REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

REKLAMA

Artykuł 4 ustawy z dnia 15 czerwca 2007 r. o zmianie ustawy Prawo energetyczne nakłada na gazownię obowiązek aktualizacji wszystkich umów sprzedaży paliwa gazowego zawartych przed 1 lipca 2007 roku. Na przepisanie umów gazownia i klienci mają czas do końca 2009 roku. Obowiązek wynika stad, że zmieniły się unijne i polskie przepisy. Nowe umowy - z punktu widzenia odbiorców - niczego nie zmieniają. Są konieczne - bo wymagają tego nowe przepisy.

Wraz z nowymi wzorami umów gazownia wdraża nowe standardy obsługi, dopasowane do potrzeb poszczególnych grup Klientów.

REKLAMA

Kiedy zawieramy umowę

Okoliczności, w których Klient powinien zawrzeć Umowę Kompleksową Dostarczania Paliwa Gazowego:

 • po realizacji umowy o przyłączenie do sieci, jeśli Klient po raz pierwszy rozpoczyna pobór paliwa gazowego w nowym lokalu, domu lub obiekcie;
 • po nabyciu własności do lokalu, domu lub obiektu, który jest już przyłączony do sieci, a Klient może i chce pobierać tam paliwo gazowe;
 • po zawarciu umowy najmu, dzierżawy lub użyczenia dotyczącej lokalu, domu lub obiektu, a Klient może i chce pobierać tam paliwo gazowe. Jeśli umowę sprzedaży paliwa gazowego w danym punkcie odbioru ma wynajmujący, wydzierżawiający lub użyczający, przed zawarciem umowy z Gazownią należy uzyskać zgodę na jej rozwiązanie przez poprzedniego Odbiorcę;
 • po wejściu w posiadanie lokalu, domu lub obiektu bez tytułu prawnego, jeśli Klient może i chce pobierać tam paliwo gazowe zawierana jest umowa na czas określony;
 • w przypadku śmierci dotychczasowego Odbiorcy, jeśli osoby przebywające w lokalu, domu lub obiekcie chcą i mogą odbierać paliwo gazowe;
 • gdy nastąpi zmiana danych Odbiorcy zawartych w umowie.

Zawieranie umowy w Biurze Obsługi Klienta

Klient po zakończeniu realizacji umowy o przyłączenie do sieci gazowej lub obejmujący w użytkowanie mieszkanie lub dom, w którym będzie lub jest już doprowadzone paliwo gazowe zobowiązany jest zgłosić się do najbliższego Biura Obsługi Klienta w celu zawarcia Umowy Kompleksowej Dostarczania Paliwa Gazowego. Dla Klienta deklarującego odbiór paliwa gazowego w ilości większej niż 10 m3/h umowa jest indywidualnie przygotowywana w Dziale Obsługi Klienta Biznesowego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wygląda to następująco:

1. Najpierw Odbiorca zgłasza się do Biura Obsługi Klienta z wymaganymi do zawarcia umowy dokumentami:

 • dowodem osobistym lub innym dokumentem stwierdzającym tożsamość;
 • oświadczeniem dotyczącym tytułu prawnego do korzystania z lokalu / obiektu / nieruchomości zlokalizowanego(ej), do którego ma być doprowadzone paliwo gazowe;
 • zgłoszeniem o gotowości wewnętrznej instalacji gazowej do napełnienia paliwem gazowym w przypadku budowy lub rozbudowy instalacji gazowej;
 • protokołem zdawczo - odbiorczym podpisanym przez zdającego i przejmującego lub sporządzony przez administratora budynku (dokument jest wymagany w sytuacji gdy jest przepisanie umowy).

2. Następnie pracownik Biura Obsługi Klienta wypełnia dwa egzemplarze Umowy Kompleksowej Dostarczania Paliwa Gazowego oraz dołącza Ogólne Warunki Umowy.

Ogólne warunki umowy

Ogólne warunki umowy stanowią integralną część Umowy Kompleksowej Dostarczania Paliwa Gazowego zawieranej pomiędzy Sprzedawcą a Odbiorcą zużywającym paliwo gazowe. Podpisany egzemplarz umowy zostanie Klientowi wręczony na miejscu.

Znajdują się w nich szczegółowe zasady określające:

 • obowiązki Sprzedawcy i Odbiorcy,
 • sposób rozliczeń z tytułu zawartej umowy i świadczonych Odbiorcy usług,
 • tryb składania reklamacji faktury lub noty obciążeniowej,
 • wstrzymanie i ograniczenie dostarczania paliwa gazowego do Odbiorcy.

Zawarcie umowy w trybie korespondencyjnym

REKLAMA

Klient obejmujący w użytkowanie mieszkanie lub dom, do którego jest już doprowadzone paliwo gazowe i deklaruje odbiór paliwa gazowego w ilości nie większej niż 10 m3/h może dokonać aktualizacji Umowy Kompleksowej Dostarczania Paliwa Gazowego w trybie korespondencyjnym w następujący sposób:

1. Najpierw Odbiorca powinien wydrukować dwa egzemplarze Umowy Kompleksowej Dostarczania Paliwa Gazowego.
Integralną częścią każdej umowy są Ogólne Warunki Umowy Kompleksowej Dostarczania Paliwa Gazowego, przed podpisaniem umowy należy dokładnie zapoznać się z ich treścią, ponieważ podpisanie umowy oznacza zapoznanie się z powyższymi warunkami.

2. Następnie należy dokładnie przeczytać umowę i ogólne warunki oraz dwa egzemplarze umowy wypełnione i podpisane odesłać do Biura Obsługi Klienta wraz z wymaganymi dokumentami:

 • kserokopią stron dowodu osobistego zawierających dane osobowe, PESEL, adres zameldowania oraz serię i numer dowodu,
 • oświadczeniem dotyczącym tytułu prawnego do korzystania z lokalu / obiektu / nieruchomości zlokalizowanego(ej), do którego ma być doprowadzone paliwo gazowe,
 • protokołem zdawczo - odbiorczym podpisanym przez zdającego i przejmującego lub sporządzonym przez administratora budynku ze wskazaniem zużycia gazomierza na dzień przekazania (dokument jest wymagany w sytuacji, gdy jest przepisanie umowy).

3. Na koniec Klient otrzyma pocztą jeden egzemplarz Umowy Kompleksowej Dostarczania Paliwa Gazowego podpisany przez Sprzedawcę wraz z Ogólnymi Warunkami Umowy Kompleksowej Dostarczania Paliwa Gazowego.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/15
  Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
  od 1 stycznia i od 1 lipca
  od 1 stycznia i od 1 czerwca
  od 1 lutego i od 1 lipca
  Następne
  Prawo
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Brak porozumienia rolników po spotkaniu z premierem Tuskiem. Zakończyła się konferencja D. Tuska

  Brak porozumienia rolników po spotkaniu z premierem Donaldem Tuskiem."Czekamy na konkrety" - mówił inny z rolników, Szczepan Wójcik. Jak dodał, premier Tusk nie zostawił złudzeń, że jeśli Zielony Ład zostanie obalony, to nie będzie np. dopłat bezpośrednich.

  Wniosek o ochronę międzynarodową - uwaga na nieuczciwych pośredników

  Uwaga na nieuczciwych pośredników przy składaniu wniosku o ochronę międzynarodową - ostrzega Urząd do Spraw Cudzoziemców. Jakie są korzyści z samodzielnego prowadzenia sprawy?

  Komunikat KGP: 1 marca 2024 r. wypłata podwyżek dla policjantów [20% kwoty bazowej]. W marcu na kontach +20% dodatku za stopień. Wyrównania od 1 stycznia 2024 r.

  Jutro policjanci otrzymają na konta wypłaty podwyżek wraz z wyrównaniami od 1 stycznia 2024 r. W przyszłości otrzymają w ten sposób podwyżki z tytułu dodatków za stopień. 

  Opieka senioralna w Polsce: brak podejścia systemowego skutkuje fatalnym w skutkach akcjonizmem

  Na początku należy stwierdzić, że polityka senioralna to niewątpliwie swoisty leitmotiv rządu premiera Donalda Tuska. Nie ma dnia, aby media nie donosiły o działaniach rządu związanych z próbami rozwiązania problemu, który jak miecz Damoklesa wisi nad całą sferą socjalną budżetu państwa, a tak właściwie nad przyszłością społeczno-gospodarczą Polski. A jest nim właśnie opieka senioralna. Kto z politycznych decydentów nie dostrzeże prawdziwej wagi tego problemu, nie ma co liczyć na powodzenie podczas następnych wyborów. I dotyczy to właściwie wszystkich krajów starzejącej się na gwałt Unii Europejskiej.

  REKLAMA

  Przeprowadzasz się? Sprawdź, czy nie musisz zaktualizować PIT-2. Jeśli to przegapisz, grozi ci dopłat podatku. Ale czy wiesz dlaczego?

  Zdarzenia związane z życiem prywatnym pracownika, choćby takie jak przeprowadzka, mogą mieć wpływ na dokonywane przez niego rozliczenia podatkowe. Czasami ich konsekwencją jest nabycie praw, z których podatnik może skorzystać, ale nie musi, ale innym razem mogą wiązać się z ograniczeniem tychże praw, o czym już nie tylko może, ale musi pamiętać dokonując rozliczeń podatkowych.

  Egzekucja z nieruchomości - jak przebiega. Zajęcie, opis i oszacowanie, obwieszczenie o licytacji

  Jednym ze sposobów wyegzekwowania roszczenia należnego wierzycielowi jest przeprowadzenie egzekucji ze składnika majątkowego dłużnika jakim jest nieruchomość. Tytułem wstępu należy dodać, iż postępowanie egzekucyjne może być wszczęte w sytuacji gdy wierzyciel posiada tytuł wykonawczy. 

  Oszustwo nigeryjskie - ostrzeżenie i przykład

  Oszustwo nigeryjskie - na czym polega? Oto przykład oszustwa nigeryjskiego oraz ostrzeżenie NASK przed jego nowymi odmianami.

  Osoby niepełnosprawne z większym dostępem do najpowszechniejszych produktów i usług. Co zakłada nowy projekt?

  Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zapewnianiu spełniania wymagań dostępności niektórych produktów i usług przez podmioty gospodarcze.

  REKLAMA

  Prawne dylematy dotyczące AI. Więcej pytań niż odpowiedzi

  Jakie są problemy prawne związane ze sztuczną inteligencją? Czy prawo powstrzyma rozwój AI?

  Kwota bazowa wzrosła. Od 1 marca dodatkowa emerytura wyższa o więcej niż 700,00 zł. Dożywotnio i bez wniosku. Sprawdź!

  Kwota bazowa wzrosła. Wraz z nią wzrosła wysokość dodatkowej emerytury dla najstarszych seniorów. Od 1 marca 2024 przyznawane im świadczenie honorowe dla stulatków będzie wyższe o 705,88 zł.

  REKLAMA