| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Sprawy urzędowe > Gmina > Powódź 2010 > Aktualna sytuacja powodziowa - 8 czerwiec

Aktualna sytuacja powodziowa - 8 czerwiec

W nocy Wisła przerwała wały w okolicach Janowca koło Kazimierza Dolnego (lubelskie) i Ostrowa w gminie Tarłów (świętokrzyskie). Powiększyło się rozlewisko w gminie Wilków, po wczorajszym przerwaniu wału. Do do środy włącznie został zamknięty Wał Miedzeszyński w Warszawie.

Według stanu wód na godz. 14.00 (7 czerwca br.) stan alarmowy jest przekroczony na Wiśle w Annopolu o 264 cm, w Puławach o 189 cm i w Dęblinie o 135 cm

Zobacz też: Powrót do domu po powodzi

Sytuacja na Opolszczyźnie jest stabilna. Druga fala powodziowa przeszła nie powodując większych zniszczeń. Wystąpiły lokalne podtopienia, woda wylała się na pola i łąki, nie wlała się jednak ponownie do domów. Jak dotąd, trudna sytuacja występowała w miejscowościach: Horula, Kąty Opolskie, Cisek, Bierawa, Żelazna i Czarnowąsy, gdzie wały przeciwpowodziowe zostały już wcześniej uszkodzone.

Stan alarmowy na rzekach przekroczony jest w czterech miejscach, a stan ostrzegawczy w pięciu.

Zobacz też: Osuszanie budynków po powodzi 

Przewiduje się, że fala kulminacyjna dotrze do Warszawy w środę 9 czerwca br. o godzinie 3 w nocy. Przewiduje się, że jej wysokość wyniesie 780 centymetrów. Fala powodziowa na Wiśle będzie taka sama, jak w maju.

Przerwano akcję w Świniarach z uwagi na wysoki poziom wody. Wojsko i strażacy zostali skierowani do Dobrzykowa, gdzie pracują przy umacnianiu wałów.

W powiecie piaseczyńskim sytuacja jest stabilna. Na bieżąco monitorowane i uszczelniane są wały przeciwpowodziowe. Duże przesiąknięcia występują na dwóch odcinkach o łącznej długości 120 m na wale wstecznym rzeki Jeziorki.

W Płocku na bieżąco monitorowane i uszczelniane są wały przeciwpowodziowe. Stale kontrolowana jest sytuacja w dzielnicach: Radziejów i Borowiczki.

Władze Warszawy zadecydowały o ponownym zamknięciu Wału Miedzeszyńskiego: w nocy z poniedziałku na wtorek (od północy 7 czerwca br.), na cały wtorek i środę (8 i 9 czerwca br.).

W związku z zagrożeniem powodziowym we wtorek i środę (8 i 9 czerwca) w Warszawie będą nieczynne wybrane placówki oświatowe: żłobki, przedszkola i szkoły w Wawrze, Białołęce, na Pradze Północ, Pradze Południe i jedna placówka na Mokotowie.

Zobacz też: Jak zabezpieczyć się przed stratami powodziowymi

W związku ze stabilizacją sytuacji hydrologicznej na Odrze w rejonie miasta Szczecina oraz korzystnymi prognozami hydrologicznymi podjęto decyzję o odwołaniu alarmu przeciwpowodziowego.

Z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w ciągu najbliższych dni, poziom wody w Odrze będzie bardzo wolno, ale sukcesywnie obniżał się. Mimo tego należy liczyć się z niewielkim wzrostem zagrożeń po dotarciu do koryta Odry wezbranych wód Warty.

Od dziś (8 czerwca br.) stan alarmu przeciwpowodziowego zostanie zastąpiony przez stan pogotowia przeciwpowodziowego na terenie Szczecina.

Zobacz też: Czy przewoźnicy zapłacą odszkodowania

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Turek

Ewa Turek ekspert komunikacji, trener biznesu, mediator. Od 20 lat doradza w świecie biznesu wspierając w rozwoju osobistym i zawodowym. Pracuje z zarządami, managerami, uczelniami, startupami. Pomaga w skutecznej komunikacji na scenie, w pracy, w życiu. Od 1996 roku działa w branży doradztwa personalnego. Pamięta czasy bez internetu i telefonów komórkowych. Technologia się zmienia, pozostaje człowiek. Mówca na konferencji TEDx. Od lat związana z międzynarodową organizacją edukacyjną Toastmasters International gdzie uzyskała najwyższy tytuł - Distinguished Toastmasters. Wicemistrz Polski Toastmasters. Od lat wspiera innych w rozwoju jako mentor, wykładowca, trener. Przedsiębiorca, prowadzi firmę konsultingową Innova Consulting, której hasło przewodnie brzmi – „Świadoma komunikacja – realny wpływ”

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK