| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Wybory > Sondaże > Połowa Polaków negatywnie ocenia sytuację polityczną w kraju

Połowa Polaków negatywnie ocenia sytuację polityczną w kraju

Portal Onet. pl przedstawia alarmujące dla polityków wyniki badania opinii społecznej,przeprowadzone przez CBOS. Co drugi badany określa sytuację w kraju jako negatywną.

Jeszcze miesiąc temu 39 % badanych określało sytuację jako negatywną, w porównaniu do 51 % dzisiaj. Ostatnie afery, które wstrząsnęły życiem publicznym spowodowały pogorszenie nastrojów.

Już tylko jedna trzecia badanych ocenia sytuację w kraju jako przeciętną, a zaledwie 10 % respondentów jest przekonana, że sprawy zmierzają w dobrym kierunku.

Nie zmieniają się natomiast opinie o sytuacji gospodarczej w kraju. Te są nieco lepsze. Jedna piąta badanych pozytywnie ocenia gospodarkę kraju. Optymiści są jednak w mniejszości. 38 procent nie należy ani do entuzjastów ani krytyków i ocenia stan gospodarki jako przeciętny. Podobna liczba badanych (36 %) nie jest zadowolona z sytuacji ekonomicznej kraju.

O ile w skali makro Polacy pozostają raczej umiarkowanymi pesymistami, o tyle w skali mikro obserwuje się nieznaczną poprawę nastrojów.

Badani lepiej oceniają warunki materialne swoich gospodarstw domowych. Od września, przybyło 5 procent badanych deklarujących zadowolenie ze swojej sytuacji finansowej. Wciąż jednak liczba zadowolonych nie przekracza 40 %.

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Clifford Chance, Janicka, Krużewski, Namiotkiewicz i wspólnicy sp.k.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »