REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Aplikacja mObywatel

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Aplikacja mObywatel. Czy zastąpi dowód osobisty?

Prezydent podpisał ustawę o aplikacji mObywatel. Co to oznacza w praktyce? Czy aplikacja nadal będzie dobrowolna? Co z wyjazdem za granicę? 

Ustawa o aplikacji mObywatel podpisana. Co się zmieni?

Prezydent podpisał ustawę o aplikacji mObywatel. Nowe przepisy mają na celu zrównanie pod względem prawnym dokumentów obsługiwanych w aplikacji z tradycyjnymi.

Ponad 10 milionów pobrań aplikacji mObywatel

Od momentu udostępnienia pierwszej wersji aplikacji mObywatel pobrano ją już 10 mln razy. Kiedy pojawi się wersja 2.0?

Wszystko o mObywatel. Jak skorzystać z aplikacji w urzędzie?

Chcemy, żeby mObywatel był naszym cyfrowym asystentem do komunikacji z urzędami, z administracją państwową, gdzie znajdziemy cały szereg możliwości i usług, które - co ważne - także będą rozbudowywane - powiedział sekretarz stanu w KPRM ds. cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.

REKLAMA

mObywatel 2.0 na przełomie czerwca i lipca. Będzie zawierał szereg nowych usług

Na przełomie czerwca i lipca wejdzie mObywatel 2.0; w aplikacji znajdzie się szereg nowych usług, w tym tymczasowe prawo jazdy, które odbierzemy zaraz po zdaniu egzaminu i nowe dokumenty, jak prawo wykonywania zawodów medycznych - poinformował sekretarz stanu w KPRM Janusz Cieszyński.

Jak uzyskać i aktywować e-dowód?

Czym jest e-dowód i do czego służy? Gdzie trzeba złożyć wniosek o dokument? Co umożliwi aplikacja mObywatel? Oto najważniejsze informacje.

Rewolucja: w smartfonie: e-dowód, pełnomocnictwo, integracja z KRS i CEIDG. Telefon powiadomi o przyjęciu dziecka do przedszkola

Sejm uchwalił w czwartek ustawę o aplikacji mObywatel, która umożliwi posługiwanie się na terenie kraju dokumentami w aplikacji, w tym dowodem osobistym na równi z dokumentami tradycyjnymi. Jedynym wyjątkiem będzie przekraczanie granicy i wnioskowanie o nowy dowód osobisty.

Aplikacja mObywatel znowu w komisji. Część poprawek zaakceptowana

Aplikacja mObywatel jest przedmiotem ustawy, której projektem zajmowała się 9 marca sejmowa komisja cyfryzacji, innowacyjności i nowoczesnych technologii. Komisja opowiedziała się za częścią poprawek do projektu ustawy. Wśród nich jest poprawka, zgodnie z którą do ministerstwa mógłby zostać powołany więcej niż jeden sekretarz stanu bez konieczności ustanawiania pełnomocnika. 

REKLAMA

Prawo jazdy w mObywatel. Co musisz wiedzieć?

Prawo jazdy w mObywatel, czyli wygodny sposób na okazanie uprawnień, ale i sprawdzenie np. punktów karnych. Co warto wiedzieć o aplikacji?

Aplikacja mObywatel. Dokumenty cyfrowe będą uznawane na równi z tradycyjnymi

Po wejściu w życie ustawy o mObywatelu, w aplikacji pojawi się ponad 20 nowych usług. Co to oznacza w praktyce?

Dowód elektroniczny w aplikacji mObywatel tak samo ważny jak plastikowy dowód osobisty

Na posiedzeniu w dniu 28 lutego 2023 r. Rada Ministrów rozpatrzy m.in. projekt ustawy o aplikacji mObywatel, która zakłada zrównanie dokumentu elektronicznego z plastikowym dowodem osobistym. Zdaniem autorów projektu jest to zmiana rewolucyjna.

REKLAMA