| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Wybory > Partie polityczne > Prawica Rzeczypospolitej

Prawica Rzeczypospolitej

Twórcą partii chrześcijańsko-konserwatywnej Prawica Rzeczpospolitej są Marek Jurek, Małgorzata Bartyzel, Dariusz Kłeczek, Lucyna Wiśniewska , Marian Piłka i Artur Zawisza, którzy w kwietniu 2007 roku wystąpili z Prawa i Sprawiedliwości. Głównym motywem opuszczenia szeregów rządzącej partii był upadek projektu zmian w konstytucji, które miały umocnić gwarancje ochrony życia i godności człowieka.

Program partii

Partia odwołuje się do wartości chrześcijańskich, rodziny, życia i moralności publicznej. Do czołowych postulatów należy wprowadzenie prawnych gwarancji ochrony tych wartości. Partia opowiada się za polityką prorodzinna, wspieraniem przedsiębiorczości i zasadą swobody gospodarczej.

Postuluje bliską współpracę z Unią Europejską, przy utrzymaniu jak największej suwerenności Polski.
Członkowie Prawicy Rzeczpospolitej są również za zachowaniem polskiej waluty.

Na blogu prowadzonym przez prezesa partii Marka Jurka czytamy: Prawica Rzeczypospolitej walczy o zbudowanie polskiej polityki europejskiej, działającej na rzecz silnej opinii chrześcijańskiej w Europie i kierującej się zasadą: tyle wspólnych instytucji i kompetencji, ile wspólnych wartości i interesów.

Reforma polityczna państwa powinna opierać się przede wszystkim na wprowadzeniu ordynacji większościowej, co zdaniem partii wzmocni społeczną kontrolę polityków i siłę parlamentarnego mandatu

Polityków Prawicy Rzeczpospolitej nie ma obecnie w Sejmie ani Senacie. Partia utworzyła Komitet Wyborczy Prawica Rzeczpospolitej w związku z chęcią udziału w nadchodzących wyborach do europarlamentu.

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

KORONAWIRUS TWOJE PRAWA

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Czublun Trębicki Kancelaria Radców Prawnych Spółka Partnerska

Doradztwo prawne dla biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »