| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Wiadomości > Opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu

Opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu

Gminy będą mogły pobierać opłaty za od rodziców, jeżeli dziecko przebywa w przedszkolu dłużej niż pięć godzin.

Taką zmianę przewiduje nowelizacja ustawy o systemie oświaty, która trafi do podpisu prezydenta. Ma zacząć obowiązywać od 1 września 2010 r.
Dotychczasowe uchwały gminy dotyczące opłat będą ważne do 31 sierpnia 2011 roku.

Samorządy mają zatem rok na podjęcie nowych uchwał. Będą mogły w nich przewidzieć opłaty za prowadzenie zwykłych zajęć, a nie tylko za nadzwyczajne, takie jak na przykład nauka angielskiego. Rodzice zapłacą więc za naukę poprawnego wyrażania się przez dziecko czy naukę jedzenia, jeżeli odbywają się po minimum pięciu godzinach zajęć. 

W przypadku bogatszych gmin, które są w stanie finansować przedszkola bez wsparcia rodziców, może obyć się bez dodatkowych opłat. W innych przedszkolach opłaty mogą być wprowadzane na przykład po siedmiu godzinach zajęć.

Pełny artykuł: Za opiekę nad przedszkolakiem gminy mogą pobierać opłaty

Zobacz również serwis: Edukacja

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Cypel

absolwent pedagogiki (specjalizacja doradztwo zawodowe z coachingiem) oraz studiów podyplomowych z zarządzania personelem. Od 2011 roku aktywnie zajmuje się̨ coachingiem, który jest jego pasją. Ukończył Practitioner Coach Diploma, szkolenie certyfikowane przez Noble Manhattan Coaching, International Institute of Coaching and Mentoring oraz Institute of Leadership and Management. Dodatkowo ukończył Coaching Clinic® Licensing Program, szkolenie licencjonowane przez CoachU oraz International Coach Federation, tym samym stając się̨ licencjonowanym trenerem Coaching Clinic®, najbardziej kompleksowego na polskim rynku szkolenia rozwijającego umiejętności coachingowe menedżerów. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Coachingu i Rozwoju oraz Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej. Autor artykułów o tematyce coachingowej dla: czasopisma Personel i Zarządzanie oraz tekstów portali prnews.pl, hrnews.pl, architekcikariery.pl, a także autor komentarzy do czterech dylematów etycznych coacha w książce „Profesjonalny coaching zasady i dylematy etyczne w pracy coacha”. Jest również̇ jednym ze współautorów książki „Zastosowanie coachingu w polityce społecznej”. W 2015 r. przeprowadził pierwsze w Polsce badania naukowe nad skutecznością̨ e-coachingu w rozwoju osobistym ludzi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK