świadczenie „aktywni rodzice w pracy” przysługuje w przypadku gdy oboje rodzice osiągają przychód, którego podstawa wymiaru składek wynosi co najmniej 100% minimalnego wynagrodzenia za pracę. Jest to tzw. warunek łączonego poziomu aktywności zawodowej.

MRPiPS: Składki ZUS od umów zlecenia i o dzieło możliwe od 1 stycznia 2026 r. lub 1 stycznia 2027 r.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowuje się do wdrożenia oskładkowania umów zlecenia i umów o dzieło. Wiceminister Sebastian Gajewski poinformował, że decyzja w sprawie terminu wdrożenia reformy jeszcze nie zapadła. Na pewno nie nastąpi to od 1 stycznia 2025 r., może to być 1 stycznia 2026 r. czy 1 stycznia 2027 r.

Odwołanie od orzeczenia o niepełnosprawności. Jak napisać? [punkt 7, przykład, wzór]

Odwołanie jest ważnym pismem w procesie ubiegania się o orzeczenie o niepełnosprawności. Może ono dotyczyć różnych elementów orzeczenia, m.in. punktu 7. W jakim terminie wnosi się odwołanie i do jakiego organu? Oto najważniejsze informacje i przykładowy wzór pisma.

REKLAMA

Pomoc rządu dla powodzian 2024: zasiłki, pieniądze na remont i odbudowę domów i budynków gospodarczych, pomoc rzeczowa i psychologiczna

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów informuje, że dla osób, które ucierpiały w wyniku powodzi lub podtopień w południowo-zachodniej Polsce w ostatnich dniach, są dostępne różne formy pomocy. Można otrzymać 10 tys. zł bezzwrotnego wsparcia na najpilniejsze potrzeby. Na remont lub odbudowę budynku gospodarczego można dostać do 100 tys. zł, a budynku mieszkalnego – do 200 tys. zł. Przewidziane jest dodatkowe wsparcie dla dzieci oraz osób z niepełnosprawnościami. O pomoc mogą starać się również rolnicy, przedsiębiorcy czy studenci.

Seniorzy mają prawo czuć się oszukani. Brak drugiej waloryzacji i obcięta 14. emerytura

Seniorzy czekali na na podwójną waloryzację emerytur i rent, ale się nie doczekali. Liczyli też na wyższe 14. emerytury, ale się zawiedli. Mogą więc czuć się oszukani, ponieważ wcześniejsze zapowiedzi wskazywały na to, że będzie inaczej.

Urlopy i zasiłki dla rodziców

Urlopy i zasiłki dla rodziców. Jakie urlopy przysługują rodzicom? Na jakie zasiłki mogą liczyć? Ile dni przysługuje rodzicom na opiekę nad dzieckiem? Czy zwolnienie od pracy na opiekę nad dzieckiem przechodzi na kolejny rok?

Bezpłatna konsultacja i webinarium. Wsparcie we wdrożeniu ustawy o sygnalistach

Już 25 września 2024 roku wchodzą w życie przepisy ustawy o ochronie sygnalistów nakładające na pracodawców obowiązek opracowania wewnętrznej procedury zgłaszania naruszeń prawa i podejmowania działań następczych. Jesteś gotowy na te zmiany? A może masz pytania dotyczące ustawy o sygnalistach? Zadbaj o zgodność z przepisami i skorzystaj z bezpłatnego wsparcia.

REKLAMA

15 tys. zł kary za unikanie opłat. Wyższa stawka za marnowanie żywności

Do 15 tys. zł ma wzrosnąć kara za niewniesienie opłaty za marnowanie żywności. Natomiast sama opłata wzrośnie do 50 groszy za kilogram. Będzie także nowa definicja "marnowania żywności". Tak wynika z złożeń projektu przygotowanego przez ministerstwo rolnictwa.

Korzyści dla ojców. Mogą opiekować się dzieckiem i zarabiać. Uprawnienia są szerokie, ale czy wiedzą, że mogą z nich korzystać?

Z uprawnień związanych z rodzicielstwem nadal korzystają w Polsce głównie matki. Jednak prawo do urlopu rodzicielskiego przysługuje również ojcom. Dodatkowo opiekę nad dzieckiem mogą oni łączyć z częściowym wykonywaniem pracy.

REKLAMA