REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wizyta w banku? Wystarczy komputer z Internetem. Poznaj zalety szybkich pożyczek

Wizyta w banku? Wystarczy komputer z Internetem. Poznaj zalety szybkich pożyczek
Wizyta w banku? Wystarczy komputer z Internetem. Poznaj zalety szybkich pożyczek

REKLAMA

REKLAMA

Już od dawna samo pożyczenie pieniędzy nie kojarzy się nam wyłącznie z kredytem bankowym. Mamy przecież szeroki wachlarz ofert pożyczek prywatnych i nie chodzi tu o pożyczenie gotówki od bliskiej osoby, a o profesjonalne usługi oferowane przez firmy pożyczkowe. Czym się różnią od kredytu, na co warto zwrócić uwagę i czy rzeczywiście wszystko można załatwić wyłącznie online?

Kredyt bankowy – co należy o nim wiedzieć?

Słowo „kredyt” jest zarezerwowane wyłącznie dla instytucji bankowych. To pisemna umowa między kredytobiorcą i bankiem. Na jej podstawie bank użycza nam danej kwoty.

REKLAMA

Przy braniu kredytu podajemy cel, na jaki chcemy przeznaczyć pieniądze. Zgodnie z umową, możemy przeznaczyć je tylko na ten cel. Formalnie dopóki nie spłacimy swojego zobowiązania wobec banku, to właśnie on jest prawnym właścicielem pieniędzy – jeśli stwierdzi, że nie do końca zgodnie z przeznaczeniem wydajemy otrzymany kredyt, może zażądać zwrotu.

Czym charakteryzuje się kredyt?

Umowa

Umowa kredytu jest bardzo szczegółowa. Zawiera przede wszystkim:

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- dane obu stron (nasze oraz banku),

- cel kredytu (podajemy cel, na który przeznaczymy pieniądze),

- kwotę pożyczanych pieniędzy,

- walutę kredytu oraz zasady zasad dotyczące wymiany i kursu walut,

- oprocentowanie kredytu,

- dokładne informacje związane ze wszystkimi kosztami kredytu (marża, obsługa kredytu, dodatkowe koszty),

- terminy i wysokości poszczególnych rat kredytu,

- jasne warunki dotyczące wcześniejszej spłaty kredytu oraz konsekwencje, które mogą wyniknąć z opóźnień w spłatach,

- informacje na temat możliwości odstąpienia od umowy z bankiem.

Historia kredytowa

Historia kredytowa to w dużym skrócie wszelkie informacje dotyczące naszych dotychczasowych zobowiązań finansowych (pożyczki, kredyty, karty kredytowe), jak również wniosków, które składaliśmy, by je otrzymać. Dane przetrzymywane są w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) i mówią przyszłemu kredytodawcy, czy nie mieliśmy w przeszłości problemów z płatnościami, czy nie braliśmy pożyczki na spłatę poprzedniej pożyczki, czy jesteśmy terminowi i tym samym wiarygodni.

Zdolność kredytowa

Zdolność kredytowa to szereg czynników, które pomagają określić, czy rzeczywiście będziemy w stanie spłacić kredyt, o który się ubiegamy, czy może wnioskowana kwota jest nieadekwatna do naszych możliwości finansowych. Na zdolność kredytową składają się między innymi:

- wysokość i źródło dochodów ,

- rodzaj umowy, na którą jesteśmy zatrudnieni,

- historia kredytowa,

- stałe koszty utrzymania (nasze oraz ludzi, którzy znajdują się na naszym utrzymaniu, rachunki, comiesięczne opłaty),

- sytuacja finansowa współkredytobiorcy (w przypadku, jeśli chcemy zaciągnąć kredyt z inną osobą),

- wysokość wkładu własnego,

- wiek kredytobiorcy.

Procedura przyznania kredytu

Zazwyczaj zajmuje od kilku do kilkunastu dni (wszystko zależy od wysokości pożyczanej kwoty).

Szybka pożyczka – alternatywa dla kredytu

REKLAMA

Oferta szybkich pożyczek zdaje się nieustannie rozrastać. Jest to taki rodzaj pożyczki, w której zaciągamy zobowiązanie na relatywnie niewielkie kwoty i bardzo krótki czas spłaty. Może być rozwiązaniem, gdy pojawią się nieprzewidziane wydatki.

Polacy zaufali tej formie pożyczania pieniędzy, więc nic dziwnego, że obecnie w naszym kraju mamy ponad 460 firm pożyczkowych (Rejestr Instytucji Pożyczkowych sporządzony przez Komisję Nadzoru Finansowego). Co warto o nich wiedzieć – czym się charakteryzują?

Regulacje prawne

Szybkie pożyczki są regulowane przede wszystkim przez przepisy Kodeksu Cywilnego (artykuły 720-724) oraz ustawę o kredycie konsumenckim. Polskie prawo czuwa nad tym, by w kwestii pożyczek nie było przestrzeni do nadużyć wobec klientów. Ponadto, działalności instytucji pozabankowych przygląda się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W momencie, kiedy uzna, że działalność firmy może stanowić potencjalne zagrożenie, może wszcząć wobec takiej firmy stosowne postępowanie.

Umowa

Umowa szybkiej pożyczki zawiera między innymi dane obu stron (nasze oraz firmy, od której pożyczamy pieniądze), dokładną kwotę oraz walutę pożyczanych pieniędzy, terminy oraz zasady spłat, informacje o wysokości oprocentowania oraz wszelkich dodatkowych kosztach, informacje o prawie odstąpienia od umowy pożyczki, dokładne terminy spłat lub spłaty, informacje dotyczące wcześniejszej spłaty oraz konsekwencji wynikających z opóźnienia. Tu nie trzeba podawać celu, na jaki chcemy przeznaczyć pieniądze. Od razu jesteśmy też ich właścicielami.

Minimalna ilość formalności

Ubiegając się o szybką pożyczkę, wnioskujemy o mniejsze kwoty ze znacznie krótszym niż w przypadku kredytu terminem spłaty. Dzięki temu instytucja pozabankowa nie ma potrzeby aż tak dokładnego sprawdzania nas i naszej płynności finansowej. Nie musimy przedkładać żadnych zaświadczeń z miejsca pracy. Podajemy swoje imię, nazwisko, PESEL, dane dowodu osobistego, adres zamieszkania. Sami ustalamy kwotę i liczbę dni, w których wywiążemy się ze zobowiązania.

Firmy udzielające pożyczek również sprawdzają zdolność kredytową swoich klientów.

Szybka decyzja i szybki przelew

Dzięki zminimalizowanym formalnościom firma pożyczkowa jest w stanie bardzo szybko podjąć decyzję o przyznaniu nam pożyczki. Co więcej, zdarza się, że jeszcze tego samego dnia mamy pieniądze na swoim koncie, nawet w kwadrans od podjęcia decyzji.

Promocje

Firma pożyczkowa ma zdecydowanie większe pole manewru w kwestii promocji, na przykład promocji dla nowych klientów. Niektóre decydują się o udzieleniu pierwszej pożyczki za darmo. Co to oznacza? Biorąc pierwszą pożyczkę, oddajemy dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy, czyli całkowity dodatkowy koszt wynosi… 0 złotych.

Pożyczka przez Internet, czyli…

REKLAMA

Pożyczka przez Internet to jedna z najwygodniejszych i najszybszych pożyczek na rynku. Przede wszystkim potrzebujemy wyłącznie komputera lub innego urządzenia mobilnego z dostępem do Internetu. Wchodzimy na stronę firmy, rejestrujemy się, wypełniamy prosty formularz i… gotowe! Jedną z największych firm mających ofercie pożyczki online jest firma Vivus (https://www.vivus.pl/).

O czym należy wiedzieć, jeśli zastanawiamy się nad tego rodzaju szybką pożyczką? Przede wszystkim już będąc na stronie internetowej firmy możemy sprawdzić, jaką kwotę możemy pożyczyć i ile nas to wyniesie (RRSO przy pierwszej pożyczce wynosi 0%*), jeśli zdecydujemy się na określoną liczbę dni na spłatę.

Dzieje się tak dzięki prostemu przelicznikowi, w którym jedynie przesuwamy suwak zmieniający kwotę (do 7500 zł) oraz drugi, który określa liczbę dni (od 1 do 30). Na tej samej stronie znajdziemy również czytelny regulamin wzięcia pożyczki, a nawet przykład umowy, którą ewentualnie mielibyśmy zawrzeć z firmą.

Wszystko załatwiamy bez wychodzenia z domu. Musimy jedynie przygotować niezbędne do wypełnienia formularza dane i właściwie… to wszystko!

Szybka pożyczka – warto?

Biorąc pod uwagę, że wszystko, co dotyczy szybkich pożyczek, jest uregulowane prawnie, nadzorowane, odpowiednio zabezpieczone również na poziomie cyfrowym, nie powinniśmy się obawiać żadnych przykrych niespodzianek. Jeśli zależy nam na bardzo szybkim zastrzyku gotówki, pożyczka online w sprawdzonej firmie może okazać się doskonałą alternatywą dla wzięcia małego kredytu lub niezręcznego pożyczenia pieniędzy od kogoś bliskiego.

Zepsuła się nam lodówka? Zaskoczyła nas perspektywa zapłacenia za leczenie? Właśnie trafiła się oszałamiająca promocja na wakacje lub upragniony telewizor? Dzięki takim właśnie opcjom mamy większy wybór i jeśli wiemy, że bez problemu w przeciągu miesiąca odpowiednia kwota pojawi się na naszym koncie na rzecz spłaty (na przykład otrzymamy wypłatę), to bez oporów możemy wypróbować szybką pożyczkę.

* Przykład reprezentatywny dla pierwszej pożyczki: Pożyczkodawcą jest Vivus Finance sp. z o.o. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. Maksymalna wysokość pierwszej pożyczki przez Internet lub telefon to 3000 zł. Jednorazowa opłata rejestracyjna, która jest niezwłocznie zwracana wnioskodawcy, wynosi 1 grosz (gdy Klient dokonuje opłaty rejestracyjnej na jeden z rachunków bankowych, w którym Spółka posiada swoje konto) lub 1 złoty gdy Klient korzysta z systemu Blue Cash. Reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1000; całkowita kwota do zapłaty 1000 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 30 dni. Stan na 28.03.2019 r. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. (informacje za https://www.vivus.pl/).

Artykuł sponsorowany przez Vivus Finance sp. z o.o.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zaskoczenie przed majówką. Lepiej nie wchodzić do lasów obok Trójmiasta - zalecenie pomorskiego lekarza weterynarii

W dniu 26 kwietnia 2024 r. pomorski lekarz weterynarii zalecił, aby nie wchodzić do trójmiejskich lasów. Powodem jest wykrycie u martwych dzików wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF).

Google schowa nasz adres IP. Reklamodawcy nas nie znajdą? Privacy Sandbox zamiast cookies

Realizowany przez Google projekt Privacy Sandbox, który domyślnie ma zastąpić pliki cookies, ma na celu ochronę prywatności użytkowników w sieci. Tym razem Google chce schować nasz adres IP, przez co reklamodawcy nie namierzą naszej lokalizacji. Czy będzie lepiej? Według niektórych regulatorów niekoniecznie, bo rozwiązanie proponowane przez Google będzie „preferowało rozwiązania reklamowe technologicznego giganta”. 

3 milionom Polaków grozi grzywna 5000 zł. Sprawdź, co zrobić, aby uniknąć kary

W bieżącym roku ponad trzy miliony Polaków staną przed koniecznością uzyskania nowego dowodu osobistego. Liczba dokumentów, które utracą ważność, przekracza dwa miliony. Pozostałe przypadki to osoby, które osiągną pełnoletność, zmienią nazwisko lub zgubią dokument. Czy Twój dowód jest wciąż ważny? Sprawdź to już teraz!

Kiedy można stracić prawo do zasiłku chorobowego?

Na wstępie odróżnić trzeba brak prawa do zasiłku chorobowego od jego utraty. W drugim wypadku prawo takie początkowo przysługuje, ale na skutek zachowań ubezpieczonego zdefiniowanych w art. 17 ustawy z 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa dochodzi do jego utraty.

REKLAMA

2150,00 zł miesięcznie na usługi dla seniora. Na jakich warunkach będzie przyznawany bon senioralny?

Wartość bonu senioralnego wyniesie maksymalnie 2150,00 zł, co odpowiada połowie minimalnego wynagrodzenia w drugiej połowie 2024 roku. Osobą uprawnioną do korzystania z usług świadczonych w ramach bonu senioralnego będzie osoba, która ukończyła 75. rok życia w przypadku, której jest możliwe zidentyfikowanie określonych potrzeb w zakresie podstawowych czynności dnia codziennego.

Tymczasowe aresztowanie. Czy na pewno tymczasowe?

Pozbawienie wolności, umieszczenie kogoś w więzieniu jest naturalną karą za popełnienie ciężkiego przestępstwa. Realizuje ono wiele funkcji, między innymi daje poczucie sprawiedliwości. Jest to jednak czynione po przeprowadzeniu stosownego postępowania oraz skazaniu. Tymczasem  funkcjonuje też środek zapobiegawczy, który może odizolować od świata oskarżonego, podejrzanego, czyli osobę, co do której dopiero toczy się postępowanie karne i nie wiadomo jeszcze czy zasługuje ona na jakąkolwiek karę. 

PFRON: Stawka w programie "Rehabilitacja 25 plus” wynosi 3200 zł miesięcznie. Wnioski tylko do 7 czerwca 2024 r.

PFRON przyjmuje wnioski do programu "Rehabilitacja 25 plus” (od 29 kwietnia 2024 r.)

Sejm uchwalił: 1000 zł dodatku brutto do pensji [Wykaz zawodów z dodatkiem]

REKLAMA

Mobbing - czym jest, jak udowodnić. Czym różni się od dyskryminacji, molestowania, naruszenia dóbr osobistych? Jaką ochronę ma pracownik? Co powinien zrobić pracodawca?

O mobbingu mówi i pisze się wiele. Ale nie każdy wie, czym mobbing faktycznie jest i jak odróżnić mobbing od dyskryminacji, molestowania czy stalkingu, a także jednorazowego naruszenia dóbr osobistych. Mobberami wobec pracownika mogą być pracodawca lub inni pracownicy, w tym jego przełożeni, choć również przełożony może doznawać mobbingu ze strony podwładnych. Jaka ochrona przysługuje pracownikowi w razie mobbingu i jak powinien zachować się pracodawca? Wyjaśniamy te kwestie.

Dlaczego warto złożyć wniosek o 800 do końca kwietnia?

Warto się pospieszyć ze złożeniem wniosku o 800 plus do ZUS, jeśli chce się zachować ciągłość wypłaty świadczenia wychowawczego. Czy można złożyć wniosek również w weekend? 

REKLAMA