| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Zdrożeje pobyt w sanatorium

Zdrożeje pobyt w sanatorium

Od października 2010 r. planowana jest jest podwyżka opłat za zakwaterowanie i wyżywienie w uzdrowiskach.

Do dzisiaj Ministerstwo Zdrowi zbiera uwagi do projektu nowelizacji rozporządzenia w sprawie gwarantowanych świadczeń z zakresu leczenia uzdrowiskowego. Załącznik nr 2 projektu określa wysokość opłat, jakie ponosi kuracjusz za każdy dzień pobytu w uzdrowisku.

Najmniej wzrośnie, bo jedynie o 50 gr, opłata za jeden dzień pobytu (zakwaterowanie i wyżywienie) w pokoju wieloosobowym bez łazienki. To oznacza, że zamiast 8 zł kuracjusz zapłaci 8,50 zł. Taka opłata będzie obowiązywać od 1 października do 30 kwietnia.

Za taki sam pokój w okresie od 1 maja do końca września trzeba będzie zapłacić o złotówkę więcej (za każdy dzień). Zakładając, że turnus trwa 21 dni, to od października do końca kwietnia kuracjusz zapłaci za pobyt w pokoju wieloosobowym (bez łazienki) 179 zł, a w okresie od maja do końca września – 200 zł.

Zobacz również serwis: Forum prawników

Projekt rozporządzenia zmienia również warunki wykonywania poszczególnych zabiegów fizjoterapeutycznych, w tym wymagań dla personelu. Ponad to zmniejsza liczbę zabiegów, jakie w ciągu jednego dnia mogą być udzielane kuracjuszom.

Czytaj więcej: Za pobyt w sanatorium kuracjusze zapłacą więcej

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Bogdan

Założycielka agencji pracy Jobhouse, ekspertka z zakresu HR i rynku pracy. W marcu 2017 roku otrzymała nagrodę publiczności w ogólnopolskim konkursie Bizneswoman Roku, organizowanym przez kobiecy portal Sukces Pisany Szminką.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »