REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

RKO

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Rodzinny kapitał opiekuńczy 2024 - dla kogo? Do 12 tys. zł na drugie i każde kolejne dziecko. ZUS: Nadal można składać wnioski

ZUS informuje, że cały czas rodzice mogą składać wnioski aby otrzymać do 12 tys. zł na drugie i każde kolejne dziecko w wieku od 12. do 35. miesiąca z tytułu tzw. rodzinnego kapitału opiekuńczego - RKO. 

Babciowe, żłobkowe i RKO w jednym programie. Niektórzy rodzice dostaną 500 zł, a inni 1500 zł. Sprawdź dlaczego.

Rządzący nie ustają w zachęcaniu rodziców małych dzieci do podejmowania aktywności zawodowej. Katalog przysługujących im uprawnień i świadczeń ułatwiających pogodzenie ról zawodowych z rodzicielskimi wciąż ewoluuje. Obecnie toczą się prace nad trzema nowymi świadczeniami.

Babciowe a rko - świadczenie „aktywnie w domu” zastąpi rodzinny kapitał opiekuńczy, z zachowaniem praw nabytych do rko

Ustawa o „babciowym” uchyli ustawę o rko (rodzinnym kapitale opiekuńczym). Zamiast rko będzie funkcjonowało świadczenie „aktywnie w domu”. Zmiana zakłada zachowanie praw nabytych do rko.

Hołownia został wprowadzony w błąd. Rodzinny Kapitał Opiekuńczy wygaszony

Jeżeli mamy wielodzietną matkę, która nie pójdzie do pracy, to ona nie dostanie babciowego, jak rozumiem z tych założeń, które dostałem". "A dobrze zarabiająca kobieta, która ma jedno dziecko te pieniądze dostanie. Nie chodzi o to, żeby żałować tej kobiecie, tylko o to, żeby nie było niesprawiedliwie.

REKLAMA

Likwidacja dopłaty 400 zł do pobytu dziecka w żłobku. Co w zamian? Co z RKO?

Obecnie można otrzymać dopłatę do żłobka w wysokości maksymalnie 400 zł miesięcznie na dziecko. Z zastrzeżeniem "nie więcej niż wysokość faktycznej opłaty za pobyt dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna." Po nowelizacji będzie można wydać na żłobek nawet 1500 zł z pieniędzy "państwowych". Czy spowoduje to podniesienie opłat w żłobkach? 

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO) jeszcze w 2024 r. także na pierwsze dziecko!

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO) jeszcze w 2024 r. będzie przysługiwał także na pierwsze dziecko - powiedział premier Donald Tusk. Co to jest RKO, ile wynosi i dla kogo jest to świadczenie?

1500,00 zł na powrót do pracy. Jeszcze w 2024 r. Sprawdź, czy ty też masz szansę na nowe świadczenie.

Choć rodzice mogą obecnie liczyć nie tylko na 800+, ale także tzw. żłobkowe (400+) i świadczenie z rodzinnego kapitału opiekuńczego, niecierpliwie czekają na nowe wsparcie, czyli babciowe. Zgodnie z zapowiedziami pojawi się ono już w III kwartale 2024 r.

Jak uzyskać 12.000,00 zł na dziecko bez kryterium dochodowego? Świadczenie nie tylko dla Polaków, ale także dla cudzoziemców (RKO).

Katalog świadczeń wspomagających wychowanie dzieci w ostatnich latach znacząco się powiększył. Niektóre ze świadczeń są przyznawane bez spełnienia kryterium dochodowego, a przy innych wysokość zależy od dochodu rodziny. Jednym ze świadczeń przysługujących wszystkim rodzicom na drugie i kolejne dziecko jest rodzinny kapitał opiekuńczy (RKO).

REKLAMA

Nowy zasiłek na drugie i kolejne dziecko w rodzinie: kto składa wniosek do ZUS. Jest na to 2,4 mld zł w budżecie

Jedną z pozycji w budżecie państwa na 2024 rok, który Sejm uchwalił, a więc już pewne, że pieniądze trafią do rodziców, jest 2,4 miliarda złotych na Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Co to za świadczenie, komu przysługuje, w jakiej wysokości. Kto musi o nie złożyć – jak i gdzie – wniosek w 2024 roku.

12 tys. zł na dziecko urodzone w 2022 r.

Jeśli dziecko przyszło na świat w 2022 r., to warto sprawdzić czy w roku 2023 nie przysługuje na nie rodzinny kapitał opiekuńczy. To łącznie 12 tys. zł na drugie i kolejne dziecko w rodzinie.

Międzynarodowy Dzień Rodzin: 120 000 zł na każde dziecko. Emerytura dla matek czwórki dzieci. [15 maja 2022 r.]

Wsparcie ze strony państwa w roku 2022 na dziecko od urodzenia do 18. roku życia z wszystkich rządowych programów, to jest w sumie 120 tys. zł dla każdego dziecka – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

REKLAMA