reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Gmina > Spis powszechny > Czym jest spis kontrolny?

Czym jest spis kontrolny?

30 czerwca 2011 roku rachmistrzowie spisowi skończyli swoją pracę. Narodowy Spis Powszechny 2011 można więc prawie uznać za zakończony. Dlaczego prawie? Gdyż zgodnie z przepisami ustawy o spisie powszechnym, w dniach od 1 lipca do 11 lipca 2011 r. przeprowadzany jest spis kontrolny. Co to takiego?

Spis przez Internet zakończył się 16 czerwca, a 30 czerwca zakończyli pracę rachmistrzowie. Spis objął terytorium całego kraju, a my, w zależności od tego czy zostaliśmy wylosowani do badania reprezentacyjnego czy też nie, musieliśmy odpowiedzieć na szereg pytań:

1. rachmistrzów spisowych, którzy odwiedzali nas w mieszkaniach lub

2. ankieterów telefonicznych.

Można było również dokonać tzw. samospisu, czyli samodzielnego spisu przez Internet. 

Zobacz również: Po co organizowany jest spis powszechny?

Choć Narodowy Spis Powszechny dobiegł końca, to 30 czerwca nie jest datą, kiedy definitywnie się z nim pożegnamy. 1 lipca ruszył bowiem tzw. spis kontrolny.

W dniach od 1 do 11 lipca 2011 roku przeprowadzony jest spis kontrolny. Zgodnie z treścią ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2011r., osoby przekazujące dane w ramach spisu próbnego, spisu i spisu kontrolnego są obowiązane do udzielania ścisłych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi.

Spis kontrolny przeprowadzany jest w celu sprawdzenia kompletności Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011, realizowanego od 1 kwietnia do 30 czerwca 2011 r. oraz poprawności uzyskanych danych i ich zgodności ze stanem faktycznym.

Spis kontrolny będzie realizowany wyłącznie w drodze wywiadów telefonicznych.

Warto jednocześnie podkreślić, że spisem kontrolnym objęte są jedynie osoby zamieszkałe w mieszkaniach wylosowanych do tego spisu (oznacza to więc, że ankieterzy zadzwonią tylko do wylosowanych osób).

Jeżeli będziemy mieć wątpliwości, czy osoba dzwoniąca do nas jest ankieterem, można zweryfikować jego tożsamość, dzwoniąc na infolinię (tą samą, na którą można było dzwonić w czasie trwania Narodowego Spisu Powszechnego). Jest ona czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 8-20, a w weekendy 8-18.

Zobacz również serwis: Spis powszechny

Numery: 800 800 800 - numer bezpłatny dla połączeń z telefonów stacjonarnych, 22 44 44 777 - numer dla połączeń z telefonów komórkowych płatny zgodnie z cennikiem operatora.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Spis kontrolny zostanie przeprowadzony w celu sprawdzenia kompletności Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011.
Spis kontrolny zostanie przeprowadzony w celu sprawdzenia kompletności Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011.

INFORLEX PKWiU + CN ze stawkami VAT i WIS249.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Radkiewicz Adwokaci i Radcowie Prawni

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama