| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Sprawy urzędowe > Gmina > Pozwolenia > Zatwierdzenie regulaminu strzelnicy

Zatwierdzenie regulaminu strzelnicy

Z broni palnej w celach szkoleniowych i sportowych można korzystać jedynie w strzelnicy. Jednak aby strzelnica mogła legalnie funkcjonować, musi posiadać zatwierdzony regulamin. Organem zatwierdzającym regulamin jest wójt.

Zasady dostępu i korzystania z broni palnej reguluje ustawa o broni i amunicji. Ustawa ta nakłada również na zarządców (właścicieli) strzelnic obowiązek stworzenia regulaminu strzelnicy.

Usytuowanie strzelnicy

Strzelnica musi być usytuowana w ten sposób aby wystrzelony pocisk nie mógł się z niej wydostać. Ponadto strzelnica musi spełniać wymagania odnoszące się do ochrony środowiska. Warunki te określa rozporządzenie Ministra Środowiska z 4 kwietnia 2000 r. w sprawie wymagań w zakresie ochrony środowiska dotyczących budowy i użytkowania strzelnic. 

Każda strzelnica musi posiadać również regulamin. Wzorcowy regulamin został określony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jest on zawarty w rozporządzeniu z dnia 15 marca 2000r. w sprawie wzorcowego regulaminu strzelnic.

Kto zatwierdza

Regulamin strzelnicy musi być zatwierdzony przez wójta (burmistrza, prezydenta). Zatwierdzenie następuje w drodze decyzji administracyjnej. W tym celu osoba zainteresowana składa w urzędzie gminy (właściwym ze względu na położenie nieruchomości) wniosek. Formularz wniosku można zazwyczaj dostać w urzędzie gminy albo pobrać ze strony internetowej.

Opłata

Od wniosku o zatwierdzenie regulaminu strzelnicy nie pobiera się opłaty.

Odwołanie

Od większości decyzji można się odwołać. Tak samo jest przy okazji decyzji o zatwierdzeniu regulaminu strzelnicy. Od decyzji tej można odwołać się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Odwołanie wnosi się za pośrednictwem wójta (burmistrza, prezydenta miasta), który wydał decyzję. Termin na wniesienie odwołania wynosi 14 dni. Biegnie on od dnia otrzymania decyzji.

Więcej o prowadzeniu własnej działalności gospodarczej można przeczytać na www.mojafirma.infor.pl/mala-firma

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Z broni palnej w celach szkoleniowych i sportowych można korzystać jedynie w strzelnicy.
Z broni palnej w celach szkoleniowych i sportowych można korzystać jedynie w strzelnicy.

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Paulina Filipczak-Zawadzka

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK