| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Sprawy karne > Prawo karne > Ciekawostki > Czym grozi zatrzymanie przez urzędnika imigracyjnego w USA?

Czym grozi zatrzymanie przez urzędnika imigracyjnego w USA?

ICE (Urząd Celno-Imigracyjny) jest głównym ramieniem śledczym Departamentu Bezpieczeństwa Narodowego (DHS). Jego kluczową rolą jest promowanie bezpieczeństwa narodowego oraz porządku publicznego poprzez cywilno-karne wzmacnianie praw federalnych regulujących sprawy kontroli granicznej, ceł, handlu oraz imigracji. Mówiąc prościej ICE tropi nielegalnych imigrantów na terytorium USA, pracodawców zatrudniających nielegalnych imigrantów oraz tych, którzy próbują przemycać dobra lub trudnią się kontrabandą.

Proszę powiedzieć znajomej, aby uspokoiła nerwy i nie panikowała. To właśnie panika powoduje, że ludzie popełniają błędy, takie jak podanie ICE nieprawdziwych informacji. Pani znajoma powinna wiedzieć, że pozostanie w Stanach po upływie ważności wizy (overstay) nie jest przestępstwem i procedury deportacyjne są postępowaniem cywilnym. Jeśli jest ona oskarżona o naruszenia prawa imigracyjnego, najgorszą z możliwych możliwości jest odesłanie jej do kraju rodzinnego, oczywiście wychodząc z założenia, że nie mogą być wobec niej zastosowane żadne okoliczności łagodzące oraz wszystkie środki odwoławcze zostały wyczerpane.

Zobacz również serwis: Sprawy karne

DISCLAIMER: Informacje podane służą jedynie celom informacyjnym i nie stanowią porady prawnej. Zastrzegam że chociaż podjęłam wszelkie starania aby informacje były prawidłowe i pełne, jednak informacje znalezione na stronie internetowej nigdy nie zastąpią rozmowy z radcą prawnym (adwokatem).

Polecamy artykuły

Ekspert:

Natalia Teper

Adwokat amerykański

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Należy poważnie zastanowić się nad zatrudnieniem prawnika imigracyjnego. Podczas przesłuchania rząd będzie reprezentował prawnik, który prawdopodobnie brał udział w setkach podobnych spraw.
Należy poważnie zastanowić się nad zatrudnieniem prawnika imigracyjnego. Podczas przesłuchania rząd będzie reprezentował prawnik, który prawdopodobnie brał udział w setkach podobnych spraw.

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Radosław Michał Stępień

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK