Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Artykuł 4 ustawy z dnia 15 czerwca 2007 r. o zmianie ustawy Prawo energetyczne nakłada na gazownię obowiązek aktualizacji wszystkich umów sprzedaży paliwa gazowego zawartych przed 1 lipca 2007 roku. Na przepisanie umów gazownia i klienci mają czas do końca 2009 roku. Obowiązek wynika stad, że zmieniły się unijne i polskie przepisy. Nowe umowy - z punktu widzenia odbiorców - niczego nie zmieniają. Są konieczne - bo wymagają tego nowe przepisy.

Wraz z nowymi wzorami umów gazownia wdraża nowe standardy obsługi, dopasowane do potrzeb poszczególnych grup Klientów.

Kiedy zawieramy umowę

Okoliczności, w których Klient powinien zawrzeć Umowę Kompleksową Dostarczania Paliwa Gazowego:

  • po realizacji umowy o przyłączenie do sieci, jeśli Klient po raz pierwszy rozpoczyna pobór paliwa gazowego w nowym lokalu, domu lub obiekcie;
  • po nabyciu własności do lokalu, domu lub obiektu, który jest już przyłączony do sieci, a Klient może i chce pobierać tam paliwo gazowe;
  • po zawarciu umowy najmu, dzierżawy lub użyczenia dotyczącej lokalu, domu lub obiektu, a Klient może i chce pobierać tam paliwo gazowe. Jeśli umowę sprzedaży paliwa gazowego w danym punkcie odbioru ma wynajmujący, wydzierżawiający lub użyczający, przed zawarciem umowy z Gazownią należy uzyskać zgodę na jej rozwiązanie przez poprzedniego Odbiorcę;
  • po wejściu w posiadanie lokalu, domu lub obiektu bez tytułu prawnego, jeśli Klient może i chce pobierać tam paliwo gazowe zawierana jest umowa na czas określony;
  • w przypadku śmierci dotychczasowego Odbiorcy, jeśli osoby przebywające w lokalu, domu lub obiekcie chcą i mogą odbierać paliwo gazowe;
  • gdy nastąpi zmiana danych Odbiorcy zawartych w umowie.

Zawieranie umowy w Biurze Obsługi Klienta

Klient po zakończeniu realizacji umowy o przyłączenie do sieci gazowej lub obejmujący w użytkowanie mieszkanie lub dom, w którym będzie lub jest już doprowadzone paliwo gazowe zobowiązany jest zgłosić się do najbliższego Biura Obsługi Klienta w celu zawarcia Umowy Kompleksowej Dostarczania Paliwa Gazowego. Dla Klienta deklarującego odbiór paliwa gazowego w ilości większej niż 10 m3/h umowa jest indywidualnie przygotowywana w Dziale Obsługi Klienta Biznesowego.

Wygląda to następująco:

1. Najpierw Odbiorca zgłasza się do Biura Obsługi Klienta z wymaganymi do zawarcia umowy dokumentami:

  • dowodem osobistym lub innym dokumentem stwierdzającym tożsamość;
  • oświadczeniem dotyczącym tytułu prawnego do korzystania z lokalu / obiektu / nieruchomości zlokalizowanego(ej), do którego ma być doprowadzone paliwo gazowe;
  • zgłoszeniem o gotowości wewnętrznej instalacji gazowej do napełnienia paliwem gazowym w przypadku budowy lub rozbudowy instalacji gazowej;
  • protokołem zdawczo - odbiorczym podpisanym przez zdającego i przejmującego lub sporządzony przez administratora budynku (dokument jest wymagany w sytuacji gdy jest przepisanie umowy).

2. Następnie pracownik Biura Obsługi Klienta wypełnia dwa egzemplarze Umowy Kompleksowej Dostarczania Paliwa Gazowego oraz dołącza Ogólne Warunki Umowy.

Ogólne warunki umowy

Ogólne warunki umowy stanowią integralną część Umowy Kompleksowej Dostarczania Paliwa Gazowego zawieranej pomiędzy Sprzedawcą a Odbiorcą zużywającym paliwo gazowe. Podpisany egzemplarz umowy zostanie Klientowi wręczony na miejscu.

Znajdują się w nich szczegółowe zasady określające:

  • obowiązki Sprzedawcy i Odbiorcy,
  • sposób rozliczeń z tytułu zawartej umowy i świadczonych Odbiorcy usług,
  • tryb składania reklamacji faktury lub noty obciążeniowej,
  • wstrzymanie i ograniczenie dostarczania paliwa gazowego do Odbiorcy.

Zawarcie umowy w trybie korespondencyjnym

Klient obejmujący w użytkowanie mieszkanie lub dom, do którego jest już doprowadzone paliwo gazowe i deklaruje odbiór paliwa gazowego w ilości nie większej niż 10 m3/h może dokonać aktualizacji Umowy Kompleksowej Dostarczania Paliwa Gazowego w trybie korespondencyjnym w następujący sposób:

1. Najpierw Odbiorca powinien wydrukować dwa egzemplarze Umowy Kompleksowej Dostarczania Paliwa Gazowego.
Integralną częścią każdej umowy są Ogólne Warunki Umowy Kompleksowej Dostarczania Paliwa Gazowego, przed podpisaniem umowy należy dokładnie zapoznać się z ich treścią, ponieważ podpisanie umowy oznacza zapoznanie się z powyższymi warunkami.

2. Następnie należy dokładnie przeczytać umowę i ogólne warunki oraz dwa egzemplarze umowy wypełnione i podpisane odesłać do Biura Obsługi Klienta wraz z wymaganymi dokumentami:

  • kserokopią stron dowodu osobistego zawierających dane osobowe, PESEL, adres zameldowania oraz serię i numer dowodu,
  • oświadczeniem dotyczącym tytułu prawnego do korzystania z lokalu / obiektu / nieruchomości zlokalizowanego(ej), do którego ma być doprowadzone paliwo gazowe,
  • protokołem zdawczo - odbiorczym podpisanym przez zdającego i przejmującego lub sporządzonym przez administratora budynku ze wskazaniem zużycia gazomierza na dzień przekazania (dokument jest wymagany w sytuacji, gdy jest przepisanie umowy).

3. Na koniec Klient otrzyma pocztą jeden egzemplarz Umowy Kompleksowej Dostarczania Paliwa Gazowego podpisany przez Sprzedawcę wraz z Ogólnymi Warunkami Umowy Kompleksowej Dostarczania Paliwa Gazowego.

Chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź »
Czas pracy 2022
Czas pracy 2022
Tylko teraz
Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Prawo
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Do 31 maja rodzice mogą starać się o dofinansowanie do pobytu dziecka w żłobku
    Złożenie wniosku o dofinansowanie pobytu w żłobku w terminie 1 kwietnia - 31 maja br. to gwarancja przyznania dofinansowania od 1 stycznia 2022 r. - poinformowało w piątek na Twitterze Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.
    Partie polityczne - obowiązek prowadzenia rejestrów wpłat i umów od 1 lipca 2022 r. Wzory rejestrów
    W dniu 1 lipca 2022 roku wejdą w życie przepisy ustawy o partiach politycznych, które zobowiązują je do prowadzenia rejestrów wpłat i umów. Minister Finansów wydał już rozporządzenia, które zawierają wzory takich rejestrów.
    Mobilny odpowiednik dowodu osobistego - będą nowe przepisy
    Dokument elektroniczny, obsługiwany przy użyciu aplikacji „mObywatel” ma służyć jako mobilny odpowiednik dowodu osobistego.
    Nieuczciwe promocje, fałszywe opinie. Co zmienią unijne przepisy?
    Unijna dyrektywa Omnibus ma ukrócić nieuczciwe promocje. Konsumenci będą też chronieni przed fałszywymi opiniami o produktach i usługach.
    Zakup drewna w Lasach Państwowych - ułatwienia dla konsumentów
    Lokalni mieszkańcy mają pierwszeństwo w kupnie drewna najniżej jakości w Lasach Państwowych. Nowe wytyczne Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych stanowią reakcję na wzrost cen energii oraz materiałów opałowych.
    Spór z UE o wymiar sprawiedliwości. Czy zmiany w SN uratują unijne fundusze dla Polski?
    Pozostaje mieć nadzieję, że uchwalenie nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym to koniec sporu z Komisją Europejską oraz UE nt. wymiaru sprawiedliwości, że obszar sporu został zawężony do KPO - podkreślił w piątek sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski. Jednak wątpliwości pozostają
    Izba Odpowiedzialności Cywilnej w Sądzie Najwyższym
    Uchwalona przez Sejm nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym zakłada likwidację Izby Dyscyplinarnej. W SN ma zostać utworzona Izba Odpowiedzialności Zawodowej.
    Praca zdalna a awans pracownika. Czy pracując zdalnie trudniej awansować?
    Pracownicy zdalni i hybrydowi nie mają łatwego życia. Mimo że ich wydajność często jest większa, to są oni pomijani podczas rozdawania zadań oraz awansów i nagród. To oczywiście wpływa na zarówno na samych pracowników, jak i na firmę. Przez takie zachowanie menedżerów morale zespołu spada, a sami pracownicy mogą szukać lepszego traktowania u innych pracodawców – a to oznacza utratę talentów, które można było znacznie lepiej wykorzystać.
    Ochrona lokatorów a podwyżka czynszu. Wynajmujący może łatwo obejść limit
    Ochrona lokatorów związana z ograniczeniem skali podwyżek czynszowych dotyczy tylko trwających umów najmu. Zawarcie kolejnej umowy wynajmu, na przykład na rok pozwala właścicielowi mieszkania znacząco podwyższyć czynsz. W odpowiedzi na obecną sytuację rynku najmu, może wzrosnąć popularność wynajmu okazjonalnego oraz instytucjonalnego.
    Zarobki i wykształcenie kobiet wpływają na poczucie atrakcyjności
    Czym Polki więcej zarabiają i mają lepsze wykształcenie, tym bardziej czują się atrakcyjnymi kobietami. Tak wynika badania przeprowadzonego przez UCE RESEARCH i platformę ePsychlodzy.pl.
    Marszałek Grodzki rozważa przyspieszenie obrad Senatu ws. zmian w ustawie o SN
    Marszałek Senatu Tomasz Grodzki rozważą przyspieszenie obrad Senatu w związku z planowanym uchwaleniem w Sejmie zmian w ustawie o Sądzie Najwyższym. Rozważam, jest to w tej chwili w trakcie uzgodnień - powiedział marszałek. Nie wykluczył, że Senat zbierze się w przyszłym tygodniu
    Ponad 71 tys. osób otrzymuje świadczenie "Mama 4 plus"
    "Mama 4 plus", czyli rodzicielskie świadczenie uzupełniające przysługuje w wysokości minimalnej emerytury. Kto otrzymuje takie wsparcie?
    Matki stanowią 6 proc. dłużników alimentacyjnych [BADANIE]
    Dane zgromadzone przez Rejestr Dłużników BIG InfoMonitor umożliwiają stworzenie swoistego portretu tzw. „alimenciarza”. Kim jest „typowy” dłużnik alimentacyjny?
    Sejmowe komisje pozytywnie zaopiniowały rządowy projekt ustawy o czternastej emeryturze
    Połączone sejmowe komisje Polityki Senioralnej oraz Polityki Społecznej i Rodziny pozytywnie zaopiniowały w środę projekt ustawy o czternastej emeryturze. Rząd szacuje, że koszt wypłaty kolejnego dodatkowego rocznego świadczenia pieniężnego w 2022 r. to około 11,4 mld zł.
    Mandat i zakaz wejścia na pokład samolotu za głupi żart na lotnisku
    28-letni Polak podczas odprawy na lotnisku w podkrakowskich Balicach skłamał, że ma trotyl w bagażu. Głupi żart spowodował działania ochrony lotniska, straży granicznej i przeszkolonego psa. Mężczyzna został ukarany mandatem i zakazem wejścia na pokład samolotu do Barcelony.
    Sklep internetowy - jak wybrać wiarygodny?
    W praktyce 98% sklepów internetowych szanuje uprawnienia konsumentów i z zasady uwzględnia reklamacje. Pozostałe 2% to jednak przysłowiowe „czarne owce”. Na co warto zwracócić uwagę podczas zakupów?
    Klubiki dla dzieci z Ukrainy - kiedy powstaną?
    Na pewno od lipca pierwsze klubiki dziecięce powstaną. Przepisy są tak elastyczne, że działania związane z powstawaniem tych klubów będą mogły podejmować samorządy – powiedział podczas konferencji prasowej wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker.
    "Sąd w smartfonie" i dalsza informatyzacja sądownictwa
    Ministerstwo Sprawiedliwości zmierza do pełnej cyfryzacji w polskim sądownictwie. W realizacji jest m.in. projekt "sąd w smartfonie". Resort zapowiada też "zdalny dostęp" sądów do informacji pochodzących z rejestrów państwowych.
    Premier: litera prawa to niewystarczający komponent budowania sprawiedliwej rzeczywistości
    Litera prawa, która była tak kurczowo przestrzegana w czasach III RP, jest niewystarczającym komponentem budowania sprawiedliwej rzeczywistości; także duch prawa i wola narodu musi być brany pod uwagę - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki
    Jak nie chronić danych osobowych?
    Na niewiele zdadzą się różnego rodzaju zabezpieczenia, jeśli sami udostępnimy wrażliwe informacje - przypomina Urząd Ochrony Danych Osobowych. Czy wiemy jak zadbać o swoje dane? Oto wyniki badania przeprowadzanego przez serwis ChronPESEL.pl i Krajowy Rejestr Długów pod patronatem UODO.
    Okoliczności łagodzące w wyroku karnym - planowane zmiany
    W Sejmie procedowany jest projekt ustawy zmieniającej przepisy Kodeksu karnego w zakresie dotyczącym m.in. dyrektyw wymiaru kary (druk sejmowy nr 2024).
    Müller: nie będzie zgody polskiego rządu, by sędziowie łamiący prawo mogli dalej orzekać
    Przytłaczająca większość zakończonych postępowań dyscyplinarnych wobec sędziów dotyczy spraw pospolitych; nie będzie zgody polskiego rządu, by sędziowie, którzy łamią prawo, mogli dalej orzekać - powiedział we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller
    Dyrektywa Omnibus od 28 maja 2022 r. Jakie prawa zyskają konsumenci?
    Od 28 maja 2022 r. zacznie obowiązywać unijna dyrektywa Omnibus, której celem jest zwiększenie ochrony praw konsumentów w handlu internetowym. Polska wersja tej ustawy na razie jest w powijakach, nie zdejmuje to jednak z polskich przedsiębiorców obowiązku podporządkowania się prawu UE. Niestety dostosowanie e-sklepów do nowych regulacji może kosztować - w zależności od sytuacji wyjściowej i rozmiaru sklepu może to być od tysiąca do nawet ponad 10 tys. zł.
    Waloryzacja zasiłku dla bezrobotnych od 1 czerwca 2022 r.
    Kwota zasiłku dla bezrobotnych podlega corocznej waloryzacji. Ile wyniesie świadczenie od 1 czerwca 2022 r.?
    Fundusz Wsparcia Kredytobiorców - jaka pomoc?
    Fundusz Wsparcia Kredytobiorców to jedno z narzędzi przewidzianych dla kredytobiorców w trudnej sytuacji materialnej. Kto może skorzystać z pomocy?