reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy rodzinne > Rozwody > Rozwód zagraniczny > Rozwód w USA - czego unikać?

Rozwód w USA - czego unikać?

Jeżeli jesteś w trakcie rozwodu, powinieneś pamiętać, że wiele z Twoich zachowań ma wpływ na wynik sprawy rozwodowej, a także na długość i koszty procesu. Adwokat amerykański radzi jak uniknąć błędów.

1. Jeśli otrzymałeś już dokumenty rozwodowe, nie ignoruj ich! Ignorowanie pozwu o rozwód nic Ci nie pomoże, a może tylko zaszkodzić. Skonsultuj się z prawnikiem jak najszybciej, ponieważ czas jest bardzo istotny.

2. Unikaj przemocy za wszelką cenę. Zakaz kontaktu z małżonkiem/ą na pewno nie pomoże Ci w uzyskaniu opieki i możliwości wizyt u dzieci.

3. Sąd to nie miejsce na kłótnie i przepychanki słowne, zwłaszcza gdy na sali sądowej są obecne Wasze dzieci.

4. Uważaj na to, co publikujesz na stronach społecznościowych w internecie. Tam z Twoimi problemami małżeńskimi będą mogli zapoznać się użytkownicy tych portali, także Twoja żona /mąż, znajomi, sąsiedzi, a nawet i sędzia. Emocje związane z publikowaniem Waszych małżeńskich problemów, często bardzo intymnych i bolesnych nie doprowadzą do szybszego, kulturalnego rozwodu, co wiąże się dodatkowo ze znacznymi obciążeniami finansowymi.

5. Dzieci to nie karta przetargowa względem małżonka/i. Nie mieszaj ich w swoje sprawy, nie próbuj wymagać zadeklarowania, kogo darzą większym uczuciem... nie przekupuj ich.

Zobacz również serwis: Sprawy rodzinne

6. Nie wyprowadzaj się ze wspólnego domu przed uzyskaniem nakazującego wyroku z sądu. Jeśli obawiasz się przemocy fizycznej bądź psychicznej ze strony współmałżonka/i - poradź się swojego adwokata.

7. Nie podpisuj żadnych dokumentów bez wyjaśnień ze strony swojego prawnika. Domagaj się jasnej wykładni wszystkich niezbyt zrozumiałych dla Ciebie spraw dotyczących opieki nad dziećmi lub finansów.

8. Wstrzymaj wszelkie przeprowadzki, zwłaszcza do innych krajów zanim postępowanie rozwodowe nie będzie ukończone. Przeprowadzka w trakcie trwania rozwodu na pewno nie ułatwi Twojego życia.

9. Nie wywoź dzieci do innego stanu lub kraju bez uzyskania wyroku sądu lub pisemnej zgody współmałżonka/i. Mogą Cię spotkać sankcje ze strony sądu, możesz być nawet aresztowana/y.

10. Nie próbuj ingerować w nakazane przez sąd wizyty dziecka w domu Twojego współmałżonka/i. Wszelkie nakazy sądu w tym zakresie muszą być respektowane, by nie wzbudzać agresji męża/żony i niezadowolenia sędziego.

11. Nie ukrywaj żadnego wspólnego majątku lub co gorsza nie sprzeniewierzaj Waszego do tej pory wspólnego dorobku. Wszelkie tego typu działania wykryte przez współmałżonka /ę mogą spowodować kłopoty z prawem.

DISCLAIMER: Informacje podane służą jedynie celom informacyjnym i nie stanowią porady prawnej. Zastrzegam że chociaż podjęłam wszelkie starania aby informacje były prawidłowe i pełne, jednak informacje znalezione na stronie internetowej nigdy nie zastąpią rozmowy z radcą prawnym (adwokatem).

Zobacz również: Porada Eksperta: Co robić, gdy zbliżasz się do rozwodu w USA?

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Ekspert:

Natalia Teper

Adwokat amerykański

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Sąd to nie miejsce na kłótnie i przepychanki słowne.
Sąd to nie miejsce na kłótnie i przepychanki słowne.

Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Sawarska

Ekspert w zakresie prawa gospodarczego (prawa spółek, prawa bankowego, odpowiedzialności odszkodowawczej oraz handlu międzynarodowego).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama