| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Sprawy urzędowe > Gmina > Nieruchomości > Squatersi - wolni ludzie, w zniewolonym świecie

Squatersi - wolni ludzie, w zniewolonym świecie

W świecie, w którym każdy goni za pieniądzem, gdzie wszyscy wypruwają sobie żyły byle tylko odłożyć na nowszy samochód czy większe mieszkanie, odnaleźli się oni. Squatersi, ludzie, którzy za nic mają prawo własności i zamieszkują puste zapomniane przez właścicieli budynki. Dla jednych są żyjącymi na czyjś rachunek obibokami, dla drugich zaś tymi, którzy sprzeciwili się systemowi i postanowili zasmakować niczym nieskrępowanej wolności.

 Squat to już nie jest tylko opuszczonym budynkiem, w którym ludzie koczują za darmo. Obecnie są to miejsca kultury alternatywnej, gdzie odbywają się koncerty, spotkania i wystawy artystyczne. W dużej mierze dzięki squaterom stare, zapomniane budynki, którymi od lat nikt się nie interesuje zaczęły tętnić życiem.  Głównym powodem, dla którego prawdziwi squatersi  wybrali tę drogę jest poczucie wolności. Ludzie ci, czują się  nie skrępowani żadnymi obowiązkami i w pełni mobilni. W każdej chwili mogą udać się w dowolne miejsce (oczywiście takie, w którym ją już jakieś squaty) i zamieszkać na jakiś czas. Ważnym powodem jest też oczywiście kwestia finansowa, bowiem zamieszkanie w pustostanie, zwłaszcza bez wiedzy właściciela, nie generuje żadnych kosztów.

Dawniej Squatersi byli traktowani jak bezdomni ludzie, obecnie społeczeństwo powoli nabiera do nich szacunku. Wielu z nich dobrowolnie wybrało tą ścieżkę. Stają się powoli symbolem wolności, której w tym zaganianym za pieniądzem świecie, jakby trochę brakuje.

Zobacz: Od 2014 r. pośrednik i zarządca nieruchomości bez licencji

Squat warszawska Przychodnia

Po zamieszkach z 11 listopada policja stale kontroluje budynek, z uwagi na groźbę powtórnych ataków

Zobacz: Zakup garażu od dewelopera obowiązkowy?

Jarosław Mikołaj Skoczeń

Emil Chrzanowski

Emmerson Realty S.A , strefynieruchomosci.blog

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz działa na rynku od 2004 roku. Świadczymy kompleksowe usługi doradztwa prawnego dla podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK