| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Sprawy urzędowe > Gmina > Nieruchomości > Na co zwrócić uwagę dokonując zakupu mieszkania na rynku pierwotnym

Na co zwrócić uwagę dokonując zakupu mieszkania na rynku pierwotnym

Dokonując zakupu mieszkania na rynku pierwotnym warto zastanowić się nad wyborem dewelopera lub spółdzielni mieszkaniowej, od której możemy zakupić mieszkanie. Wybór dewelopera powinien być zawsze poprzedzony wnikliwą wiedzą o przedsiębiorcy, którą możemy uzyskać poprzez badanie jego dotychczasowej działalności.

Zakup mieszkania w spółdzielni

Należy mieć świadomość tego , że zakup mieszkania powinna poprzedzać głęboka i rzeczowa analiza, nie tylko dotycząca lokalizacji obiektu , który zamierzamy zakupić , lecz również czy budynek ten spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa, ma właściwe sobie certyfikaty, czy ma położenie warunkujące jego stabilność tektoniczną, oraz czy podłoże, na którym stoi jest wolne od przemieszczeń, podtopień, zapadnięć.

Wszelkie te informacje w przedmiocie zakupu powinny być zawsze brane pod uwagę, dlatego też warto jest zawsze zasięgnąć informacji o deweloperze bądź spółdzielni w Polskim Związku Pracodawców Budownictwa, gdzie od 1999 roku przyznawany jest CERTYFIKAT DEWELOPERA. Certyfikat Dewelopera jest wydawany rzetelnym i wiarygodnym firmom deweloperskim działającym na krajowym rynku nieruchomości.

Dzięki podjętym przez Związek Pracodawców Budownictwa działaniom, popartym przez wysokiej klasy ekspertów z dziedziny budownictwa, finansów i bankowości, już po dziesięciu latach funkcjonowania Certyfikatu Dewelopera można stwierdzić, że dzięki tej inicjatywie wyłoniła się w chwili obecnej grupa kilkudziesięciu bardzo dobrych, sprawdzonych pod kątem formalno-prawnym i finansowym firm deweloperskich, realizujących budownictwo mieszkaniowe na terenie całego kraju.

Zobacz również serwis: Nieruchomości

Co na to wszystko ustawa

Warto nadmienić, że zgodnie z art. 902(2) ustawy kodeks cywilny, jeżeli strony nie postanowiły inaczej właściciel przekazujący nieruchomość nie ponosi odpowiedzialności za jej wady.

Wyłączenie odpowiedzialności przekazującego za wady nieruchomości obejmuje te roszczenia, które są aktualne przy wadzie nieruchomości jako rzeczy oznaczonej co do tożsamości, przy uwzględnieniu okoliczności, że przekazanie następuje nieodpłatnie. Wyłączenie obejmuje także odpowiedzialność odszkodowawczą.

reklama

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Zanim wybierzemy dewelopera powinniśmy poprzedzić to wnikliwą wiedzą o przedsiębiorcy, którą możemy uzyskać poprzez badanie jego dotychczasowej działalności.
Zanim wybierzemy dewelopera powinniśmy poprzedzić to wnikliwą wiedzą o przedsiębiorcy, którą możemy uzyskać poprzez badanie jego dotychczasowej działalności.

Praktyki HRM. Najlepsze studia przypadku z polskiego rynku (książka)29.90 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Lidia Bucka

Adwokat, doktor nauk prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »