reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Gmina > Spis powszechny > Spis powszechny przez Internet?

Spis powszechny przez Internet?

Spis powszechny będzie mógł zostać przeprowadzony także przez Internet. Od 1 kwietnia do 16 czerwca 2011 roku możemy dokonać tzw. samospisu.

Narodowy spis powszechny 2011 jest przeprowadzany na 3 sposoby:

1. przez rachmistrza;

2. drogą telefoniczną;

3. poprzez samospis w Internecie.

Aby dokonać samospisu należy odwiedzić stronę internetową: www.spis.gov.pl lub www.stat.gov.pl i skorzystać z jednej z dwóch możliwości:

1. wypełnić formularz elektroniczny on-line, który uruchomimy w przeglądarce internetowej;

2. zainstalować wersję off-line tego formularza (wówczas niewymagany będzie stały dostęp do Internetu).

Zobacz również: O co będą pytać rachmistrzowie?

Informacje na formularzu powinny być podane według stanu w dniu 31 marca 2011 roku o godzinie 24.00, a nie z dnia, kiedy dokonujemy samospisu.

Spis powszechny przeprowadza się albo jako badanie pełne albo reprezentacyjne. Badanie reprezentacyjne przeprowadzane jest u osób, które stale zamieszkują lub czasowo przebywają na terytorium Polski, a ich mieszkania zostały wylosowane do tego badania. Pozostałe osoby objęte są badaniem pełnym.

To, jaki rodzaj badania jest przeprowadzany zostanie wyświetlony po zalogowaniu się i wpisaniu adresu zamieszkania.

Samospisu mogą dokonać tylko osoby, które ukończyły 16 lat. W przypadku osób małoletnich, informacje przekazują osoby pełnoletnie, które razem z nimi zamieszkują.

Pierwszą rzeczą, jaką należy uczynić jest podanie numeru PESEL oraz hasła (które otrzymamy wypełniając formularz identyfikacyjny).

Formularz do samospisu dostępny jest przez 14 dni od pierwszego poprawnego zalogowania. W tym czasie możemy wielokrotnie się logować i uzupełniać dane. Jeżeli nie dokonamy tego w ciągu 14 dni, spis zostanie dokończony albo przez rachmistrza albo telefonicznie.

Zobacz serwis: Sprawy urzędowe

Po uruchomieniu aplikacji, wpisujemy dane osobowe, numer PESEL, datę urodzenia oraz miejsce zamieszkania. Na podstawie tej ostatniej informacji system określi, jaki rodzaj badania zostanie przeprowadzony (reprezentacyjne lub pełne). Na późniejszych etapach nie będzie już możliwości modyfikacji tego adresu. Następnie przechodzimy do zasadniczej części spisu – podawania wymaganych informacji.

Od tego czy zostaliśmy wylosowani do badania reprezentacyjnego czy też nie zależy, na ile pytań przyjdzie nam odpowiedzieć. Badanie w zakresie podstawowym (tj. pełne) to ok. 16 pytań. Natomiast badanie reprezentacyjne, które dotyczy ok. 20% badanych to nawet do 60 pytań.

Warto pamiętać, że wszystkie zbierane w spisie dane są poufne i podlegają szczególnej ochronie – objęte są tajemnicą statystyczną.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Aby dokonać samospisu należy odwiedzić stronę internetową: www.spis.gov.pl lub www.stat.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz.
Aby dokonać samospisu należy odwiedzić stronę internetową: www.spis.gov.pl lub www.stat.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz.

INFORLEX Księgowość225.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

PPW Group

PPW Group łączy wiedzę o rynku nieruchomości i marketingu inwestycji deweloperskich.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama