| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Sprawy urzędowe > Gmina > Nieruchomości > Na co zwrócić uwagę dokonując zakupu mieszkania na rynku pierwotnym

Na co zwrócić uwagę dokonując zakupu mieszkania na rynku pierwotnym

Dokonując zakupu mieszkania na rynku pierwotnym warto zastanowić się nad wyborem dewelopera lub spółdzielni mieszkaniowej, od której możemy zakupić mieszkanie. Wybór dewelopera powinien być zawsze poprzedzony wnikliwą wiedzą o przedsiębiorcy, którą możemy uzyskać poprzez badanie jego dotychczasowej działalności.

Zakup mieszkania w spółdzielni

Należy mieć świadomość tego , że zakup mieszkania powinna poprzedzać głęboka i rzeczowa analiza, nie tylko dotycząca lokalizacji obiektu , który zamierzamy zakupić , lecz również czy budynek ten spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa, ma właściwe sobie certyfikaty, czy ma położenie warunkujące jego stabilność tektoniczną, oraz czy podłoże, na którym stoi jest wolne od przemieszczeń, podtopień, zapadnięć.

Wszelkie te informacje w przedmiocie zakupu powinny być zawsze brane pod uwagę, dlatego też warto jest zawsze zasięgnąć informacji o deweloperze bądź spółdzielni w Polskim Związku Pracodawców Budownictwa, gdzie od 1999 roku przyznawany jest CERTYFIKAT DEWELOPERA. Certyfikat Dewelopera jest wydawany rzetelnym i wiarygodnym firmom deweloperskim działającym na krajowym rynku nieruchomości.

Dzięki podjętym przez Związek Pracodawców Budownictwa działaniom, popartym przez wysokiej klasy ekspertów z dziedziny budownictwa, finansów i bankowości, już po dziesięciu latach funkcjonowania Certyfikatu Dewelopera można stwierdzić, że dzięki tej inicjatywie wyłoniła się w chwili obecnej grupa kilkudziesięciu bardzo dobrych, sprawdzonych pod kątem formalno-prawnym i finansowym firm deweloperskich, realizujących budownictwo mieszkaniowe na terenie całego kraju.

Zobacz również serwis: Nieruchomości

Co na to wszystko ustawa

Warto nadmienić, że zgodnie z art. 902(2) ustawy kodeks cywilny, jeżeli strony nie postanowiły inaczej właściciel przekazujący nieruchomość nie ponosi odpowiedzialności za jej wady.

Wyłączenie odpowiedzialności przekazującego za wady nieruchomości obejmuje te roszczenia, które są aktualne przy wadzie nieruchomości jako rzeczy oznaczonej co do tożsamości, przy uwzględnieniu okoliczności, że przekazanie następuje nieodpłatnie. Wyłączenie obejmuje także odpowiedzialność odszkodowawczą.

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Zanim wybierzemy dewelopera powinniśmy poprzedzić to wnikliwą wiedzą o przedsiębiorcy, którą możemy uzyskać poprzez badanie jego dotychczasowej działalności.
Zanim wybierzemy dewelopera powinniśmy poprzedzić to wnikliwą wiedzą o przedsiębiorcy, którą możemy uzyskać poprzez badanie jego dotychczasowej działalności.

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

TaxCorner

TaxCorner - Kancelaria Doradcy Podatkowego Artur Ratajczak jest młodą, prężnie rozwijającą się firmą doradztwa podatkowego. Świadczymy usługi doradcze, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie oferujemy usługi najwyższej jakości.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK