REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

11 listopada

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Narodowe Święto Niepodległości zmieni datę? Będziemy je obchodzić 7 października zamiast 11 listopada? Sejm rozpatruje petycję w tej sprawie

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest corocznie 11 listopada. Do Sejmu trafiła petycja, której autor proponuje, by to święto obchodzić 7 października. Tego dnia przypada rocznica wydania w 1918 r. przez Radę Regencyjną orędzia do Narodu Polskiego, w którym proklamowano  Polskę Zjednoczoną Niepodległą. Czy będzie dodatkowy dzień wolny od pracy?

Rogal świętomarciński (ChOG). Co warto o nim wiedzieć?

Prawdziwym rarytasem lokalnej kuchni wielkopolskiej jest wypiekany na 11 listopada, dzień św. Marcina - rogal świętomarciński. To produkt którego nazwa została wpisana do unijnego rejestru chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG).

Czy 11 listopada są otwarte sklepy? Czy 11 listopada jest wolny od pracy?

11 listopada co to za święto? Czy 11 listopada są otwarte sklepy? Czy 11 listopada jest wolny od pracy? Kiedy pracownicy powinni wykorzystać dzień wolny za 11 listopada?

Zmiany w organizacji ruchu w Warszawie 11 listopada. Autobusy, tramwaje, metro - objazdy, zawieszone linie

W sobotę 11 listopada odbywają się obchody Narodowego Święta Niepodległości. W związku z tym w komunikacji publicznej zostaną wprowadzone zmiany. 

REKLAMA

Dzień wolny za 11 listopada. Kiedy odebrać zgodnie z prawem pracy?

Dzień wolny za 11 listopada. Chociaż tegoroczny Dzień Niepodległości wypada w sobotę, to pracownicy nie stracą prawa do wypoczynku z tego tytułu. Według obowiązujących przepisów pracodawca musi udzielić dnia wolnego od pracy w innym terminie dla osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę i pracujących 5 dni w tygodniu.

Dzień wolny za święto przypadające 11 listopada. Prawo i przykłady

Komu należy się dzień wolny za święto przypadające w sobotę 11 listopada 2023 roku? Wyjaśnienia prawne Państwowej Inspekcji Pracy, z przykładami.

11 listopada 2023 r. Narodowe Święto Niepodległości. Utrudnienia w ruchu w Warszawie: które ulice zamknięte?

W sobotę 11 listopada, jak co roku, odbędą się obchody Narodowego Święta Niepodległości. 11 listopada 1918 r. Polska po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość. Przybliżmy trochę historię tego święta. 

Czas pracy IV kwartał 2023

Czas pracy IV kwartał 2023 - ile godzin pracy? Jak wypadają święta i dni wolne w IV kwartale w 2023? Czy za 11 listopada 2023 jest dzień wolny?

REKLAMA

„Dodatkowy” dzień wolny dla pracowników już w listopadzie!

Jedno z listopadowych świąt wypada w sobotę. Co to oznacza dla pracowników?

Narodowe Święto Niepodległości. Setki wydarzeń w całym kraju

11 listopada - Święto Niepodległości. Setki wydarzeń w całym kraju na obchody 104. rocznicy odzyskania niepodległości. Co, gdzie, kiedy?

Wystawa w rocznicę odzyskania niepodległości - „Niepodległa na mapach”

Wystawa w rocznicę odzyskania niepodległości „Niepodległa na mapach. Kształtowanie granic po 1918 roku”. Od 10 listopada ekspozycję można oglądać w galerii plenerowej na ogrodzeniu przed siedzibą Ministerstwa Sprawiedliwości w Al. Ujazdowskich w Warszawie.

Marsz Niepodległości 2021 w Warszawie 11 listopada

Marsz Niepodległości 2021 na ulicach Warszawy 11-ego listopada. W tym roku marsz ma charakter państwowy. Jaka jest godzina i trasa marszu?

Kto może pracować 11 listopada?

Praca 11 listopada (Święto Niepodległości Polski) jest dozwolona tylko w kilku przypadkach. Jest to bowiem dzień ustawowo wolny od pracy w Polsce. Kto zatem może pracować 11 listopada?

Obchody 11 listopada

Przedstawiamy program uroczystości Święta Niepodległości w Warszawie.

REKLAMA