Kategorie

Prawnik w postępowaniu upadłościowym?

Barbara Marcinkowska
Specjalista do spraw merytoryczno-prawnych w dziale upadłości
Prawnik w postępowaniu upadłościowym?/Fot. Shutterstock
Prawnik w postępowaniu upadłościowym?/Fot. Shutterstock
shutterstock
Prawnik w postępowaniu upadłościowym? Konsumenci często zastanawiają się czy powinni zgłosić się do profesjonalnego pełnomocnika.

Co daje mu zagwarantowanie pomocy prawnej przez profesjonalistów?

Pomoc profesjonalnego pełnomocnika w podejściu do upadłości

W chwili, kiedy łączna suma rat kredytowych konsumenta wzrasta do horrendalnych kwot, których spłacie nie jest w stanie sprostać, przestaje regulować swoje zobowiązania na bieżąco i staje się niewypłacalny. W tej chwili pojawia się pytanie, jaki kolejny krok powinien poczynić dłużnik? Najlepszym i najrozsądniejszym rozwiązaniem jest złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości. Warto jednak zastanowić się nad pomocą profesjonalistów przy przystępowaniu do składania dokumentów oraz późniejszego postępowania, które nie należy do najprostszych.

Doświadczenie jest kluczem pozytywnego rozstrzygnięcia

Profesjonaliści, którzy wykazują się biegłością w sprawach upadłościowych, są w stanie dzięki pozyskanemu doświadczeniu przewidzieć działania sądów, które często przyprawiają dłużnika o niepotrzebne nerwy związane z całością postępowania. Zarówno tworzenie wniosku, zbieranie dokumentów niezbędnych do jego utworzenia, jak i postępowanie upadłościowe wraz ze współpracą z syndykiem są bardzo trudne i wydają się być niemożliwe do przebrnięcia dla osób, które po raz pierwszy spotykają się z tym zagadnieniem. Tworzenie odpowiednich pism, jak i terminowość są kluczem w całym postępowaniu i mogą przysporzyć ogromnych problemów, jeśli przygotowywane są bez profesjonalnego wsparcia. Niedopełnienie odpowiednich warunków może skutkować umorzeniem postępowania upadłościowego. Dodatkowo, stale nękający dłużnika wierzyciele często powodują problemy na podłożu psychicznym i nerwowym, a otwarte postępowanie nie ułatwia poradzenia sobie z napotkanymi przeciwnościami losu.

Nie zostaniesz sam z problemem

Przy składaniu wniosku o ogłoszenie upadłości, dłużnik nie powinien opierać się o znalezione w sieci szablony. Złożenie wniosku o upadłość konsumencką powinno być rezultatem doskonale przemyślanej, pewnej decyzji w oparciu o fachowe wsparcie prawne. Specjaliści dokładnie analizując sytuację dłużnika, właściwie uzasadnią złożenie wniosku oraz zadbają o skuteczne otwarcie procedury upadłościowej. Jeśli jednak dłużnik sam wypełnił i złożył wniosek o ogłoszenie upadłości, a w chwili jej ogłoszenia został pozostawiony bez pomocy prawnej, powinien wtedy zdecydować się na zgłoszenie do specjalistów. Odpowiednia kancelaria z wieloletnim doświadczeniem zagwarantuje dłużnikowi spokój psychiczny, wspomagając go w postępowaniu upadłościowym, co ułatwi mu radzenie sobie z problemami życiowymi. Podjęcie takiej decyzji spowoduje, iż wszystkie sprawy pozostaną w rękach profesjonalistów, a dłużnik będzie mógł ze spokojem wkroczyć w nowe życie, jakie pozyska w wyniku pozytywnego rozstrzygnięcia i uzyskania statusu upadłego.

Barbara Marcinkowska
Specjalista ds. merytoryczno-prawnych w dziale upadłości
Kancelaria Prawna RIO

Chcesz dowiedzieć się więcej, sięgnij po naszą publikację
VAT w e-commerce od 1 lipca 2021 r.
VAT w e-commerce od 1 lipca 2021 r.
Tylko teraz
Kancelaria Prawna RIO
Profesjonalna pomoc w zakresie restrukturyzacji i oddłużenia
Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Prawo
  1 sty 2000
  24 wrz 2021
  Zakres dat:
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail

  Oszustwo "na 14. emeryturę" - co robić?

  Oszustwo "na 14. emeryturę? ZUS przestrzega przed osobami, które oferują pomoc przy wypełnieniu wniosku o świadczenie.

  Zasada niezmienności składu orzekającego - zmiany w k.p.k.

  Zasada niezmienności składu orzekającego sprawia, że zmiana sędziego oznacza przymus prowadzenia procesu od początku – co nikomu nie służy. Jest jednak szansa na poprawę sytuacji.

  Wjazd do Wielkiej Brytanii od 1 października 2021 r. - zmiany

  Wjazd do Wielkiej Brytanii od 1 października 2021 r. będzie tylko na podstawie ważnego paszportu. Są jednak wyjątki. Jakie?

  Ochrona konsumenta - przepisy uzupełniające weszły w życie

  Przepisy uzupełniające ochronę konsumentów weszły w życie. Zmiany dotyczą m.in. postępowania nakazowego z weksla czy wnoszenia pism do sądu.

  Noc spisowa - GUS wydłuża godziny pracy 25 września

  Noc spisowa zostanie zorganizowana przez GUS w sobotę 25 września. Jak i gdzie będzie można się spisać?

  Kalkulator zmiany oprocentowania kredytu mieszkaniowego

  Kalkulator zmiany oprocentowania kredytu mieszkaniowego. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przygotował kalkulator, dzięki któremu można sprawdzić o ile orientacyjnie wzrośnie rata kredytu, gdy zmieni się jego oprocentowanie. Jak skorzystać z kalkulatora?

  Ubezwłasnowolnienie - zasady, skutki, procedura

  Ubezwłasnowolnienie jest możliwe tylko w określonych przypadkach. Na czym polega? Jakie wywołuje skutki? Jak wygląda procedura?

  Duże zmiany w prawach konsumenta - dyrektywa Omnibus

  Prawa konsumenta. Szykują się rewolucyjne zmiany w ochronie praw konsumenta. Wdrożenie tzw. dyrektywy Omnibus ma wyeliminować nieprawidłowości podczas wyprzedaży. W przypadku obniżki cen towarów, sklepy - tradycyjne oraz internetowe - będą miały obowiązek podawania informacji o najniższej cenie tego produktu lub usługi w ciągu 30 dni przed wprowadzeniem obniżki. Wpłynie to istotnie na przebieg coraz popularniejszych w Polsce wyprzedaży. Co więcej, zabroniona będzie sprzedaż usług finansowych poza lokalem sprzedawcy, gdy ma to miejsce podczas tzw. pokazów lub wycieczek.

  DVB-T2/HEVC. Od kiedy w Polsce nowy standard telewizji?

  DVB-T2/HEVC to nowy standard telewizji Od kiedy pojawi się w Polsce? Na wiele pytań konsumentów ma odpowiedzieć nowa kampania społeczna.

  Sąd okręgowy – od jakiej kwoty? [ZMIANY]

  Sąd okręgowy rozpatruje m.in. sprawy od określonej kwoty wartości przedmiotu sporu. Zmianę tego progu przewiduje projekt przygotowany przez resort sprawiedliwości.

  Turnusy rehabilitacyjne dla emerytowanych rolników

  Możliwość kierowania emerytowanych rolników na turnusy rehabilitacyjne zakłada projekt, który znalazł się w pracach legislacyjnych rządu. Co jeszcze ma się zmienić?

  Renta rodzinna dla studenta pierwszego roku za wrzesień

  Renta rodzinna dla studenta pierwszego roku również za wrzesień? To możliwe, ale trzeba pamiętać o formalnościach. Termin upływa 30 września.

  Sprawy o stwierdzenie nieważności decyzji starszych niż 30 lat

  Nowelizacja Kodeksu postępowania administracyjnego weszła w życie 16 września 2021 r. Co z umorzeniem spraw o stwierdzenie nieważności decyzji starszych niż 30 lat?

  Świadczenie pielęgnacyjne a śmierć dziecka

  Świadczenie pielęgnacyjne nie przysługuje w przypadku śmierci dziecka z niepełnosprawnością. Czy przepisy ulegną zmianie?

  1000 plus – dla kogo?

  1000 plus. Dla kogo przewidziano wsparcie w ramach rodzinnego kapitału opiekuńczego? Prezentujemy najważniejsze założenia.

  Zadośćuczynienie za naruszenie więzi rodzinnej - nowe przepisy

  Przepisy dotyczące zadośćuczynienia za naruszenie więzi rodzinnej weszły w życie. Jakie sytuacje obejmują?

  Zmiany w "500 plus" - nowelizacja uchwalona

  Zmiany w "500 plus" mają dotyczyć przejęcia przez ZUS obsługi programu. Wniosek złożymy tylko elektronicznie. Nowelizacja została uchwalona przez Sejm.

  Punkty spisowe w placówkach ZUS

  Punkty spisowe w placówkach ZUS powstaną w całej Polsce. Jaką pomoc będzie można w nich uzyskać?

  Opieka nad seniorem w miejscu zamieszkania

  Opieka nad seniorami ma być świadczona w miejscu zamieszkania. Rząd planuje zmiany w funkcjonowaniu domów pomocy społecznej.

  Przepisy antylichwiarskie na stałe?

  Przepisy antylichwiarskie zostały uwzględnione w tzw. ustawach covidowych. Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad nową stałą regulacją.

  ZUS przejmie obsługę 500 plus [WYWIAD]

  ZUS ma przejąć obsługę programu "500 plus"? Czy jest na to gotowy? O szczegółach mówił PAP wiceprezes ZUS Włodzimierz Owczarczyk.

  PE o wolności mediów i praworządności w Polsce

  Parlament Europejski przyjął w rezolucję zatytułowaną "Wolność mediów i dalsze pogarszanie się praworządności w Polsce".

  Nowelizacja KPA a odszkodowania

  Nowelizacja Kodeksu postępowania administracyjnego weszła w życie. Czy właściciele nieruchomości będą dochodzić odszkodowań przed ETPC?

  Czas pracy - od kiedy?

  Czas pracy budzi szereg wątpliwości. Od kiedy się liczy? Co z tzw. czynnościami przygotowawczymi?

  Brak alimentów a dodatkowe zajęcia pozalekcyjne [BADANIE]

  W wielu przypadkach rodziców opiekujących się dziećmi, które nie otrzymują alimentów, nie stać na sfinansowanie jakichkolwiek zajęć pozalekcyjnych.