| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy karne > Prawo karne > Ciekawostki > Na czym polega Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa

Na czym polega Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa

Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa „Weekend bez Ofiar” to ogólnopolska akcja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, której celem jest zwiększenie świadomości użytkowników dróg na temat bezpieczeństwa. Kampania polegać będzie na edukowaniu uczestników ruchu – kierowców, pieszych i rowerzystów.

W dniach 6-8 sierpnia będzie miała miejsce akcja Weekend bez Ofiar. Zaplanowano z tej okazji pikniki edukacyjne w Kołobrzegu, Łodzi i Warszawie. W czasie tych imprez będzie można spróbować swoich sił na komputerowych symulatorach jazdy, w tym na modelu ciężarówki i autobusu, śmiałkowie przejdą też próbę dachowania. Będą platformy zderzeniowe, tory przeszkód z alkogoglami, miasteczka rowerowe i tory gokardowe.

Ratownicy medyczni będą uczyć zasad udzielania pierwszej pomocy, a psychologowie transportu – jak opanować stres i zachować zimną krew w chwili wypadku. Zaplanowano pokazy sprzętu i umiejętności strażaków, policjantów i ratowników medycznych. Na specjalnej wystawie obejrzeć będzie można plakaty promujące bezpieczeństwo drogowe w różnych krajach świata, w tym tak egzotycznych jak Wietnam, Singapur, Brazylia czy Trynidad i Tobago. Pikniki zakończą się koncertami gwiazd popierających ideę Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa.

Zobacz: Kiedy mogę dostać mandat za wykroczenie?

W ramach akcji zostanie uruchomiony specjalny system SMS-owego ostrzegania, dzięki któremu będą na bieżąco przekazywane informacje o aktualnej sytuacji na drogach krajowych. Jeśli wyślemy SMS na numer 70567 (opłata 0,50 zł + VAT) i wpiszemy odpowiednie kody województw, przez które będziemy podróżować samochodem 6-8 sierpnia 2010 r., otrzymamy co najmniej 10 zwrotnych wiadomości SMS, w których uzyskamy informacje o bieżącej sytuacji na drogach krajowych.

Kody województw: DS – dolnośląskie, KP ­– kujawsko-pomorskie, LB – lubelskie, LS – lubuskie, LD – łódzkie, MP – małopolskie, MZ – mazowieckie, OP – opolskie, PK – podkarpackie, PL ­– podlaskie, PM – pomorskie, SL – śląskie, SK – świętokrzyskie, WM –warmińsko-mazurskie, WP – wielkopolskie, ZP – zachodniopomorskie.

Zobacz również serwis: Wykroczenia

Niestety serwis ten będzie działał tylko przez jeden weekend sierpnia. Organizatorzy zapewniają, że jeśli się sprawdzi, być może będzie wprowadzony na stałe. Na razie nie da się jednak oszacować kosztów tej inwestycji.

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Ratownicy medyczni będą uczyć zasad udzielania pierwszej pomocy.
Ratownicy medyczni będą uczyć zasad udzielania pierwszej pomocy.

Potrącenia komornicze i administracyjne z wynagrodzeń69.30 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Izabela Polus

kierownik zespołu ds. kadr i płac

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »