Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sprzedaż na raty z zastrzeżeniem prawa własności - WZÓR UMOWY

Piotr Chmiel
W umowie sprzedawca może zastrzega sobie prawo własności aż do czasu uiszczenia całkowitej ceny. BEZPŁATNY WZÓR UMOWY.UMOWA SPRZEDAŻY NA RATY

Z ZASTRZEŻENIEM PRAWA WŁASNOŚCI

zawarta w dniu ....................... r. w ........................., pomiędzy:

............................................. z siedzibą w .................................... przy ul. ..................................... nr ................., zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w ........................................ – Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS ........................................, reprezentowaną przez:

...........................................,

..........................................., zwaną dalej Sprzedawcą,

a

......................................, zamieszkałym ...................................... przy ul. ..................................... nr ..................., legitymującym się dowodem osobistym nr ......................................., wydanym przez .......................................................................................,  zwanym dalej Kupującym.


§ 1

1. Sprzedawca oświadcza, iż prowadzi autoryzowany salon samochodowy  w ................................. przy ul. ................................. nr ......................

2. Sprzedawca sprzedaje, a Kupujący  nabywa pojazd marki ............................................., model ..........................................., rok produkcji ............................................., kolor ........................, nr silnika ............................., nr nadwozia ...............................

§ 2

1. Wartość samochodu strony ustalają na kwotę ............................ (słownie: ....................................................................) złotych.

2. Cena sprzedaży zostanie uiszczona w ratach płatnych w następujący sposób:

1) W dniu zawarcia niniejszej umowy Kupujący wpłaci na konto Sprzedawcy kwotę .............................................................. (słownie: ....................................................................) złotych.

2) Resztę ceny kupna Kupujący zapłaci w ..........................  ratach płatnych co ...................................................., po ......................... (słownie: ...........................................................) złotych, aż do zupełnej zapłaty ceny kupna.

3) Pierwsza rata płatna będzie w dniu ................................... r.

§ 3

Sprzedawca zastrzega sobie na przedmiocie sprzedaży prawo własności, aż do zupełnej zapłaty ceny kupna.

§ 4

1. Sprzedawca oświadcza, że przedmiot sprzedaży jest wolny od obciążeń finansowych i praw osób trzecich.

2. Ponadto Sprzedawca oświadcza, że przekazywany samochód posiada dwuletnią gwarancję producenta, która wygasa w dniu .............................. r.

3. Kupujący oświadcza, że stan techniczny przedmiotu umowy jest mu znany i że przyjmuje go w takim stanie, w jakim znajduje się on na dzień przejęcia.

§ 5

1. Przedmiot sprzedaży został wydany Kupującemu w dniu podpisania niniejszej umowy, co Kupujący potwierdza podpisując niniejszą umowę.

2. Z chwilą wydania przedmiotu umowy na Kupującego przechodzi niebezpieczeństwo jego przypadkowego uszkodzenia lub utraty.

§ 6

1. W razie zalegania przez Kupującego z zapłatą dwu lub więcej rat Sprzedawca może zażądać natychmiastowego zapłacenia przez Kupującego całej należnej mu kwoty, o ile suma zaległych rat nie przewyższa 1/5 części ceny.

2. W takim przypadku, oprócz odsetek zwłoki od zaległych rat, Sprzedawca może domagać się kary umownej w wysokości ................ % wartości niespłaconej kwoty za każdy dzień zwłoki.

§ 7

1. Umowne prawo odstąpienia, o którym mowa w ust. 1, Sprzedawca może wykonać jeżeli po uprzednim wezwaniu Kupującego do zapłaty zaległej raty Kupujący nie spłaci zaległości w terminie 7 dni od daty doręczenia wezwania do zapłaty zaległości.

2. W przypadku skorzystania z prawa odstąpienia od niniejszej umowy przez Sprzedawcę Kupujący zobowiązany będzie zwrócić Sprzedawcy przedmiot umowy w terminie 2 dni od doręczenia mu oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedawca będzie zobowiązany w takim przypadku zwrócić Kupującemu uiszczoną przez niego kwotę na poczet ceny kupna, potrąciwszy z niej wzajemne roszczenia.

3. Roszczenia, o których mowa w ust. 3 zd. 2, obejmują w szczególności:

1) wynagrodzenie za korzystanie z przedmiotu umowy w wysokości ................... % jego wartości za każdy dzień,

2) odsetki zwłoki, o których mowa w § 5,

3) koszty usunięcia ewentualnych uszkodzeń przedmiotu umowy.

§ 8

1. Do czasu spłaty całości ceny kupna przedmiotu umowy Kupujący zobowiązany jest do używania przedmiotu umowy zgodnie z zasadami eksploatacji tego typu pojazdów oraz w sposób zgodny z instrukcją użytkowania przedmiotu umowy.

2. W szczególności Kupujący obowiązany jest zachować przedmiot umowy w czystości oraz w stanie zdatnym do użytku, wynikającym z jego przeznaczenia i prawidłowej eksploatacji.

3. Obowiązki, o których mowa w ust. 1-2, obejmują także:

1) dokonywanie drobnych napraw i przeglądów technicznych,

2) uzupełnianie płynów (olej silnikowy, płyn hamulcowy, płyn do spryskiwaczy, olej przekładniowy, płyn do akumulatorów).

§ 9

Wszelkie oświadczenia i zawiadomienia, jak również zmiana umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.

§ 10

W zakresie nie uregulowanym niniejszą umową stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego.

§ 11

Wszelkie spory wynikające z niniejszej umowy będą rozpatrywane przez sąd powszechny właściwy ze względu na siedzibę .............................................

§ 12

Wszystkie koszty związane z niniejszą umową ponosi Kupujący.

§ 13

Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron...........................................          ...........................................
               Sprzedawca                                 Kupujący

POBIERZ BEZPŁATNY WZÓR: Sprzedaż na raty z zastrzeżeniem prawa własności

Chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź »
Czas pracy 2022
Czas pracy 2022
Tylko teraz
Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Prawo
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Dyrektywa Omnibus od 28 maja 2022 r. Jakie prawa zyskają konsumenci?
  Od 28 maja 2022 r. zacznie obowiązywać unijna dyrektywa Omnibus, której celem jest zwiększenie ochrony praw konsumentów w handlu internetowym. Polska wersja tej ustawy na razie jest w powijakach, nie zdejmuje to jednak z polskich przedsiębiorców obowiązku podporządkowania się prawu UE. Niestety dostosowanie e-sklepów do nowych regulacji może kosztować - w zależności od sytuacji wyjściowej i rozmiaru sklepu może to być od tysiąca do nawet ponad 10 tys. zł.
  Waloryzacja zasiłku dla bezrobotnych od 1 czerwca 2022 r.
  Kwota zasiłku dla bezrobotnych podlega corocznej waloryzacji. Ile wyniesie świadczenie od 1 czerwca 2022 r.?
  Fundusz Wsparcia Kredytobiorców - jaka pomoc?
  Fundusz Wsparcia Kredytobiorców to jedno z narzędzi przewidzianych dla kredytobiorców w trudnej sytuacji materialnej. Kto może skorzystać z pomocy?
  Wypłaty czternastej emerytury ruszą pod koniec sierpnia
  Chcemy, żeby projekt w sprawie czternastej emerytury był procedowany na najbliższym posiedzeniu Sejmu - powiedział PAP wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed. Podkreślił, że tegoroczne wypłaty czternastych emerytur ruszą pod koniec sierpnia
  Kodeks wykroczeń
  Kodeks wykroczeń jest ustawą, która określa m.in. zasady odpowiedzialność za wykroczenia. Z jakich części się składa i co zawiera?
  Wakacje kredytowe korzystne dla kredytobiorców, ale co z bankami?
  W reakcji na gwałtowne podwyżki stóp procentowych oraz znaczny wzrost inflacji rząd zapowiada wprowadzenie nowych preferencji dla kredytobiorców. Z perspektywy banków dobrą wiadomością jest uchylenie w całości przepisów regulujących „wakacje kredytowe” z tzw. Tarczy antykryzysowej 4.0. Do projektu dodano jednak przepisy przejściowe, których lektura może przyprawić o niemały zawrót głowy oraz inne propozycje, które oznaczają komplikacje dla sektora bankowego.
  Czternasta emerytura zostanie wypłacona na przełomie sierpnia i września
  Zgodnie z rządową autopoprawką czternasta emerytura będzie wypłacana od 25 sierpnia do 20 września 2022 r. Przesunięcie terminu uzasadniono koniecznością dostosowania systemów informatycznych ZUS i KRUS. Aby otrzymać czternastkę, nie będzie trzeba składać wniosków.
  Limity dorabiania dla emerytów i rencistów od 1 czerwca 2022 r.
  Od 1 czerwca 2022 r. wzrosną limity dorabiania dla emerytów i rencistów. Kogo obowiązują kwoty graniczne przychodów?
  Kredyt bez wkładu własnego bez minimalnego limitu gwarancji
  Kredyt bez wkładu własnego limit gwarancji przewiduje obecnie limit gwarancji w wysokości od 10 do 20 proc. wartości nieruchomości. Rząd jednak chce wprowadzić zmiany. Jakie?
  MZ o zakazie odwiedzin pacjentów
  Jak przekazało ministerstwo zdrowia, utrzymywanie zakazu odwiedzin pacjentów nie znajduje podstawy w świetle obowiązującego prawa, a także jest sprzeczne z rekomendacjami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego w tym zakresie.
  Tusk: nie sądzę, by to, co zostało ustalone ws. projektu noweli o SN, przybliżyło nas do europejskich środków
  Nie sądzę, żeby to, co ustalił prezydent Andrzej Duda z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą ws. projektu noweli ustawy o Sądzie Najwyższym, przybliżało nas w sposób istotny do europejskich środków - powiedział w piątek przewodniczący PO Donald Tusk
  Nabywanie nieruchomości przez cudzoziemców - jakie zasady?
  Jakie są zasady dotyczące nabycia nieruchomości w Polsce? Czy konieczne jest uzyskanie zezwolenia?
  Ile dokładnie kosztuje rozwód?
  W ostatnich latach rozwody w Polsce stały się coraz popularniejsze. Sądy uginają się od ilości spraw rozwodowych, co powoduje, że czas oczekiwania na termin rozprawy może się wydłużyć. Niezależnie od tego osoby zainteresowane ta tematyką w pierwszej kolejności poszukują informacji na temat tego z jakimi kosztami sądowymi będą musiały się mierzyć składając pozew rozwodowy i jakie są ceny usług prawnych: koszt adwokata czy radcy prawnego.
  Prezydent podpisał ustawę o Zespole Pomocy Humanitarno-Medycznej
  Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o Zespole Pomocy Humanitarno-Medycznej. ZPHM będzie prowadził działania obejmujące m.in. zapewnienie natychmiastowej i niezbędnej pomocy poza terytorium Polski osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego
  Co zrobić ze starym sprzętem elektrycznym i elektronicznym?
  Stary sprzęt elektryczny i elektroniczny nie może zostać wyrzucony do śmieci razem z innymi odpadami. Za ich wyrzucenie do nieodpowiedniego miejsca grożą wysokie kary. Nawet do 5 tys. zł. Co zatem z nim zrobić?
  Wypadek pożyczonym samochodem – o zasadach odpowiedzialności
  Może się zdarzyć, że podczas korzystania z cudzego samochodu dojdzie do wypadku. Zasady odpowiedzialności wydają się oczywiste, gdy jego sprawca, a zarazem kierujący pojazdem, jest właścicielem auta uczestniczącego w zdarzeniu. Co jednak w sytuacji, gdy za kierownicą zasiada osoba, której samochód ten jedynie udostępniono?
  Müller o żądaniach KE ws. SN: co do przywrócenia sędziów - "dajemy procedurę, w której to się może odbywać"
  Reforma systemu dyscyplinarnego jest, likwidacja Izby Dyscyplinarnej SN jest, a jeżeli chodzi o przywrócenie sędziów, to "dajemy procedurę, w której to się może odbywać" - mówił w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller pytany o spełnienie przez Polskę warunków postawionych przez Komisji Europejskiej.
  Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość RODO – konferencja online 25 maja 2022 r.
  W środę 25 maja 2022 r. o godz. 9:00 odbędzie się konferencja online poświęcona tematyce RODO z okazji 4 lat jego funkcjonowania. Gośćmi wydarzenia będą jedni z najlepszych ekspertów z dziedziny ochrony danych osobowych w Polsce. Zaproszeni eksperci przybliżą praktyczne aspekty stosowania RODO ujęte w trzech perspektywach czasu. Portal infor.pl objął patronat medialny nad tą konferencją.
  Horała: pierwszy wniosek do KE o płatność w ramach KPO w III kwartale
  Rząd planuje wysłać do Komisji Europejskiej pierwszy wniosek o płatność w ramach Krajowego Planu Odbudowy w III kwartale br. - poinformował w czwartek w Senacie wiceminister funduszy i polityki regionalnej Marcin Horała.
  Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia
  Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia to ustawa regulująca polskie postępowanie w sprawach o wykroczenia.
  Mieszkanie bez wkładu - dla kogo nowe rozwiązanie?
  Czy aktualna sytuacja na rynku nieruchomości pozwala na realne skorzystanie z rozwiązań programu „Mieszkania bez wkładu”?
  Kodeks karny skarbowy
  Kodeks karny skarbowy (uchwalony 10 września 1999 r.; obowiązuje od 17 października 1999 r.), zwany skrótowo "kks", to pierwsza ustawa rangi kodeksowej w polskim systemie prawnym, która określa zasady odpowiedzialności karnej za przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe. Wcześniej (od 1 stycznia 1927 r. do uchwalenia obecnego kks) tę dziedzinę prawa karnego regulowały zwykłe ustawy karne skarbowe. Przestępstwa i wykroczenia skarbowe to (najogólniej rzecz ujmując) określone w kks zachowania (czyny i zaniechania) godzące w szczególności w podatki, opłaty i inne daniny publiczne - szerzej: w interes finansowy Skarbu Państwa, jednostek samorządu terytorialnego a także Unii Europejskiej.
  RPP: Odwiedziny u pacjentów w szpitalu nie mogą być ograniczane
  Utrzymywanie przez szpitale restrykcyjnych ograniczeń w korzystaniu z praw pacjenta może stanowić praktykę naruszającą zbiorowe prawa pacjentów – podkreśla Rzecznik Praw Pacjenta.
  Rehabilitacja 25 plus - ruszył nabór wniosków
  Rehabilitacja 25 plus to dofinansowanie przeznaczone dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami, które w roku 2016 lub później zakończyły uczęszczanie do placówek pobytu dziennego. Jakie są warunki jego uzyskania, a także kto i od kiedy może składać wnioski?
  Kodeks rodzinny i opiekuńczy
  Kodeks rodzinny i opiekuńczy reguluje kwestie z zakresu prawa rodzinnego. Ustawa została uchwalona w 1964 r. i była wielokrotnie nowelizowana.