| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Podwyżka wynagrodzenia pracowników sądowych 2019

Podwyżka wynagrodzenia pracowników sądowych 2019

W 2019 r. pracownicy sądowi otrzymają 200 zł podwyżki miesięcznego wynagrodzenia. Przed Świętami mogą liczyć na nagrodę kwartalną. Ponadto przeznaczy się 30 mln zł na nagrodę uznaniową.

Nowy sposób wynagradzania

W rozmowie z PAP wiceszef resortu zapowiedział też, że zamierza we wtorek 18 grudnia spotkać się z organizacjami związkowymi i przedstawić im propozycje dotyczące nowego sposobu wynagradzania pracowników wymiary sprawiedliwości i zaproponuje nowe bardzo ciekawe rozwiązania.

W czwartek Wójcik odpowiadał w Sejmie na pytania posłów ws. protestu pracowników sądów. Był pytany m.in. czy dostrzega skalę zjawiska protestów w sądach oraz czy planowany jest wzrost wynagrodzeń dla pracowników sądów.

Wójcik odparł, że codziennie rozmawia z dyrektorami sądów apelacyjnych na temat odwołanych wokand. Powołując się na dane ze środy wymienił, że w przypadku apelacji białostockiej z 1814 spraw spadło 90, w przypadku apelacji łódzkiej na 4767 spraw spadło 1036 spadło, w przypadku apelacji szczecińskiej na 1629 spraw 194 spadły. Jak mówił, w apelacji rzeszowskiej na 921 spraw 192 spadły, w apelacji krakowskiej na 2719 spraw spadło 410 spadło, w apelacji katowickiej na 3239 spraw spadło 52, a w przypadku apelacji warszawskiej na 1595 spraw spadło 132. "O jakich tysiącach państwo mówicie? Nie ma paraliżu wymiaru sprawiedliwości" - oświadczył wiceszef MS.

Jak dodał, "w 2016 r., kiedy zaczęło rządzić Prawo i Sprawiedliwość to dla pracowników wymiaru sprawiedliwości podniesiono wynagrodzenia średnio o 10 proc". "W kolejnym roku podniesiono wynagrodzenia o 1,3 proc. Jeżeli chodzi o obecny rok to jest podniesione wynagrodzenie o 2 proc., chociaż w sferze budżetowej był zamrożony wskaźnik wzrostu wynagrodzeń" - mówił wiceminister. Jak zaznaczył, w budżecie na przyszły rok jest zapisany wzrost wskaźnika wynagrodzeń o 5 proc.

Poparcie dla postulatów płacowych "wszystkich pracowników sądów powszechnych i administracyjnych" wyrazili we wspólnym oświadczeniu przedstawiciele stowarzyszeń sędziowskich: "Iustitia", "Themis", Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Sędziów Sądów Administracyjnych, Stowarzyszenia Sędziów Rodzinnych w Polsce i Forum Współpracy Sędziów.

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Dr n.prawnych Roman Ziembiński

Od ponad 20 lat doradza i asystuje w prowadzeniu postępowań upadłościowych i naprawczych oraz przejmuje tymczasowy zarząd kryzysowy w wielu firmach krajowych i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »