REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Maseczki

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Maseczki. Gdzie wciąż jeszcze trzeba je nosić

Nakaz noszenia maseczek został przedłużony do końca czerwca 2023 r. Zakres, w jakim będzie obowiązywał uległ zmianie. Gdzie noszenie maseczek będzie nadal prawnym obowiązkiem? W jakich miejscach nakaz noszenia maseczek przestaje obowiązywać?

Bez maseczek w aptekach - założenia projektu

Zniesienie obowiązku zasłaniania ust i nosa w aptekach zakłada projekt, którego założenia opublikowano w wykazie prac legislacyjnych i programowych rządu.

Stan zagrożenia epidemicznego: Niedzielski ujawnia plany rządu

Wstępną, planowaną datą zniesienia stanu zagrożenia epidemicznego jest koniec czerwca tego roku – zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Resort „przymierza się” do zniesienia obowiązku noszenia maseczek w aptekach.

Nakaz noszenia maseczek. Jeszcze do końca kwietnia

Nakaz noszenia maseczek będzie obowiązywał jeszcze do końca kwietnia 2023 r. Rząd postanowił o przedłużeniu tego obowiązku. W jakich miejscach trzeba nosić maseczki? Kto ma obowiązek zasłaniania nosa i ust? Czy przepisy przewidują jakieś wyjątki?

REKLAMA

Nakaz noszenia maseczek będzie przedłużony. Jak długo jeszcze?

Nakaz noszenia maseczek ma zostać przedłużony o kolejny miesiąc – do końca kwietnia 2023 r. Gdzie wciąż należy nosić maseczki? Kto podlega temu obowiązkowi? Czy są jakieś wyjątki od obowiązku noszenia maseczek?

Czy noszenie maseczek chroni przed wirusami grypy i Covid-19

Noszenie maseczek, nawet takich jak N95, nie chroni przed wirusami grypy i Covid19, ani paragrypy – wykazała metaanaliza opublikowana przez Cochrane Library. Z naukowego punktu widzenia nie ma wciąż dostatecznych dowodów na skuteczność maseczek. Są jednak wątpliwości co do metodologii badań.

Gdzie trzeba nosić maseczki w Polsce w 2023 roku?

Nakaz noszenia maseczek nadal obowiązuje w 2023 r. w budynkach, w których prowadzona jest działalność lecznicza oraz w aptekach. Obecnie obowiązywanie tego nakazu przedłużono do końca marca 2023 r. W porównaniu z poprzednim stanem prawnym zakres nakazu zakrywania nosa i ust przy pomocy maseczki został znacznie ograniczony, zarazem jednak zaostrzono go tam, gdzie nadal będzie obowiązywał. Gdzie należy nosić maseczki? Kto podlega temu obowiązkowi?

Maseczki w szpitalach i aptekach - obowiązek przedłużony do końca marca 2023 r.

Nowe rozporządzenie przedłuża do końca marca 2023 r. obowiązek noszenia maseczek w szpitalach i aptekach.

REKLAMA

Obowiązek noszenia maseczek w aptekach zostanie przedłużony do końca marca

Rząd przedłuży do 31 marca 2023 r. aktualne ograniczenia epidemiczne, m.in. obowiązkowe maseczki w szpitalach i aptekach. W wykazie prac rządu zamieszczono w środę informację na ten temat.

Maseczki w aptekach i przychodniach do końca marca 2023 r.?

Obowiązek zakrywania nosa i ust maseczką w aptekach, przychodniach i w szpitalach zostanie przedłużony co najmniej do końca marca 2023 r. – zapowiada minister zdrowia Adam Niedzielski. Maseczki ograniczają transmisję chorób, nie tylko COVID-19, ale również grypy czy wirusa RSV – powiedział PAP szef MZ.

Maseczki w szpitalach i w aptekach do końca grudnia 2022 r.?

Obowiązek noszenia maseczek w szpitalach i w aptekach zostanie przedłużony do końca grudnia. Tak wynika z informacji w wykazie prac legislacyjnych rządu.

Maseczki w szpitalach i w aptekach do końca października 2022 r.

Obowiązek noszenia maseczek w szpitalach i w aptekach zostanie przedłużony do końca października 2022 r.

Czy wrócą obowiązkowe maseczki w komunikacji miejskiej?

We wrześniu mogą pojawić się impulsy do zwiększenia zakażeń koronawirusem, np. powrót dzieci do szkół; wtedy będziemy się zastanawiali, czy jakichś regulacji, chociażby dotyczących maseczek w środkach transportu, nie zastosować - powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Maseczki w aptekach i szpitalach do 31 sierpnia 2022 r.

Opublikowane w Dzienniku Ustaw rozporządzenie przedłuża obowiązek noszenia maseczek w szpitalach i aptekach do 31 sierpnia 2022 r.

Maseczki w aptekach i przychodniach - do kiedy?

Opublikowane w Dzienniku Ustaw rozporządzenie wydłuża obowiązek zakrywania ust i nosa w aptekach, przychodniach i szpitalach.

Obowiązek noszenia maseczek w aptekach zostanie utrzymany

Obowiązek zakrywania nosa i ust maseczką w aptekach, przychodniach i w szpitalach ma zostać utrzymany. Takie informacje przekazał PAP rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Obostrzenia COVID-owe dot. m.in. zniesienia obowiązku noszenia maseczek zostają zdjęte zbyt wcześnie? PPOZ ostrzega

Zgodnie z decyzją ministra zdrowia od 28 marca zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek – z wyjątkiem podmiotów leczniczych. Zniesiona zostanie także izolacja domowa, kwarantanna dla współdomowników i kwarantanna graniczna.

Koniec maseczek i kwarantanny – ważne zmiany od 28 marca 2022 r.

Koniec maseczek i kwarantanny od 28 marca 2022 r. to ważne zmiany zapowiedziane przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Co warto o nich wiedzieć?

Zniesienie obowiązku noszenia maseczek od 1 kwietnia?

Rada Ministrów zajmie się we wtorek 22 marca 2022 r. rekomendacją ministra zdrowia dotyczącą zakończenia obowiązku noszenia maseczek - zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Decyzje kierunkowe właściwie są przyjęte, została kwestia zatwierdzenie terminu - dodał.

Bez maseczek od kwietnia? Rekomendacja ministra zdrowia

Minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił premierowi propozycję zniesienia od początku kwietnia obostrzeń dotyczących noszenia maseczek, kwarantanny i izolacji.

Do kiedy maseczki? Minister o możliwych decyzjach

Do kiedy będziemy nosić maseczki? Kiedy najwcześniej możemy spodziewać się decyzji w tej sprawie?

Uchylony mandat za brak maseczki dla chorującego psychicznie

Stuzłotowym mandatem za brak maseczki został ukarany całkowicie ubezwłasnowolniony chorujący psychicznie mężczyzna. Po interwencji Rzecznika Praw Obywatelskich sąd uchylił mandat.

Kary za brak maseczek - więcej mandatów?

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiada politykę wystawiania mandatów za brak maseczek. Co ze zwróceniem uwagi czy upomnieniem?

Obostrzenia - maseczki i dystans

Obostrzenia nadal obowiązują. Maseczki nie trzeba nosić na świeżym powietrzu. Inaczej jest jednak w przypadku np. kin czy autobusów.

Brak maseczki i uniewinnienie. Utrwalona linia orzecznicza?

Brak maseczki w miejscu publicznym skutkował dla obywatela grzywną. RPO podkreśla, iż SN uwzględnił kasację wobec utrwalonej linii orzeczniczej.

Od kiedy bez maseczek na powietrzu?

Od kiedy bez maseczek na powietrzu? To pytanie pojawia się często w związku z wejściem w życie nowego rozporządzenia dotyczącego obostrzeń.

Maseczki na świeżym powietrzu? Zmiany od 15 maja 2021 r.

Maseczki na świeżym powietrzu nie będą obowiązkowe od 15 maja 2021 r. pod warunkiem zachowania odpowiedniego dystansu.

Kto musi nosić maseczkę a kto nie? Zasada, wyjątki, kary

Kto musi nosić maseczkę? Nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki (aktualnie przedłużony do 28 marca 2021 r.) wynika z rozporządzenia Rady Ministrów z 26 lutego 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 367 i 415), zmienionego rozporządzeniem Rady Ministrów z 10 marca 2021 r. (Dz. U. poz. 436). Kto musi nosić maseczkę? Kto nie musi nosić maseczki? Kiedy można (chwilowo) zdjąć maseczkę? Grzywna do 500 zł za brak maseczki?

Szczepienia ozdrowieńców przeciw COVID-19 po zmianach

Szczepienia ozdrowieńców przeciw COVID-19 to jedna z kwestii, które zmienionych nowelizacją rozporządzenia dotyczącego ograniczeń epidemicznych.

Przyłbica nie zastąpi maseczki?

Przyłbica nie zastąpi maseczki? O planowanych zmianach dotyczących zasad zasłaniania nosa i ust mówił podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Maseczki – nakaz zakrywania ust i nosa według ustawy

Maseczki, a konkretnie nakaz zakrywania ust i nosa, budzą sporo kontrowersji, również legislacyjnych. Tzw. ustawa covidowa, którą podpisał Prezydent ma na celu rozwianie tych wątpliwości. Jakie zmiany zostały przewidziane w ustawie? Co mogą oznaczać w praktyce?

Ustawa covidowa - co z publikacją w Dzienniku Ustaw?

Ustawa covidowa została podpisana przez Prezydenta. Dotąd nie została jednak opublikowana w "Dzienniku Ustaw". O przyczyny opóźnienia pytany był rzecznik rządu Piotr Müller. Co odpowiedział?

Nakaz noszenia maseczek przeniesiony do ustawy

Nakaz noszenia maseczek ma zostać przeniesiony do ustawy. Zgodnie z zapowiedziami rządu przepisy w tym zakresie zostaną doprecyzowane.

RPO apeluje o działania legislacyjne dotyczące maseczek

Rzecznik Praw Obywatelskich wskazuje, iż obowiązek noszenia maseczek powinna przewidywać ustawa, a nie rozporządzenie rządu. RPO zaapelował do premiera o pilne zainicjowanie odpowiednich działań legislacyjnych.

REKLAMA