REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
fot. TVP
fot. TVP

REKLAMA

REKLAMA

13 czerwca na antenie TVP odbyła się debata wyborcza, w której wzięli udział kandydaci wszystkich partii zasiadających w ławach sejmowych.

Sam kształt debaty oraz zaproszenie tylko niektórych kandydatów spowodowało, że debata w telewizji publicznej spotkała się z krytyką.

REKLAMA

Zaskoczył wykonujący obowiązki prezydenta Marszałek Bronisław Komorowski, który pierwotnie zapowiedział, że nie pojawi się w studiu na Woronicza, a pomimo swoich zapowiedzi stawił się w telewizji. Eksperci oceniają działanie Komorowskiego jako zamierzone zagranie marketingowe, mające na celu skupić uwagę mediów na kandydacie Platformy Obywatelskiej.

REKLAMA

Debata przebiegała w spokojnej atmosferze. Jedynie kandydatowi SLD Grzegorzowi Napieralskiemu udało się wejść w ostrzejszą dyskusję z Bronisławem Komorowskim.
Złość kandydata PO wywołał apel Napieralskiego skierowany do wyborców marszałka, by ci zagłosowanie właśnie na niego, gdyż „tylko on może zatrzymać powrót IV RP”.

Kształt debaty uniemożliwiał otwartą polemikę i wymianę argumentów bezpośrednio pomiędzy kandydatami. To także spotkało się z głosami krytycznymi komentatorów sceny politycznej, którzy uznali, że przez to temperatura debaty znacznie się obniżyła, a momentami wręcz kandydaci usypiali.

Debata była podzielona na pięć rund. Każdy kandydat dostawał czas na przedstawienie swojej wizji prezydentury, polityki społecznej, spraw wewnętrznych, gospodarki oraz polityki zagranicznej. Na końcu każdy zaprezentował priorytety swej prezydentury.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W kwestii edukacji pomiędzy kandydatami była pełna zgodność. Wszyscy uważali, że należą się młodym polakom równe szanse edukacyjne począwszy od przedszkoli skończywszy na studiach.

Zobacz też: Kompendium wiedzy o wyborach

REKLAMA

Największe różnice programowe pomiędzy kandydatami były widoczny, gdy zostali oni poproszeni o zabranie głosu w kwestii metody in vitro i jej refundacji.
Jak przystało na kandydata Lewicy Napieralski zapowiedział refundacja dla każdego. Jarosław Kaczyński dopuścił zastosowanie metody in vitro, jednak podkreślił, że należy skupić się na wprowadzeniu program leczenia bezpłodności. Marszałek Komorowski wzywał do kompromisu, pomiędzy zainteresowanymi stronami, natomiast Minister Gospodarki Waldemar Pawlak wyraził opinię, że tego typu ustawy powinny przechodzić przez Sejm większością 3/5 głosów.

W kwestii wprowadzenia waluty euro najbardziej sceptycznym okazał się Waldemar Pawlak. Uznał, że w trudnych czasach, lepiej radzą sobie państwa, które posiadają własną walutę. Na przeciwległym biegunie znalazł się Grzegorz Napieralski, który chciałby przyjąć euro najszybciej jak jest to możliwe. 

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2010

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ustawa o ochronie sygnalistów przyjęta przez Sejm. Najważniejsze zmiany

W dniu 23 maja 2024 r. Sejm przyjął długo oczekiwaną ustawę o ochronie sygnalistów. Główne założenia ustawy nie zmieniły się od ostatniego projektu zaprezentowanego przez Radę Ministrów. Niemniej posłowie zdecydowali się na wprowadzenie kilku poprawek, w tym te najważniejsze dotyczące grup kapitałowych.

Podwyżka ryczałtu na przejazdy. Od 1 czerwca 2024 r. będzie to 889,40 zł. Sprawdź dla kogo i jak uzyskać wyższą kwotę

889,40 zł – tyle od 1 czerwca 2024 r. będzie wynosił ryczałt za przejazdy, których koszt może być finansowany w ramach bonu stażowego.

Lato w mieście: lista zakwalifikowanych

Od 14 do 26 maja do północy trwały zapisy na tegoroczną edycję warszawskiej akcji "Lata w Mieście". Kiedy listy zakwalifikowanych? 

Redaktor Infor.pl i Dziennik.pl płynie dla psów ze schroniska. Co to za akcja?

Piotr Nowak, prowadzący codzienny Przegląd Prasy i portali na Infor.pl nie jest obojętny na los zwierząt. Aby zwrócić uwagę na potrzeby zwierzaków ze schroniska w Sosnowicach przepłynie dystans 5 km wpław. Zdradzamy szczegóły akcji. 

REKLAMA

Od 2025 r. renta socjalna ma zwiększyć się o dodatek, tak aby łączna suma świadczeń była równa minimalnemu wynagrodzeniu za pracę ustalonemu na dzień 31 grudnia 2024 r. Dla kogo dodatek?

Od 2025 roku renta socjalna zwiększy się o dodatek, w ten sposób, aby łączna suma świadczeń była równa minimalnemu wynagrodzeniu za pracę ustalonemu na dzień 31 grudnia 2024 roku. Dla kogo dodatek do renty socjalnej? Od kiedy?

2222,60 zł, czyli o 227,50 zł więcej będzie wynosiło to świadczenie. Od 1 czerwca, dla osób przed 30 rokiem życia.

Od 1 czerwca 2024 r. osoby przed 30 rokiem życia będą mogły liczyć na większe wsparcie. 2222,60 zł, czyli o 227,50 zł więcej niż do końca maja 2024 r. będzie wynosił bon stażowy, do którego mają pierwszeństwo.

Od 1 czerwca 2024 r. o ponad 200 zł wzrosną stawki premii stażowych

W Monitorze Polskim ukazało się obwieszczenie w sprawie wysokości kwot premii i kosztów przejazdu. Od 1 czerwca wzrosną stawki premii stażowych wypłacanych przez starostów w związku z promocją zatrudnienia bezrobotnych do 30 roku życia i kwoty ryczałtu z tytułu kosztów przejazdu. Ile dokładnie?

Osoby ze szczególnymi potrzebami będą miały szerszy dostęp do produktów takich jak m.in: komputery, czytniki książek czy telefony komórkowe. Prezydent podpisał ustawę

Osoby ze szczególnymi potrzebami będą miały szerszy dostęp do produktów takich jak m.in: komputery, czytniki książek czy telefony komórkowe. Prezydent podpisał ustawę, która wdraża dyrektywę UE dotyczącą wymogów dostępności produktów i usług.

REKLAMA

Obchody urodzin Hitlera. Ruszyła rozprawa odwoławcza

W poniedziałek, w Sądzie Okręgowym w Rybniku, rozpoczęła się odwoławcza rozprawa dotycząca obchodów urodzin Adolfa Hitlera, które miały miejsce w Wodzisławiu Śląskim w 2017 roku. Wcześniej, sześciu uczestników tego zgromadzenia zostało skazanych na zawieszone kary więzienia przez sąd rejonowy w Wodzisławiu.

Jak chronić dane transakcyjne w świecie tradycyjnych i cyfrowych walut?

Świat finansów ewoluuje, a wraz z nim sposób, w jaki przechowujemy i wykorzystujemy pieniądze. Od gotówki po kryptowaluty – każda forma wymaga stosowania odpowiednich środków bezpieczeństwa, które pozwolą chronić dane transakcyjne. W jaki sposób zabezpieczać te dane w świecie walut tradycyjnych i cyfrowych?

REKLAMA