reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Rozprawy w Sądzie Najwyższym odwołane od 16 do 31 marca 2020 r.

Rozprawy w Sądzie Najwyższym odwołane od 16 do 31 marca 2020 r.

Rozprawy i inne posiedzenia jawne w Sądzie Najwyższym będą odwołane od 16 do 31 marca 2020 r. Zarządzenie zostało wydane ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa.

SN: wszystkie rozprawy odwołane do 16 do 31 marca, przesunięte Zgromadzenie Ogólne

Ze względu na koronawirusa w okresie od 16 do 31 marca 2020 r. odwołane zostają rozprawy i inne posiedzenia jawne - przekazał w czwartek zespół prasowy SN. Przesunięciu ulegnie też zwołane na 17 marca Zgromadzenie Ogólne SN, które miało wybrać kandydatów na I prezesa.

W czwartek szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że jeszcze tego samego zostanie wydane rozporządzenie ministra zdrowia dotyczące wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego ze względu na rozprzestrzeniającego się w Polsce koronawirusa.

"Uprzejmie informuję, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym oraz kierując się interesem publicznym i dobrem obywateli, zarządzeniem Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego w Sądzie Najwyższym, w okresie od 16 do 31 marca 2020 r. odwołane zostają rozprawy i inne posiedzenia jawne" - przekazał w czwartek po południu zespół prasowy SN.

"W okresie tym ograniczony również został wstęp do Kompleksu Urbanistycznego Wymiaru Sprawiedliwości (gmach przy pl. Krasińskich 2/4/6) dla osób postronnych, ograniczono funkcjonowanie Punktu Obsługi Interesantów przez zaprzestanie bezpośredniej obsługi interesantów na rzecz obsługi zdalnej oraz ograniczono obsady w sekretariatach i biurach do niezbędnego minimum" - dodano.

W komunikacie podkreślono ponadto, że I prezes SN zarządził również przesunięcie terminu Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego zwołanego na dzień 17 marca 2020 r. w celu wyboru Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego na dzień 31 marca 2020 r. o godz. 14.00. (PAP)

Autorka: Sonia Otfinowska

sno/ robs/

Polecamy serwis: Prawa pacjenta

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

PAP

Zdjęcia

Ze względu na koronawirusa w okresie od 16 do 31 marca 2020 r. odwołane zostają rozprawy i inne posiedzenia jawne w Sądzie Najwyższym./Fot. Shutterstock
Ze względu na koronawirusa w okresie od 16 do 31 marca 2020 r. odwołane zostają rozprawy i inne posiedzenia jawne w Sądzie Najwyższym./Fot. Shutterstock

PIT 2021. Komentarz199.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Vindicat sp. z o.o.

Vindicat to ogólnopolska firma windykacyjna realizująca usługi odzyskiwania należności. Jesteśmy również pionierem w tworzeniu rozwiązań informatycznych, umożliwiających samodzielne odzyskiwanie długów przez wierzycieli. VCAT.pl to internetowa platforma skutecznej windykacji należności

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama