Kategorie

Prawnik w postępowaniu upadłościowym?

Barbara Marcinkowska
Specjalista do spraw merytoryczno-prawnych w dziale upadłości
Prawnik w postępowaniu upadłościowym?/Fot. Shutterstock
shutterstock
Prawnik w postępowaniu upadłościowym? Konsumenci często zastanawiają się czy powinni zgłosić się do profesjonalnego pełnomocnika.

Co daje mu zagwarantowanie pomocy prawnej przez profesjonalistów?

Pomoc profesjonalnego pełnomocnika w podejściu do upadłości

W chwili, kiedy łączna suma rat kredytowych konsumenta wzrasta do horrendalnych kwot, których spłacie nie jest w stanie sprostać, przestaje regulować swoje zobowiązania na bieżąco i staje się niewypłacalny. W tej chwili pojawia się pytanie, jaki kolejny krok powinien poczynić dłużnik? Najlepszym i najrozsądniejszym rozwiązaniem jest złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości. Warto jednak zastanowić się nad pomocą profesjonalistów przy przystępowaniu do składania dokumentów oraz późniejszego postępowania, które nie należy do najprostszych.

Doświadczenie jest kluczem pozytywnego rozstrzygnięcia

Profesjonaliści, którzy wykazują się biegłością w sprawach upadłościowych, są w stanie dzięki pozyskanemu doświadczeniu przewidzieć działania sądów, które często przyprawiają dłużnika o niepotrzebne nerwy związane z całością postępowania. Zarówno tworzenie wniosku, zbieranie dokumentów niezbędnych do jego utworzenia, jak i postępowanie upadłościowe wraz ze współpracą z syndykiem są bardzo trudne i wydają się być niemożliwe do przebrnięcia dla osób, które po raz pierwszy spotykają się z tym zagadnieniem. Tworzenie odpowiednich pism, jak i terminowość są kluczem w całym postępowaniu i mogą przysporzyć ogromnych problemów, jeśli przygotowywane są bez profesjonalnego wsparcia. Niedopełnienie odpowiednich warunków może skutkować umorzeniem postępowania upadłościowego. Dodatkowo, stale nękający dłużnika wierzyciele często powodują problemy na podłożu psychicznym i nerwowym, a otwarte postępowanie nie ułatwia poradzenia sobie z napotkanymi przeciwnościami losu.

Nie zostaniesz sam z problemem

Przy składaniu wniosku o ogłoszenie upadłości, dłużnik nie powinien opierać się o znalezione w sieci szablony. Złożenie wniosku o upadłość konsumencką powinno być rezultatem doskonale przemyślanej, pewnej decyzji w oparciu o fachowe wsparcie prawne. Specjaliści dokładnie analizując sytuację dłużnika, właściwie uzasadnią złożenie wniosku oraz zadbają o skuteczne otwarcie procedury upadłościowej. Jeśli jednak dłużnik sam wypełnił i złożył wniosek o ogłoszenie upadłości, a w chwili jej ogłoszenia został pozostawiony bez pomocy prawnej, powinien wtedy zdecydować się na zgłoszenie do specjalistów. Odpowiednia kancelaria z wieloletnim doświadczeniem zagwarantuje dłużnikowi spokój psychiczny, wspomagając go w postępowaniu upadłościowym, co ułatwi mu radzenie sobie z problemami życiowymi. Podjęcie takiej decyzji spowoduje, iż wszystkie sprawy pozostaną w rękach profesjonalistów, a dłużnik będzie mógł ze spokojem wkroczyć w nowe życie, jakie pozyska w wyniku pozytywnego rozstrzygnięcia i uzyskania statusu upadłego.

Barbara Marcinkowska
Specjalista ds. merytoryczno-prawnych w dziale upadłości
Kancelaria Prawna RIO

Kancelaria Prawna RIO
Profesjonalna pomoc w zakresie restrukturyzacji i oddłużenia
Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Prawo
  1 sty 2000
  6 maja 2021
  Zakres dat:

  Rzecznik TSUE o polskim systemie odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów

  Według opinii rzecznika generalnego TSUE trybunał powinien orzec, iż polskie prawo w sprawie systemu odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów jest sprzeczne z prawem unijnym.

  Bezpieczne hasło - czyli jakie?

  Bezpieczne hasło jest pierwszą linią obrony przed cyberprzestępcami. Jak skutecznie tworzyć hasło i nie dać się hakerom?

  Szczepienia w zakładach karnych - projekt

  Szczepienia w zakładach karnych zakłada projekt rozporządzenia, który przygotowało Ministerstwo Zdrowia. To nie jedyne miejsce, o które zostanie rozszerzony katalog miejsc, w których będą wykonywane szczepienia.

  SMS-y z pytaniem o alimenty nękaniem? SN uchylił wyrok

  SMS-y z pytaniem o alimenty zostały przez męża uznane za nękanie. Zdaniem Sądu Najwyższego nie można bez wątpliwości uznać, iż doszło do popełnienia występku.

  Zadłużeni emeryci. Co mogą zrobić w ciężkiej sytuacji finansowej?

  Emeryci znajdują się w coraz gorszych sytuacjach finansowych. Według danych Krajowego Rejestru Długów, zadłużonych w tej grupie przybywa.

  Po roku większa liczba bezrobotnych – porównanie [TABELA]

  Liczba bezrobotnych w Polsce w 2021 r. wzrosła w porównaniu do roku ubiegłego. Jak wygląda porównanie w poszczególnych województwach?

  Z jakich wydatków zrezygnują konsumenci w II kwartale 2021 r.?

  Wydatki zakupowe planuje ograniczyć 40% Polaków. Z deklaracji konsumentów wynika, że głównym powodem ograniczeń są rosnące ceny.

  Rejestracja na szczepienie COVID - 4 sposoby

  Rejestracja na szczepienie COVID może odbyć się na 4 sposoby - infolinia, online, SMS i kontakt z konkretnym punktem szczepień. Jak zapisać się na szczepienie?

  Od osób starszych łatwiej wyłudzić dane osobowe

  Osoby po 45. roku życia są bardziej podatne na wyłudzenie danych osobowych. Tak wynika z raportu przeprowadzonego pod patronatem UODO.

  Karta EKUZ z dłuższym terminem ważności

  Karta EKUZ ma dłuższy termin ważności. Nowe zasady obowiązują od 28 kwietnia 2021 r. Co się zmieniło?

  Fałszywe e-sklepy w pandemii częstym problemem

  Na fałszywy e-sklep w pandemii nietrudno się natknąć. Czy potrafimy je rozpoznawać?

  Jak nocować w lesie w 2021 r.?

  Jak nocować w lesie? Od 1 maja 2021 r. można wybrać jedno z ponad czterystu nadleśnictw, realizujących program „Zanocuj w lesie”.

  Skrócenie izolacji dla chorych z COVID-19 – projekt zmian

  Skrócenie izolacji dla chorych z COVID-19 zakłada aktualnie rozpatrywany projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia. Co to może oznaczać dla pacjentów?

  Wyrok TSUE w sprawie kredytów frankowych

  TSUE wydał wyrok w sprawie kredytów we frankach szwajcarskich. Jakie stanowisko zajął trybunał?

  Majówka - czego unikać? [ranking szkód]

  Majówka wyróżnia się większą ilością zgłaszanych szkód. Co może się przytrafić podczas długiego weekendu?

  Na co emeryci wydadzą trzynastki?

  Z danych GUS wynika, że comiesięczne wydatki emeryta pochłaniają średnio ¾ dochodów. Na co warto przeznaczyć trzynastą emeryturę, by zadbać o swoje bezpieczeństwo finansowe?

  Zasady kwarantanny granicznej po majówce

  Zasady kwarantanny granicznej po majówce nie zmienią się . Nadal obejmowani nią będą wszyscy przekraczający granicę Polski - przybywający zarówno z państw Strefy Schengen, jak i pozostałych.

  Spis powszechny – loteria

  Spis powszechny i loteria? To możliwe w przypadku samospisu. Podpowiadamy co i jak można wygrać.

  Zadośćuczynienie za naruszenie więzi rodzinnych - co się zmieni?

  Zadośćuczynienie za naruszenie więzi rodzinnych ma być łatwiejsze do uzyskania. Czy nowe przepisy rozwieją dotychczasowe wątpliwości?

  Obostrzenia maj 2021

  Obostrzenia na maj 2021 r. zostały przedstawione podczas środowej konferencji prasowej. Które branże zostaną otwarte?

  Problematyka żołnierza OT na gruncie Kodeksu karnego

  Czy żołnierze OT są funkcjonariuszami publicznymi w rozumieniu ustawy karnej? Co ze szczególną ochroną przewidzianą dla służb mundurowych?

  Przetwarzanie danych biometrycznych w dowodach osobistych

  Kwestie przetwarzania danych biometrycznych w nowych dowodach osobistych ureguluje rozporządzenie Ministra Cyfryzacji, które zostało skierowane do opiniowania.

  Opłaty za wstęp do parków narodowych

  Opłaty za wstęp do parków narodowych nie muszą uiszczać określone grupy osób. Komu przysługuje bilet ulgowy?

  Minimalna emerytura nie dla każdego

  Minimalna emerytura dla każdego bez względu na posiadany okres składkowy? Obecnie ministerstwo rodziny nie pracuje nad takimi rozwiązaniem.

  Ograniczenia w działalności hoteli a obowiązki likwidacyjne

  Ograniczenia w działalności hoteli mogą utrudnić ubezpieczycielom wykonywanie obowiązków likwidacyjnych. Dlaczego?