reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > "Dobry start" - wnioski o 300 zł na wyprawkę od 1 lipca 2020 r.

"Dobry start" - wnioski o 300 zł na wyprawkę od 1 lipca 2020 r.

1 lipca 2020 r. ruszy nabór wniosków o świadczenie w ramach programu "Dobry start". Wyprawka szkolna przysługuje w wysokości 300 zł dla każdego uczącego się dziecka

MRPiPS: nabór wniosków o świadczenie "Dobry start" rusza już za miesiąc

Program "Dobry start" ma na celu wspieranie rodziców w trudnym dla domowego budżetu czasie, bo zakup wyprawki szkolnej to zawsze spory koszt – powiedziała PAP minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Przypomniała, że nabór wniosków rusza już za miesiąc.

Promocja: INFORLEX Twój Biznes Jak w praktyce korzystać z tarczy antykryzysowej Zamów już od 98 zł

Nabór wniosków o świadczenie w ramach programu "Dobry start", czyli wsparcie na wyprawkę szkolną w wysokości 300 zł dla każdego uczącego się dziecka, rusza 1 lipca.

Jak podkreśliła w rozmowie z PAP Marlena Maląg, "Dobry start" to obok programu "Rodzina 500 plus" kolejny element "kompleksowej i długofalowej polityki rodzinnej naszego rządu".

Przypomniała również, że uruchomiony w 2018 r. program miał i wciąż ma na celu "wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci, wspieranie rodziców w tym trudnym dla domowego budżetu czasie".

"Zakup wyprawki szkolnej to zawsze spory koszt, a gdy dzieci w wieku szkolnym jest więcej, taki wydatek jest naprawdę dużym obciążeniem" – zauważyła, wyrażając jednocześnie zadowolenie, że rząd w ten sposób może wspierać rodziny.

Świadczenie z programu "Dobry start" w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na dziecko od 7 do 20 lat, uczące się w szkole. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, mogą otrzymać świadczenie do ukończenia 24 lat.

"Wysokość dochodów nie ma tu znaczenia" – zaznaczyła Maląg.

Szefowa resortu rodziny podkreśliła również, że w ubiegłym roku wsparciem w ramach programu objęto 4,5 mln uczniów. Na świadczenia w ramach programu od początku jego funkcjonowania przeznaczono 2,67 mld zł, z czego 1,35 mld zł w 2019 r.

W tym roku na realizację programu zabezpieczono w budżecie państwa 1,42 mld zł.

Od 1 sierpnia 2019 r. o świadczenie mogą ubiegać się także uczniowie szkół dla dorosłych i szkół policealnych. "Dobry start" nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Program nie obejmuje również studentów.(PAP)

Autor: Dorota Stelmaszczyk

dst/ joz/

Polecamy serwis: Edukacja

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

PAP

Zdjęcia

1 lipca 2020 r. ruszy nabór wniosków o świadczenie w ramach programu "Dobry start"./Fot. Shutterstock
1 lipca 2020 r. ruszy nabór wniosków o świadczenie w ramach programu "Dobry start"./Fot. Shutterstock

Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Kuchta

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama