Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu wysokość zasiłków. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące wysokość zasiłków.
Kto ma prawo dodatku z tytułu podjęcia przez dziecko nauki w szkole poza miejscem zamieszkania
Aktualizacja: 05.04.2011
Dodatek z tytułu podjęcia przez dziecko nauki w szkole poza miejscem zamieszkania przysługuje matce lub ojcu dziecka, opiekunowi prawnemu albo opiekunowi faktycznemu dziecka lub osobie uczącej się. »
Dla kogo dodatek z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego
Aktualizacja: 04.04.2011
Dodatek z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego przysługuje na częściowe pokrycie wydatków związanych z rozpoczęciem w szkole nowego roku szkolnego. Jest to zastrzyk finansowy dla rodzin, w trudnym finansowo okresie szykowania wyprawki do szkoły. »
Jaka jest wysokość zasiłku rodzinnego
Aktualizacja: 04.04.2011
Na utrzymanie dziecka może zostać przyznany zasiłek rodzinny. Prawo do otrzymania zasiłku uzależnione jest od dochodu rodziny na jedną osobę. »
Kto ma prawo do zasiłku rodzinnego
Aktualizacja: 04.04.2011
Prawo do zasiłku rodzinnego przysługuje rodzicom, jednemu z rodziców albo opiekunowi prawnemu dziecka lub opiekunowi faktycznemu dziecka. Na zasiłek może również liczyć osoba ucząca się. »
Jak ustalana jest wysokość zasiłków dla pracujących młodocianych
Aktualizacja: 02.08.2010
Wysokość świadczeń chorobowych zależy od przychodów osób ubezpieczonych. Młodocianym w okresie nauki zawodu oblicza się zasiłki w sposób właściwy pracownikom. »
Od czego zależy wysokość zasiłku chorobowego za okres pobytu w szpitalu
Aktualizacja: 09.12.2009
Osoby objęte ubezpieczeniem chorobowym mają prawo do świadczeń chorobowych za okres pobytu w szpitalu. Wysokość tych świadczeń jest uzależniona nie tylko od zarobków tych osób, ale również od tego, na jaki moment okresu zasiłkowego przypada leczenie szpitalne. »
Jaka jest wysokość zasiłku dla bezrobotnych
Aktualizacja: 16.03.2011
Wysokość zasiłku dla bezrobotnych jest zróżnicowana i zależy od długości okresu zatrudnienia oraz innych okresów zaliczanych do okresu warunkującego nabycie prawa do zasiłku. »
Jaka jest wysokość zasiłku dla bezrobotnych
Aktualizacja: 06.06.2011
Wysokość zasiłku dla bezrobotnych jest zróżnicowana i zależy od długości okresu zatrudnienia oraz innych okresów zaliczanych do okresu warunkującego nabycie prawa do zasiłku. »
Jaka jest wysokość zasiłku chorobowego
Aktualizacja: 09.12.2009
Czy to prawda, że zasiłek chorobowy może być przyznany w różnej wysokości? Mój kolega był na zwolnieniu lekarskim, ja w tym samym czasie przebywałem w szpitalu. Przy wypłacie okazało się, że mój kolega dostał więcej niż ja. Czy to możliwe? »
Kiedy nie mamy prawa do zasiłku chorobowego po wypadku przy pracy
Aktualizacja: 09.12.2009
Nie każdy wypadek związany z wykonywaniem pracy da nam prawo do zasiłku. Warto poznać przypadki, kiedy nie nabędziemy prawa do tego świadczenia. »
Czy można łączyć okresy wypłaty zasiłku opiekuńczego w ciągu roku
Aktualizacja: 02.08.2010
Zasiłek opiekuńczy przysługuje przez okres zwolnienia od wykonywania pracy. Ma związek z koniecznością osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem lub członkiem rodziny. »
Jakie są zasady ustalania podstawy wymiaru i wysokości zasiłku chorobowego
Aktualizacja: 09.12.2009
Zasiłek chorobowy może mieć różną wysokość. Podstawą jego jest wynagrodzenie lub przychód osiągany za okres 12 miesięcy, przed powstaniem niezdolności do pracy. »
W jakiej wysokości pracownik otrzyma zasiłek macierzyński?
Aktualizacja: 30.11.2018
Zasiłek macierzyński jest świadczeniem, które przysługuje w wysokości 100, 80 lub 60% miesięcznej podstawy wymiaru zasiłku. Dla różnych grup ubezpieczonych kwota zasiłku będzie zależeć od wynagrodzenia, bądź od przychodu stanowiącego podstawę jego wymiaru. »
Kiedy wysokość zasiłku chorobowego może być obniżona o 25%
Aktualizacja: 09.12.2009
Istotne jest, aby zaświadczenie lekarskie dostarczyć jak najszybciej. W przypadku późniejszego złożenia, musimy liczyć się ze zmniejszeniem zasiłku. »
Jak oblicza się zasiłek wyrównawczy przy przepracowanym niepełnym miesiącu
Aktualizacja: 15.03.2011
Zasiłek wyrównawczy przysługuje Ci również za okresy, w których przepracowałeś tylko część miesiąca, wskutek nieobecności w pracy. »
Powikłania po szczepieniach przeciwko COVID–19. Państwo wypłaci odszkodowanie
Prawnik, specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu prawa i postępowania karnego
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »