| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Praca > Bezrobotny > Rozmowa kwalifikacyjna > Częsta zmiana pracy - plus czy minus w szukaniu pracy

Częsta zmiana pracy - plus czy minus w szukaniu pracy

Każdy pracodawca, zanim zatrudni pracownika do swojej firmy, najpierw bardzo dokładnie przeanalizuje jego życiorys zawodowy. Jako najważniejsze elementy sylwetki zawodowej kandydata do pracy są wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe. I o to w pierwszej kolejności padają pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Kolejną istotną rzeczą są przyczyny ciągłej zmiany pracy. Mogą to być przyczyny niezależne od nas i wówczas pracodawca nie ma żadnych podstaw do tego, aby tworzyć niekorzystny wizerunek nas jako kandydata do pracy.

Doświadczenie w kilku firmach, nawet jeśli są one odmienne w zakresie stanowisk, może być korzystne w momencie kiedy kandydat do pracy jest osobą młodą, bez formalnego wykształcenia, które uprawnia go do wykonywania określonego zawodu. W takiej sytuacji są np. studenci, którzy podejmują prace dorywcze podczas nauki. Nawet jeśli są to bardzo krótkie okresy zatrudnienia, dają możliwość stworzenia profilu zawodowego, który może być atrakcyjny na rynku pracy pomimo młodego wieku. Nabyte doświadczenia mogą okazać się bardzo przydatne w pracy, która będzie zgodna z wykształceniem, o którą będziemy się ubiegać już po studiach.

Możemy się również świadomie decydować na zmianę miejsca pracy z różnych powodów, np. finansowych, możliwości rozwoju osobistego i zawodowego czy zmianę miejsca zamieszkania. Nie ma powodów, aby nie powiadomić o tych przyczynach pracodawcy, ponieważ świadczy to o naszej determinacji, podejmowaniu przemyślanych decyzjach. To zawsze korzystnie wpływa na obraz kandydata.

Chociaż na „pierwszy rzut oka” wiele krótkich okresów zatrudnienia może się źle kojarzyć, to w dużej mierze zależy jak pracodawca będzie nas postrzegał, od argumentów jakich użyjemy w przedstawieniu siebie jako pracownika. W liście motywacyjnym można zaznaczyć po kilka umiejętności nabytych w każdym miejscu zatrudnienia, które mogą być niezwykle pomocne w wykonywaniu nowych obowiązków. Każde doświadczenie jest cenne, jeśli tylko potrafimy z niego korzystać. Do nas – jako kandydata do pracy – należy przekonanie do tego pracodawcy.

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Finesia Consulting Sp. z o.o.

Usługi księgowe i kadrowo-płacowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »