REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Turnus rehabilitacyjny

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Bezpłatne turnusy rehabilitacyjne

Bezpłatne turnusy rehabilitacyjne będę organizowane już tego lata. Dla kogo są skierowane i jakie obowiązują zasady naboru? Poniżej wykaz dokumentów, które należy złożyć, aby móc korzystać z darmowej rehabilitacji, opieki medycznej i regeneracji. 

Komu w 2024 r. przysługuje 21 dni płatnego urlopu zdrowotnego? Pracodawca musi go udzielić.

W katalogu uprawnień pracowniczych znajduje się obecnie kilka zwolnień od pracy, które pracownik może wykorzystać niezależnie od przysługującego mu urlopu wypoczynkowego. Są wśród nich np. zwolnienie z powodu działania siły wyższej, dni opieki nad dzieckiem, czy urlopy okolicznościowe. Jednak pracownicy spełniający odpowiednie warunki, mają też prawo do skorzystania z 21 dni płatnego urlopu zdrowotnego.

Zatrudnianie osób niepełnosprawnych. Wynagrodzenie pracownika niepełnosprawnego za czas udziału w turnusie rehabilitacyjnym

Osobie niepełnosprawnej przysługuje zwolnienie od pracy w celu uczestniczenia w turnusie rehabilitacyjnym. Za czas tego zwolnienia pracownikowi niepełnosprawnemu przysługuje wynagrodzenie. Jak należy je obliczyć i kiedy wypłacić?

Dodatkowy urlop za orzeczenie o niepełnosprawności. Ile dni?

Jeżeli osoba niepełnosprawna ma orzeczony umiarkowany stopień niepełnosprawności (tzw. druga grupa), to taka osoba ma prawo do dodatkowego urlopu w wymiarze 10 lub 21 dni rocznie. Uprawnienie wynika z innej ustawy niż Kodeks pracy. Na co zwrócić uwagę, żeby wydłużyć urlop?

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA