| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Gmina > Działalność gospodarcza > Jak zmienić wpis w Ewidencji Działalności Gospodarczej

Jak zmienić wpis w Ewidencji Działalności Gospodarczej

Prowadzimy już własną działalność gospodarczą. Rozwija się ona dobrze. W takim wypadku wypada pomyśleć o rozszerzeniu działalności o nowe usługi. W tym celu trzeba zmienić wpis do Ewidencji Działalności Gospodarczej.

Ewidencję Działalności Gospodarczej prowadzi wójt, burmistrz lub prezydent miasta. Wpisani są do niej przedsiębiorcy prowadzący indywidualną działalność gospodarczą. W Ewidencji wpisywana jest firma przedsiębiorcy, adres siedziby przedsiębiorstwa, oddziały przedsiębiorstwa a także przedmiot działalności gospodarczej.

Kiedy któraś z tych danych się zmienia (np. przedsiębiorca zmienia siedzibę zakładu głównego) wtedy trzeba odnotować to w Ewidencji. Służy temu zgłoszenie zmiany w wpisie do Ewidencji.

Zgłoszenie

Zgłoszenia dokonuje się w urzędzie gminy. Jednak pismo z wnioskiem o zmianę wpisu kieruje się do wójta, burmistrza, prezydenta miasta.

Aby dokonać tego rodzaju czynności potrzebny jest gotowy formularz dostępny w urzędzie gminy. Formularz taki można również pobrać ze strony internetowej urzędu. We wniosku należy określić jakie dane się zmieniają. Osoba pragnąca dokonać zmiany wpisu musi posiadać ze sobą również dowód osobisty. Ten ostatni dokument służy ustaleniu tożsamości wnioskodawcy.

Przeprowadzenie tego rodzaju operacji kosztuje 50 zł. Pieniądze te można wpłacić w kasie urzędu albo na jego konto.

O prowadzeniu działalności gospodarczej czytaj również na www.mojafirma.infor.pl/mala-firma

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jeżeli któraś z danych zawartych w Ewidencji Działalności Gospodarczej zmienia się, należy to zgłosić.
Jeżeli któraś z danych zawartych w Ewidencji Działalności Gospodarczej zmienia się, należy to zgłosić.

PPK dla pracownika24.90 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

KPRF Law Office

Nowy wymiar obsługi prawnej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »