| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Prawa konsumenta > Co nowego > Prawa pasażerów OLT Express Regional

Prawa pasażerów OLT Express Regional

Urząd Lotnictwa Cywilnego radzi pasażerom w jaki sposób zgłaszać swoje wierzytelności po ogłoszeniu upadłości OLT Express Regional sp. z o.o.

Wierzytelności pasażerów OLT Express Regional sp. z o.o.

Urząd Lotnictwa Cywilnego przypomina, że Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ 12 września br. ogłosił upadłość OLT Express Regional sp. z o.o.  Wierzyciele wspomnianej spółki mogą zgłaszać wierzytelności (w tym m.in. ubiegać się o zwrot pieniędzy za niewykorzystane bilety), co do zasady, w terminie trzech miesięcy od dnia obwieszczenia upadłości OLT Express Regional sp. z o.o. w Monitorze Polskim, czyli do dnia 28 grudnia br.

Można to zrobić listownie lub za pośrednictwem biura podawczego sądu - Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ, VI Wydział Gospodarczy (sprawy upadłościowe i naprawcze), ul. Piekarnicza 10, 80-126 Gdańsk.

Poniżej zamieszczamy wzór zgłoszenia wierzytelności, który należy pobrać, wydrukować, wypełnić, a następnie wysłać lub dostarczyć pod wskazany w nim adres. 

Jednocześnie Urząd Lotnictwa Cywilnego przypomina, że 24 sierpnia br. warszawski sąd oddalił wniosek OLT Express Poland o ogłoszenie upadłości. Rzecznik sądu okręgowego w Warszawie, sędzia Igor Tuleya, tłumaczył wówczas przedstawicielom środków masowego przekazu, że "sąd stwierdził, że bezcelowe jest wszczynanie postępowania upadłościowego w sytuacji, gdy z góry wiadomo, że trzeba je będzie umorzyć, ponieważ majątek OLT Express Poland nie wystarcza nawet na pokrycie kosztów postępowania upadłościowego".

Sąd oszacował, że koszty postępowania upadłościowego wyniosłyby ok. 5 mln 700 tys. zł, natomiast majątek spółki określono na ok. 803 tys. zł.

Wzór zgłoszenia wierzytelności

Źródło: Urząd Lotnictwa Cywilnego

Polecamy serwis: Prawa konsumenta

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria radcy prawnego Magdaleny Piotrowskiej-Gawron

Kancelaria radcy prawnego Magdaleny Piotrowskiej-Gawron z siedzibą w Krakowie świadczy kompleksowe usługi prawne na terenie całego kraju na rzecz wspólnot mieszkaniowych, zarządców nieruchomości, osób fizycznych i innych podmiotów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK