REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Porada Eksperta: Co robić, gdy zbliżasz się do rozwodu w USA?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Natalia Teper
Adwokat amerykański
Bądź otwarty(a) na pojednanie lub ugodę. Nie zakładaj że rozwód musi się zakończyć procesem sądowym.
Bądź otwarty(a) na pojednanie lub ugodę. Nie zakładaj że rozwód musi się zakończyć procesem sądowym.

REKLAMA

REKLAMA

Jeżeli myślisz, że Twoje małżeństwo po prostu jest już nie do uratowania lub Twój małżonek/małżonka właśnie powiedział(a) Ci że chce się rozwieść, możesz podjąć pewne kroki aby zabezpieczyć siebie i dzieci.

1. Przede wszystkim postaraj się zachować spokój. Nie pozwól, by złe emocje kierowały Twoim postępowaniem. Unikaj okazji do kłótni między Tobą a małżonkiem(ą). Pamiętaj, że złe słowo boli tak samo dotkliwie jak zły uczynek.

REKLAMA

2. Postaraj się zaakceptować sytuację bez obarczania siebie lub małżonka(i) winą za rozpad małżeństwa.

3. Porozmawiaj z przyjacielem lub terapeutą. Szczera rozmowa pozwoli wytłumić złe emocje, czasami zrozumieć własne błędy, nabrać dystansu do wielu spraw lub utwierdzić się w podjętej decyzji.

REKLAMA

4. Jeżeli współmałżonek(a) złożył(a) już pozew o rozwód, skonsultuj się jak najszybciej ze swoim prawnikiem. Pamiętaj, że czas gra tu ważną rolę. Jeżeli czegoś nie wiesz lub nie jesteś pewny(a) nie bój się pytać, proś o wyjaśnienia. Przynieś na rozmowę wszystkie niezbędne akta i dokumenty. Wyjaśnij swojemu prawnikowi, jakie są Twoje oczekiwania w tej konkretnej sytuacji.

5. Zastanów się nad możliwością zamknięcia Waszego wspólnego konta, jeżeli masz obawy, że współmałżonek(a) może zlikwidować lub roztrwonić dorobek Waszego życia. Możesz wziąć połowę pieniędzy ze wspólnego konta, ale pamiętaj, że będziesz musiał(a) udokumentować wydanie tych pieniędzy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

6. Otwórz samodzielne konto bankowe, ale zatrzymaj całą dokumentację związaną z Twoim indywidualnym kontem. Istnieje możliwość, że i to konto może być uznane jako wspólny dorobek małżeński.

7. Pozamykaj lub pozamrażaj wspólne karty i linie kredytowe. Postaraj się otrzymać kartę kredytową w swoim własnym imieniu.

Zobacz również: Co warto wiedzieć o amerykańskim systemie prawnym?

8. Zbieraj wszystkie ważne dokumenty finansowe, takie jak wyciągi z banku, deklaracje podatkowe, oświadczenia hipoteczne.

9. Zrób listę majątku lub posiadłości. Wyszczególnij rzeczy należące do Ciebie, współmałżonka(i) i wspólne.

10. Postaraj się uzgodnić ze współmałżonkiem(ą) realizację aktualnych spraw finansowych tj. opłaty rachunków i zaspokajanie materialnych potrzeb dzieci.

11. Jeżeli jest to możliwe spróbuj porozumieć się z małżonkiem(ą) odnośnie w miarę bezproblemowego uzgadniania ważnych spraw, które mogą wyniknąć w czasie trwania postępowania sądowego. Pamiętaj, że spory i nienawiść nie prowadzą do szybkiego rozwiązania a kosztują dużo czasu, zdrowia i pieniędzy.

12. Bądź otwarty(a) na pojednanie lub ugodę. Nie zakładaj że rozwód musi się zakończyć procesem sądowym.

13. Pamiętaj, że dzieci nie są kartą przetargową w uzyskaniu korzystniejszego wyroku i w żadnym razie nie ponoszą winy za rozpad małżeństwa rodziców. Zapewniaj je bezwarunkowo o swojej miłości.

14. Naucz się być samowystarczalny(a). Polegaj na sobie. Decydując się na rozwód jesteś Panem(ą) swojego losu i wszystkie decyzje po rozwodzie podejmujesz sam(a).

DISCLAIMER: Informacje podane służą jedynie celom informacyjnym i nie stanowią porady prawnej. Zastrzegam że chociaż podjełam wszelkie starania aby informacje były prawidłowe i pełne, jednak informacje znalezione na stronie internetowej nigdy nie zastapią rozmowy z radcą prawnym (adwokatem).

Zobacz również: Rozwód w USA - czego unikać?

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Koszty budowy domu jednorodzinnego 2025-2026. Jak zmieniają się ceny działek, materiałów budowlanych? Na czym można zaoszczędzić?

Czy w 2020 roku można było przewidzieć, że budowa domu w Polsce zdrożeje o blisko połowę w ciągu zaledwie pięciu kolejnych lat? Eksperci Extradom.pl przedstawili prognozy na najbliższą przyszłość, oparte o analizę kosztów budowy domu od 2021 do 2025 roku.

Ile zarabiają lekarze w publicznej służbie zdrowia? Od kilku tysięcy złotych na umowie o pracę do 100 tys. zł i więcej za jedną fakturę wystawioną szpitalowi

Lekarz w publicznym systemie ochrony zdrowia może liczyć na zarobki od kilku tysięcy złotych na umowie o pracę do 100 tys. zł i więcej za jedną fakturę wystawioną szpitalowi. Najmniej zarabiają lekarze na początku drogi zawodowej. Kontrowersje budzą niektóre kontrakty lekarzy specjalistów.

Europa stawia na migrantów. Polska się starzeje i wyludnia – co dalej?

Rekordowa liczba ludności w Unii Europejskiej – 450,4 mln osób – to efekt rosnącej imigracji, która rekompensuje spadek urodzeń i przewagę zgonów. Europa starzeje się, a migranci łagodzą demograficzny kryzys. Polska, z ujemnym bilansem ludności, stoi dziś na rozdrożu.

Praca sezonowa 2025 r.: co, gdzie, jak i ile?

Sezonowe zatrudnienie to forma pracy, która wyróżnia się kilkoma charakterystycznymi cechami, istotnymi zarówno dla pracowników jak i pracodawców. Na czym polega, w jakim sektorze można znaleźć pracę sezonową, co z pracą sezonową w UE i ile można zarobić?

REKLAMA

Kontrole SANEPIDU na koloniach, obozach i na innych obiektach pobytu dzieci i młodzieży w woj. małopolskim

Dzieci i młodzież skorzystają jak co roku z wypoczynku zorganizowanego w formie wyjazdowej jako kolonia, obóz lub jako forma w miejscu zamieszkania, m.in. na półkoloniach organizowanych przez placówki oświatowo-wychowawcze, świetlice szkolne, młodzieżowe domy kultury, ośrodki sportowe. W związku z tym zapowiedziane są kontrole SANEPIDU na koloniach, obozach i innych obiektów pobytu dzieci i młodzieży w woj. małopolskim.

18 lipca pieniądze z ZUS wpłyną na konto. Dobre wieści dla tysięcy Polaków

Już 18 lipca 2025 r. na konta tysięcy emerytów trafią środki z ZUS, mimo że standardowy termin wypłat przypada na 20 lipca. Ze względu na niedzielę, Zakład Ubezpieczeń Społecznych przesunął wypłatę świadczeń o dwa dni wcześniej. To dobra wiadomość dla wielu seniorów.

Popularne tężnie solankowe niebezpieczne dla zdrowia – groźne bakterie, grzyby, promieniowce i gronkowce wykryte w wodzie solankowej i problem braku norm czystości „leczniczej mgiełki”

Z badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytety Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie wynika, że coraz bardziej zyskujące na popularności miejskie tężnie solankowe, na których pobyt – pod względem absorbcji jodu – porównywany bywa z trzydniowym pobytem nad morzem – pozostawiają wiele do „życzenia” pod względem czystości mikrobiologicznej krążącej w nich wody solankowej oraz wytwarzającej się z niej mgiełki, która jest bezpośrednio wdychana przez użytkowników takich instalacji. Bakterie E.coli, E. faecalis i C. perfringens, to tylko niektóre z groźnych dla zdrowia patogenów wykrytych w solance jednej z miejskich tężni. Powagę problemu potęguje fakt braku odpowiednich norm prawnych.

Polacy są skłonni udostępniać handlowcom swoje dane, jeśli w zamian otrzymają konkretne korzyści

Powstał bardzo ciekawy raport zawierający informacje dotyczące tego, że: DANE W HANDLU SĄ CORAZ MOCNIEJSZĄ „WALUTĄ”. Jak to możliwe? Okazuje się, że Polacy są skłonni udostępniać handlowcom swoje dane, jeśli w zamian otrzymają konkretne korzyści.

REKLAMA

800 plus dla seniorów czy nawet 50. latków: za każde wychowane i pracujące dziecko, które płaci podatki w Polsce. Czy wejdzie?

Pojawiają się kolejne głosy i wiadomości od Czytelników w sprawie tzw. dodatku emerytalnego (czy nawet przedemerytalnego) z tytułu wychowania dziecka. Miałoby to być tzw. 800 plus dla seniorów czy nawet 50. latków: za każde wychowane i pracujące dziecko, które płaci podatki w Polsce. Czy taka regulacja wejdzie w życie? Czekamy na odpowiedź z Kancelarii Prezydenta RP.

Minister infrastruktury: już w 2025 r. będzie obowiązek jazdy w kasku na rowerze i hulajnodze elektrycznej przez dzieci i młodzież do lat 16

Jest uchwała w sprawie wprowadzenia ustawowego obowiązku noszenia kasku podczas jazdy m.in. rowerem i hulajnogą elektryczną przez dzieci do lat 16. Przepis ma zostać dodany do nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym - poinformował 14 lipca szef MI Dariusz Klimczak.

REKLAMA