| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Wiadomości > Powołanie Rady Nieodpłatnej Pomocy Prawnej oraz Edukacji Prawnej

Powołanie Rady Nieodpłatnej Pomocy Prawnej oraz Edukacji Prawnej

Minister Sprawiedliwości powołał Radę Nieodpłatnej Pomocy Prawnej oraz Edukacji Prawnej. Sprawdź jakie będą ich kompetencje.

Zgodnie z art. 17 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz.U. poz. 1255) Rada jest organem opiniodawczo-doradczym Ministra Sprawiedliwości, a do zakresu jej działania należy:

  1. analiza wykonywania zadań z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej,
  2. zgłaszanie propozycji w zakresie usprawnienia organizacji udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej,
  3. opiniowanie projektów aktów prawnych w zakresie nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej,
  4. wyrażanie opinii w innych sprawach z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej.

W skład Rady, stosownie do art. 18 ust. 1 pkt 2 ustawy wchodzą m.in. dwaj przedstawiciele wybrani spośród kandydatów wskazanych przez organizacje pozarządowe działające na rzecz dostępu obywateli do nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej.

Zobacz serwis: Sprawy karne

W związku z powyższym, Ministerstwo Sprawiedliwości zwraca się z uprzejmą prośbą do organizacji pozarządowych działających na rzecz dostępu obywateli do nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej o zgłaszanie kandydatur osób fizycznych do powołania w skład Rady Nieodpłatnej Pomocy Prawnej oraz Edukacji Prawnej.

Organizacja pozarządowa dokonując zgłoszenia powinna przedstawić uzasadnienie kandydatury oraz dołączyć:

  • pisemną zgodę kandydata,
  • życiorys kandydata,
  • statut organizacji pozarządowej dokonującej zgłoszenia,
  • oświadczenie organu uprawnionego do reprezentacji organizacji pozarządowej dokonującej zgłoszenia, wskazujące datę, od której prowadzi ona działania na rzecz dostępu obywateli do nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej.

Zgłoszenia należy nadsyłać na adres: Ministerstwo Sprawiedliwości Departament Zawodów Prawniczych i Dostępu do Pomocy Prawnej Al. Ujazdowskie 11 00-950 Warszawa, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 21 września 2015 r.

Zobacz serwis: Sprawy rodzinne

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu (22) 23-90-834 lub (22) 23-90-511.

O wyborze kandydatów Ministerstwo Sprawiedliwości poinformuje na stronie internetowej.

Źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości

reklama

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Castrol

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Produkty Castrol powstają w oparciu o analizy, zaawansowane technologie i innowacje. Castrol od zawsze kładzie nacisk na opracowywanie środków smarnych najwyższej jakości. W tym celu stworzył zaawansowane centra technologiczne, działające w Wielkiej Brytanii, a także w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Indiach i Chinach. Castrol posiada dostęp do wszystkich typów baz oraz dodatków olejowych, dzięki czemu do każdego z produkowanych przez siebie środków smarnych może dobierać najlepsze bazy i dodatki z całego świata.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »