| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > W sądzie > Sądy polubowne > Elektroniczny Sąd Arbitrażowy

Elektroniczny Sąd Arbitrażowy

Elektroniczny Sąd Arbitrażowy (ESA) to nowopowstały, pierwszy elektroniczny sąd w Polsce. Innowacyjność serwisu pozwala na rozstrzyganie sporów prawnych w sprawach cywilnych (głównie gospodarczych) w sposób szybszy i mniej kosztowny niż za pośrednictwem sądu powszechnego.

Arbitraż, czyli sądownictwo polubowne wykonywane przez bezstronnych specjalistów, to zgodna z prawem alternatywa dla klasycznej formy wymiaru sprawiedliwości. Jednoinstancyjność Sądu Arbitrażowego ma zapewnić sprawny przebieg procesów i nie przewiduje odwołań od wyroków. Po zaopatrzeniu w klauzulę wykonalności ESA posiada przywilej realizacji wyroku na drodze egzekucji komorniczej, jednoznaczny z uprawnieniami sądu powszechnego. Nowatorska forma Sądu Arbitrażowego w pełni wykorzystuje współczesne narzędzia technologiczne, umożliwiające skrócenie okresu trwania sprawy do minimum. Jakość świadczonych usług oraz sprawność podejmowania decyzji zapewnia komfort i zadowolenie klientów, wpasowując się w szybki rytm funkcjonowania przedsiębiorstw - wyjaśnia prezes zarządu ESA24 SP. Z O.O., Joanna Kotarska.

Zobacz również: Rozstrzyganie sporów przed sądem arbitrażowym alternatywą dla sądownictwa powszechnego

W skład arbitrów Elektronicznego Sądu Arbitrażowego wchodzą prawnicy o specjalistycznym doświadczeniu zawodowym, zasilający ESA swoimi umiejętnościami, wiedzą i wieloletnią praktyką w danych dziedzinach prawa. Godny uwagi jest fakt, że ESA to jedyny w Polsce Elektroniczny Sąd Arbitrażowy, stanowiący wartościową modernizację pojęcia sądownictwa arbitrażowego oraz działalności gospodarczej. Wygodę i szybkość korzystania z Elektronicznego Sądu Arbitrażowego dodatkowo zapewnia możliwość bezpośredniego pobrania wprost ze strony internetowej serwisu wszystkich niezbędnych do sprawy dokumentów.

Dzięki innowacyjnej, elektronicznej specyfice ESA jest łatwodostępny w całym kraju,nie wymagając fizycznej obecności w biurze pokonuje przeszkodę odległości. ESA to prosty sposób na rozwiązywanie sporów prawnych, umożliwiający oszczędność włożonego w proces wysiłku, cennego czasu oraz pieniędzy.

Źródło: Joanna Kotarska, prezes zarządu, Elektroniczny Sąd Arbitrażowy przy ESA24 Sp. z o.o., www.e-arbitraz.pl

Polecamy serwis: W sądzie

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Monika Brzostowska

Konsultant podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »