REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Warsztaty „Najnowsze zmiany i trendy w prawie pracy” - 2 lipca 2019 r.

Warsztaty „Najnowsze zmiany i trendy w prawie pracy” - 2 lipca 2019 r. / Fot. Fotolia
Warsztaty „Najnowsze zmiany i trendy w prawie pracy” - 2 lipca 2019 r. / Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Zapraszamy na warsztaty „Najnowsze zmiany i trendy w prawie pracy”, które odbędą się dnia 2 lipca 2019 r. Organizatorem wydarzenia są Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej i kancelaria SSW Pragmatic Solutions. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl.

Warsztaty „Najnowsze zmiany i trendy w prawie pracy”

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej i kancelaria SSW Pragmatic Solutions zapraszają na warsztaty „Najnowsze zmiany i trendy w prawie pracy”, które odbędą się 2 lipca w godzinach 9:15-12:00 przy ul. Berneńskiej 8 w Warszawie. 

REKLAMA

REKLAMA

Pierwsza połowa tego roku przyniosła kolejne wyzwania dla przedsiębiorców i działów HR. Niebawem pierwsza grupa pracodawców będzie zobowiązana do utworzenia PPK. Jednocześnie nie cichną echa związane z zapowiedziami wprowadzenia tzw. testu przedsiębiorcy i „uporządkowania” zatrudnienia w formule B2B. Ponadto od 4 maja br. weszły w życie kolejne (po RODO i ustawie o ochronie danych osobowych) przepisy dotyczące przetwarzania danych osobowych w zatrudnieniu.

Pracodawcy RP 30 lat

Kwestie te wzbudzają wiele wątpliwości i pytań. W odpowiedzi na te wyzwania eksperci kancelarii SSW Pragmatic Solutions przygotowali warsztaty na temat najnowszych zmian i trendów w prawie pracy.

Warsztaty są skierowane do dyrektorów i pracowników działów HR, compliance i działów prawnych.

REKLAMA

Na warsztatach eksperci SSW Pragmatic Solutions omówią:

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK)

Jakie główne problemy i ryzyka zgłaszają pracodawcy przygotowujący się do wdrożenia PPK? Najważniejsze zmiany przyjęte w pierwszej nowelizacji ustawy o PPK. 

  • Samozatrudnienie

Jakie ryzyka wiążą się ze stosowaniem kontraktów B2B w zatrudnieniu? Czy i w jaki sposób można je ograniczyć? 

  • Przetwarzanie danych osobowych pracowników po nowemu

Co pracodawca może wiedzieć o swoich pracownikach? Czy można zapytać kandydata o oceny ze studiów? Czy pracodawca może badać pracowników alkomatem? Jak monitorować pracowników, żeby nie narazić się na sankcje? 

AGENDA

9:15 – 9:45 Rejestracja

9:45 – 10:00 Przywitanie

dr Joanna Tomaszewska, partner, radca prawny, praktyka ochrony danych, SSW

Marcin Cetnarowicz, partner, radca prawny, praktyka prawa pracy, SSW

10:00 – 10:30 Pracownicze Plany Kapitałowe

Marcin Cetnarowicz, partner, radca prawny, praktyka prawa pracy, SSW

10:30 – 11:00 Samozatrudnienie

Marcin Cetnarowicz, partner, radca prawny, praktyka prawa pracy, SSW

11:00 – 11:30 Przetwarzanie danych osobowych pracowników po nowemu

Aleksandra Cisoń-Kurdziel, adwokat, praktyka ochrony danych, SSW

Paweł Wyrębek, adwokat, praktyka prawa pracy, SSW

11:30 – 12:00 Networking / dyskusja

Bezpłatna rejestracja do 26.06.br. – Liczba miejsc ograniczona

ZAREJESTRUJ SIĘ

Patronem medialnym wydarzenia jest portal Infor.pl.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Prawo
Dziedziczenie pieniędzy z subkonta w ZUS i konta w OFE. Kto z rodziny je otrzyma po śmierci ubezpieczonego? Co to jest wypłata gwarantowana?

Środki (pieniądze) zapisane na subkoncie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych mogą być podzielone i wypłacone po śmierci osoby ubezpieczonej. Podobnie, jak to dzieje się ze środkami zgromadzonymi w otwartym funduszu emerytalnym (OFE). Kto otrzyma te pieniądze po śmierci osoby ubezpieczonej?

Wyrzucasz butelki z kaucją do śmieci? Oto czym to grozi w 2026 r. i ile na tym tracisz

Nowy system kaucyjny budzi wiele emocji i wątpliwości. Co jednak, jeśli ktoś nie ma ochoty lub możliwości oddawać opakowań? Czy w 2026 r. nadal będzie wolno wrzucać butelki do zielonego pojemnika, a puszki i plastik do żółtego? Mimo intensywnej kampanii informacyjnej odpowiedź wciąż zaskakuje. Tymczasem produkty oznaczone kaucją już pojawiają się na sklepowych półkach.

Prawo Bez Tajemnic [Prawo Administracyjne]

Mecenas Artur Jaroszek z Kancelarii Salvar odpowiada na pytania i prezentuje ważny wyrok Trybunału Konstytucyjnego.

Ranking najlepiej oprocentowanych lokat bankowych i kont oszczędnościowych - koniec grudnia 2025 r. [tabela]

W grudniu 2025 r. nastąpiło istotne pogorszenie ofert promocyjnych lokat i rachunków oszczędnościowych. Aż 11 banków dokonało w tym zakresie cięć w porównaniu z sytuacją z sprzed miesiąca. Co więcej, żaden bank nie zdecydował się na poprawienie promocyjnej oferty depozytowej. Aktualnie średnie oprocentowanie najlepszych lokat i rachunków oszczędnościowych wynosi ok. 4,8%. To mniej niż przed miesiącem (spadek o 0,25 pkt. proc.) i mniej niż przed rokiem (o ponad 0,7 pkt. proc.).

REKLAMA

Ile z pensji komornik może zabrać na alimenty? Przykład na 2026 rok

W 2026 r. nie zmienią się zasady dotyczące dokonywania potrąceń przez pracodawcę. Co z minimalnym wynagrodzeniem za pracę? Czy ma ono wpływ na kwotę wolną od potrąceń? Wyjaśniamy!

W całej Polsce osoby niepełnosprawne z kodem 12C tracą pkt 7. Wyjaśniło się dlaczego. Bo dzieci umieją się same ubrać i umyć

Do redakcji Infor.pl stale wpływają listy rodziców, których niepełnosprawne dzieci tracą pkt 7 w orzeczeniu o niepełnosprawności. Wszystko odbywa się według tego samego schematu. I mam coraz więcej wątpliwości, czy ten schemat postępowania wobec osób niepełnosprawnych jest prawidłowy. Badanie w PZON sprowadza się do rozpoznawania autyzmu poprzez krótką rozmowę z dzieckiem i zebranie informacji przez lekarza o jego samodzielności w zakresie takich czynności jak zdolność ubrania się, umycia. Czy tak naprawdę wygląda medycyna w 2025 r. i rozpoznawanie autyzmu?

Od 1 stycznia 2026 r. rusza "stażowe". To do ZUS składa się USP: wniosek o wydanie zaświadczenia o ubezpieczeniu dla celów doliczenia okresów do stażu pracy

Dla części zatrudnionych - już od 1 stycznia 2026 r., a dla pozostałych - od 1 maja 2026 r. znaczenie będzie miał wniosek o wydanie zaświadczenia o ubezpieczeniu dla celów doliczenia okresów do stażu pracy – USP. To dokument, który umożliwi uzyskanie dłuższego stażu pracy, od którego zależy wiele uprawnień pracowniczych.

Niepełnosprawni! Nie cieszcie się z asystentów. Dla MOPS asystent to pretekst do odmowy świadczeń

Osoby niepełnosprawne liczą na pomoc asystentów. Przyszła ustawa o asystencji osobistej to prawo do asystent w wymiarze od 20 do 240 godzin (to dla osób w najcięższym stanie zdrowia) opieki miesięcznie. Niestety potwierdza się moja obawa, że urzędnicy po przyznaniu asystenta potraktują to świadczenie niepieniężne jako pretekst do zabrania innych świadczeń. Tym razem pieniężnych. Dziś sądy próbują blokować urzędy w tych sprawach wskazując dobitnie: "20 h opieki miesięcznie nie ma żadnego związku z przesłankami przyznania np. świadczenia pielęgnacyjnego". Omówiony w artykule wyrok to ostrzeżenie dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Skandaliczny sposób argumentacji GOPS warto wziąć pod uwagę przy uchwaleniu ustawy o asystencji osobistej - powinien tam się znaleźć przepis: "Przyznanie asystenta dla osoby niepełnosprawnej nie jest przesłanką do odebrania innych świadczeń osobom niepełnosprawnym". Nie ma na to co liczyć, ale przynajmniej rozmawiajmy o złych praktykach w MOPS.

REKLAMA

Mały ZUS plus od 2026 r. – nowe zasady liczenia ulg. Nawet 36 miesięcy niższych składek co 60 miesięcy

Od 1 stycznia 2026 r. wchodzą w życie nowe zasady korzystania z ulgi „mały ZUS plus”. Przedsiębiorcy prowadzący pozarolniczą działalność gospodarczą będą mogli – niezależnie od wcześniejszego korzystania z ulgi – płacić niższe składki przez maksymalnie 36 miesięcy w każdym 60-miesięcznym okresie prowadzenia działalności.

Osoby zatrudnione na stanowiskach kierowniczych mają prawo do wynagrodzenia za godziny nadliczbowe [wyrok Sądu Najwyższego]

Czy kadra zarządzająca ma prawo do wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych? Zgodnie z powszechnie znaną zasadą wynikającą z obowiązujących przepisów, nie. Jak się jednak okazuje, nie zawsze tak jest. Sąd Najwyższy nie ma co do tego wątpliwości.

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

REKLAMA