REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Emerytura stażowa

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Od 1 września 2024 r. wchodzą w życie przepisy o emeryturze stażowej. Kto skorzysta?

Przepisy o emeryturze stażowej wchodzą w życie od 1 września 2024 roku. Nauczyciele będą mogli wybrać, czy chcą skorzystać z nowych uprawnień, czy z obowiązującego świadczenia kompensacyjnego. Związek Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) przedstawił porównanie obu świadczeń.

Emerytura stażowa 2024 r. [dla kogo, od kiedy, w jakiej wysokości]

Emerytura stażowa będzie przysługiwać ubezpieczonym przed osiągnięciem powszechnego wieku emerytalnego. Poselski projekt ustawy wprowadzającej emeryturę stażową znajduje się obecnie w sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Świadczenie przedemerytalne 2024: co to za zasiłek, ile wynosi kto i jak długo może go otrzymywać z ZUS

Prawie każdy zatrudniony z określonym już stażem pracy słyszał o emeryturach pomostowych lub stażowych. Interesują się nimi szczególnie osoby, które są już bliskie ustawowego wieku emerytalnego, jednakże ze względu na stan zdrowia lub inne okoliczności nie mogą już pracować zawodowo. Do wymienionych już świadczeń, o jakie w takiej sytuacji można się ubiegać zalicza się świadczenie przedemerytalne. Ile ono wynosi, jak się o nie ubiegać w 2024 roku?

Emerytury stażowe – możliwe rozwiązania prawne

Projekty dotyczące emerytur stażowych będą jesienią analizowane – poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. "Są rzeczywiście godne tego, aby je dobrze przeanalizować" – dodała. Wskazała jednocześnie na dalsze tworzenie systemu zachęcającego do dłuższej pracy.

REKLAMA

Emerytury stażowe korzystne dla rolników?

Eksperci wskazują, iż prezydencki projekt dotyczący emerytur stażowych tylnymi drzwiami wprowadza obniżenie wieku emerytalnego rolników o pięć lat.

Emerytury stażowe w 2021 roku

Emerytury stażowe w 2021 roku? Na takie zmiany czeka wielu pracowników. Czym są zatem emerytury stażowe?

Emerytury stażowe w 2021 roku

Emerytury stażowe w 2021 roku? Na takie zmiany czeka wielu pracowników. Czym są zatem emerytury stażowe?

Emerytura stażowa dla rolników?

Emerytura stażowa dla rolników umożliwiałaby nabywanie prawa do emerytury rolniczej bez względu na wiek, po wylegitymowaniu się określonym długim stażem ubezpieczeniowym. Czy Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi prowadzi prace nad wprowadzeniem takich rozwiązań?

REKLAMA

REKLAMA