| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Wybory > Partie polityczne > Prawica Rzeczypospolitej

Prawica Rzeczypospolitej

Twórcą partii chrześcijańsko-konserwatywnej Prawica Rzeczpospolitej są Marek Jurek, Małgorzata Bartyzel, Dariusz Kłeczek, Lucyna Wiśniewska , Marian Piłka i Artur Zawisza, którzy w kwietniu 2007 roku wystąpili z Prawa i Sprawiedliwości. Głównym motywem opuszczenia szeregów rządzącej partii był upadek projektu zmian w konstytucji, które miały umocnić gwarancje ochrony życia i godności człowieka.

Program partii

Partia odwołuje się do wartości chrześcijańskich, rodziny, życia i moralności publicznej. Do czołowych postulatów należy wprowadzenie prawnych gwarancji ochrony tych wartości. Partia opowiada się za polityką prorodzinna, wspieraniem przedsiębiorczości i zasadą swobody gospodarczej.

Postuluje bliską współpracę z Unią Europejską, przy utrzymaniu jak największej suwerenności Polski.
Członkowie Prawicy Rzeczpospolitej są również za zachowaniem polskiej waluty.

Na blogu prowadzonym przez prezesa partii Marka Jurka czytamy: Prawica Rzeczypospolitej walczy o zbudowanie polskiej polityki europejskiej, działającej na rzecz silnej opinii chrześcijańskiej w Europie i kierującej się zasadą: tyle wspólnych instytucji i kompetencji, ile wspólnych wartości i interesów.

Reforma polityczna państwa powinna opierać się przede wszystkim na wprowadzeniu ordynacji większościowej, co zdaniem partii wzmocni społeczną kontrolę polityków i siłę parlamentarnego mandatu

Polityków Prawicy Rzeczpospolitej nie ma obecnie w Sejmie ani Senacie. Partia utworzyła Komitet Wyborczy Prawica Rzeczpospolitej w związku z chęcią udziału w nadchodzących wyborach do europarlamentu.

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Polish Advisory Group

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »