reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy karne > Prawo karne > Inne > Łatwiejsze poszukiwanie zaginionych dzieci-System Child Alert w Polsce

Łatwiejsze poszukiwanie zaginionych dzieci-System Child Alert w Polsce

MSWiA rozstrzygnęło otwarty konkurs ofert na „Prowadzenie działań związanych z przygotowaniem do uruchomienia w Polsce systemu Child Alert”. Konkurs wygrała Fundacja ITAKA, która na realizację zadania otrzyma 100 tysięcy złotych.

W ramach otwartego konkursu wpłynęły dwa projekty. Oferty złożyły Fundacja ITAKA Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych oraz Stowarzyszenie Federacja Zielonych
w Białymstoku.

Fundacja ITAKA, która wygrała konkurs, będzie odpowiedzialna przede wszystkim za przygotowanie do uruchomienia w Polsce systemu Child Alert, a także za sporządzenie raportu na temat zasad funkcjonowania tego rozwiązania w krajach Unii Europejskiej i opracowanie koncepcji wdrożenia systemu na terenie Polski. Organizacja będzie również zobowiązana do prowadzenia działań informacyjnych, promujących zasady funkcjonowania systemu poszukiwania dzieci Child Alert.

Zobacz: Ambert Alert-Ułatwienie w poszukiwaniu dzieci

Child Alert jest systemem alarmowym, który w momencie uprowadzenia dziecka uruchamia zorganizowaną i natychmiastową akcję poszukiwawczą. System angażuje w poszukiwanie zaginionych dzieci wszelkie dostępne kanały informacyjne, a informacja o zaginionym dziecku jest natychmiastowo rozpowszechniana.

Posiadacze telefonów komórkowych otrzymują sms ze zdjęciem dziecka, a jego wizerunek jest rozpowszechniany za pośrednictwem stacji telewizyjnych, radiowych, internetu.

Tablice informacyjne znajdują się w miejscach publicznych m.in. na dworcach, lotniskach, w centrach turystycznych.

Według danych Policji w 2010 roku zgłoszono 118 zaginięć dzieci do lat 7, 436 zaginięć dzieci w wieku od 7 do 14 lat oraz 2 915 zaginięć dzieci w wieku od 14 do 17 lat. Ogółem w roku 2010 zaginęło 14.393 osób. Większość zaginionych zostaje odnaleziona w ciągu pierwszych 14 dni po zaginięciu, a 95% dzieci w ciągu pierwszych 7 dni z powrotem trafia do swoich domów.

Źródło: MSWiA

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Rafał Tołwiński

Radca Prawny z kancelarii BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama