Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Cmentarz

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Miejsce na cmentarzu, ceny. Czy można założyć prywatny cmentarz? Przed nami Święto Zmarłych, jedno z najważniejszych świąt w roku. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że obowiązujące prawo pogrzebowe, od 1959 roku nie uległo zmianie. Rodzi to wiele bardzo doczesnych problemów. Nowa ustawa ma zostać skierowana do Rady Ministrów jeszcze w tym roku.
We Wszystkich Świętych, czyli 1 listopada 2021 r. cmentarze będą otwarte. Tak wynika z zapowiedzi ministra zdrowia.
Cmentarz zostanie zdefiniowany w nowej ustawie, która ma całościowo regulować problematykę tzw. prawa pośmiertnego.
1 listopada 2021 r. cmentarze będą otwarte? O rekomendacje był pytany minister zdrowia Adam Niedzielski.
Prawo do grobu i rezerwacja miejsca pochówku to kwestie, które obecnie budzą szereg wątpliwości. Jak zostaną uregulowane w nowych przepisach?
Nowa ustawa o cmentarzach i chowaniu zmarłych ma w sposób kompleksowy regulować problematykę tzw. prawa pośmiertnego. Oto założenia projektu.
Premier ogłosił, iż 31 października, 1 i 2 listopada cmentarze będą zamknięte. Zwrócił się również z prośbą o powstrzymanie się od wyjazdów, również wyjazdów poza miasta.
1 listopada 2020 r. z powodu pandemii nie będzie mszy św. na cmentarzach i procesji z modlitwą za zmarłych. Biskupi zachęcają wiernych do indywidualnego nawiedzania cmentarzy.
Czy zgodnie z polskim prawem można pochować kogoś na własnej działce? Czy prawo przewiduje pochówek poza cmentarzem np. w ogrodzie osoby zmarłej?
Kult pamięci po osobie zmarłej jest jednym z dóbr osobistych. Prawo chroni zatem niemajątkowy charakter prawa do grobu, polegający na pielęgnowaniu wspomnień, dbałości o nagrobek czy odbywaniu ceremonii religijnych.
Policja przypomina, iż w okresie Wszystkich Świętych częściej niż zwykle dochodzi do kradzieży na cmentarzach czy w naszych domach. Jak zadbać o bezpieczeństwo w tych dniach?